Xiaomi Redmi Note 9 Pro performansıyla şaşırttı

 Xiaomi Redmi Note 9 Pro performansıyla şaşırttı

Xiaomi’nin bir süre ilkin devletimizde de satışa sunmuş olduğu Redmi Note 9 Pro’nun oyun performansını kontrol ettik.

Bilinmiş olduğu suretiyle Xiaomi Redmi Note 9 Pro, hali hazırda devletimizde 3000 TL civarlarında fiyatlardan satılmakta. Hatta bu fiyat bandındaki en iddialı modellerden birisi. Genel olarak okurlarımız bu telefonun ne şekilde bir oyun performansına haiz bulunduğunu merak ediyorlardı.

Ikimiz de Redmi Note 9 Pro’yu mobil platformlardaki en iddialı oyunlar PUBG ve Asphalt 9 Legends ile kontrol ettik. Testin sonucuna aşağıdaki videodan göz atabilirsiniz.

Videoda da görüldüğü suretiyle Xiaomi Redmi Note 9 Pro fazlaca başarıya ulaşmış bir oyun performansı çiziyor. Hem batarya hem de performans anlamında kullanıcılarını üzmeyecek bir aygıt bulunduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca dip not olarak belirtelim. Telefonla kamera arkasında 4 – 5 saatlik bir Asphalt 9 Legends deneyimi yaşadık. Bu tecrübe sonunda telefonun şarjı yüzde 20’nin altına düştü. Kısaca genel olarak tam şarj dolu iken oyunculara 7 saatlik bir oyun deneyimi sunduğunu söylemek pek de yanlış olmayacaktır.

Elbet bu süre oynadığınız oyuna bakılırsa değişim izah edebilir. Ayrıca oyun süresinde rahatsız edici bir ısı artışı olmadığını da belirtelim. Kısaca oyun oynarken parmaklarınızı koyduğunuz noktalarda aşırı bir ısı artışı olmuyor. Aynı şekilde uzun soluklu oyun deneyimlerinde performans düşmeleri olmadığını da belirtmemiz gerekiyor.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/mobil/xiaomi-redmi-note-9-pro-performansiyla-sasirtti-5f155de2b0223f10491f8b43

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *