Yurtdışından telefon almak mantıklı mı? (video)

 Yurtdışından telefon almak mantıklı mı? (video)

Yurtdışından bireysel olarak getirilen cep telefonlarının kaydı esnasında alınan harç 618 TL’den 1500 TL’ye yükseltildi. Bu videoda bu zammın neticelerini mevzu alıyor ve bununla beraber hala yurtdışından telefon getirmenin mantıklı olup olmadığını değerlendiriyoruz.

Yurtdışından telefon almak mantıklı mı? (video)

Videoda anlattığımız örnekler iPhone’un amiral gemisi XS ve XS Max için geçerli. Yaptığımız hesaplara nazaran 1500 TL’lik harç bedeline rağmen yurtdışından iPhone almak hala mantıklı.

Yurtdışından telefon almak mantıklı mı? (video) 1

Meydana getirilen son düzenlemelere nazaran yurtdışına son 6 ayda çıkmış kişiler 3 yılda bir tane olmak suretiyle ve yalnız kendi numaraları ile kullanmak şartı ile 1500 TL + 20 Euro harç bedeli ile telefon getirebiliyorlar. Meydana getirilen işlem BTK tarafınca gerçekleştiriliyor ve telefonun IMEI numarası ülkemizdeki sisteme entegre ediliyor.

Son gelen zamla bile Türkiye’de devasa yükseklikte fiyattan satılan iPhone’un üst modellerini yurtdışından almak mantıklı olmaya devam ediyor. Bilhassa amiral gemisi modellerin yüksek depolama kapasiteli sürümlerinde bu fark 3700 TL’ye kadar yükseliyor. Daha düşük kapasiteli modellerde ise bu sayı 2200 TL’ye kadar geriliyor. 

İşte yurtdışından telefon almak mantıklı mı sorusunun yanıtını verdiğimiz videomuz: 

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/teknoloji-tv/yurtdisindan-telefon-almak-mantikli-mi-video-5d32f9655fe82977fc52bb27

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *