Xiaomi Mi 10 Ultra tanıtıldı: 120 Hz ekran, 120 kat yakınlaştırmalı kamera

Xiaomi Mi 10 Ultra ile ilgili dedikoduların peşinden nihayet bu Android telefon resmiyet kazanmıştır. Şirket, bu akıllı telefonun resmi duyurusunu gerçekleştirmiş oldu. Xiaomi, bir basın bülteni ve bir ekip tweet ile birlikte telefonun duyurusunu yapmış oldu. Şirket, kullananların hayal ettikleri her şeyin Mi 10 Ultra modelinde yer almış olduğu mesajını veriyor.

Mi 10 Ultra’nın en öne çıkan özelliği 120 vat süratli kablolu şarj desteği oluyor. 4500 mAh kapasiteli pili, Xiaomi’nin iddiasına gore yalnız beş dakikada yüzde 41 doluluğa ulaşıyor. Tam doluluğa ise yalnız 23 dakikada erişiyor. Ek olarak Mi 10 Ultra modeli 50 vat kablosuz şarj desteği de barındırıyor. Xiaomi bu sefer ise telefonun pilinin, yalnız 40 dakikalık kablosuz şarj ile tamamen dolacağını belirtiyor.

Buna ek olarak Ultra modelinde tesirinde bırakan bir kamera birimi bulunuyor. 48 megapiksel, 1/1.32 inç sensör boyutlu ana kameranın bulunmuş olduğu sistem 120 kat hibrit yakınlaştırma ve 8K video kayıt kabiliyeti şeklinde özelliklere haiz. Hem de 128 aşama görüş açılı 20 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 12 megapiksel portre kamera da bulunuyor.

6.67 inç OLED ekran, 120 Hz yenileme hızıyla üst seviyede bulunuyor. Bu yüksek yenileme hızı yardımıyla 60 Hz’lik geleneksel ekranlara gore daha pürüzsüz animasyonlar ve kaydırma hareketleri sunuluyor. Bununla birlikte pil de normale gore daha acil tükenebiliyor. Telefonda Snapdragon 865 işlemci bulunuyor. Şu sıralar piyasada bulunan en süratli Android telefonlarında bir çok süre bu işlemciyi görüyoruz.

Xiaomi Mi 10 Ultra modeli 16 Ağustos’ta Çin’de satışa çıkıyor. Telefonun fiyatı 5299 yuan (5495 TL).

Ek olarak Xiaomi başka cihazlar da tanıttı. Bunların içinde 20W kablosuz şarj matı, 55W kablosuz şarj standı, 33W süratli şarj destekli ve 120Hz OLED ekranlı Redmi K30 Ultra, Mi TV Lux adlı ultra ince OLED TV ve Ninebot GoKart Pro Lamborghini Edition adlı GoKart bulunuyor.

Kaynak:https://www.teknoblog.com/xiaomi-mi-10-ultra-ozellikleri/

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *