Uzaktan Çalışma için En İyi 18 Proje Yönetim Yazılımı

 Uzaktan Çalışma için En İyi 18 Proje Yönetim Yazılımı
access_time

hourglass_empty

person_outline

COVID-19 salgınından dolayı ya karantinaya girmektedir ya da sınırlarını kapatmaktadır. Bu durum diğeri insanlarla direkt teması sınırlamak için evde kalıp evden emek harcamayı her zamankinden daha mühim hale getirmiştir.

Bu zor zamanlarda evden çalışırken kafanız karışabilir ve strese girebilirsiniz. Fakat asla korkmayın! İş arkadaşlarınızla iş birliği yapmanıza ve uzaktan çalışmaya kolaylaştırmaya destek olacak araçlar bulunmaktadır.

İşte sizin için oluşturduğumuz en iyi proje yönetim yazılımı sıralaması.

Slack web sitesinin ana sayfası

Slack işletmeler ve takımlar için en popüler proje yönetim yazılımları içinde yerini almaktadır. Anında mesajlaşmaya haizdir ve projeleriniz yada takımlar için gizli saklı saklı saklı ve her insana açık kanallar oluşturabilirsiniz.

Birçok seçenek ve ayar olduğundan arayüzüne alışmak birazcık uzun sürebilir bir tek bir oldukça zaman kanallarınızın ve söyleşi sütununun bulunmuş olduğu sol kenar çubuğunu kullanacaksınız. Eğer bir yazı başlığını, kullanıcıyı yada kanal detaylarını görmek isterseniz üçüncü bir sütun ortaya çıkacaktır.

Yollamak istediğiniz mesajlar için metne bağlantı eklemek, blok alıntısı haline getirmek ve kod formatı benzer şekilde ayarlar mevcuttur. Üstelik, söyleşi mesajları düzenlenebilirdir.

Ek olarak bilgisayarınızdan yada Google Drive’dan görseller, belgeler ve videolar benzer şekilde dosyalar paylaşabilir yada iş arkadaşlarınızla sesli yada videolu söyleşi ve ekran paylaşımı yapabilirsiniz.

İşte Slack kullanmanın avantajları:

 • Masaüstüweb ve mobil sürümleri bulunmaktadır
 • GmailGoogle CalendarOffice 365Trello, ve 2000+ uygulama entegrasyonu
 • Aranabilir, yıldızlanabilir yada iğnelenebilir mesajlar
 • Bildirimleri ihtiyacınıza gore kişiselleştirebilme
 • İş akışı kurucusuyla rutininizi ve iletişiminizi otomatikleştirebilme
 • İki aşamalı doğrulama ve SAML bazlı tek giriş (SSO) ile bilgilerinizi ve verileri koruyabilme

Ücretsiz sürümü başlamanız için kafi olacaktır. Yalnız, eğer fazladan güvenlik önlemlerine, daha fazlaca depolamaya, grup aramalarına, desteğe ve diğeri fazladan özelliklere ihtiyacınız olursa ücretli planlarından birini almanız gerekecektir. Standart ve Plus planlar şahıs başına/aylık $6.79 ve $12.76‘dır.

Trello ana sayfası

Bir proje yönetim yazılımı olan Trello, en iyilerden biridir. Panolar üstüne yerleştirilmiş listelerde vazife kartları fikriyle iş koşturmacasındadır. Sürükle ve bırak özelliğiyle yapacağınız tüm işlemler kolay olacaktır.

Panonuza kullanıcı adları, e-postaları yada bir çağrı bağlantısıyla kolaylıkla iş arkadaşlarınızı çağrı edebilirsiniz. Ek olarak hususiekiporganizasyon ve her insana açık benzer şekilde pano görünebilirliği seçenekleri de bulunmaktadır. Panoların arkaplanını ve renklerini kişiselleştirmek de mümkündür.

Kartlar bir ekip arkadaşına atanabilir, etiketlenebilir, yapılacaklar listesine, son tarihlere ve eklere haiz olabilir. Üstelik, ekstra özellikler ve DropboxGoogle DriveSlack ve benzeri benzer şekilde uzantılar ekleyebilirsiniz.

Trello’yu kullanmanın avantajlarıysa:

 • Kullanıma hazır şablon seçenekleri
 • Kullanımı kolay arayüz
 • iOs ve Android için mobil uygulamalar
 • Dahili otomasyonlu iş akışı Butler
 • Parasız planı için bile iki aşamalı doğrulama mevcut olması

Eğer parasız üye olursanız sınırsız kişisel panolar, kartlar ve listeler elde edersiniz. Yalnız fazladan güvenlik ve buna ek olarak ekip panolarıyla fazladan özellikler isteyecek olursanız premium planlardan birine abone olmanız gerekecektir.

Business Class planı şahıs başına/aylık $9.99‘dır. Enterprise planı içinse kullanıcı sayısına gore ücret $5.92 ile $20.83 içinde değişmektedir.

GitHub ana sayfası

GitHub daha fazlaca ağırlıklı sürüm kontrolüne (değişim takip edeni) adanmış bir git depo barındırma hizmetidir. Ek olarak programcılar içinde kullanılan en popüler proje yönetim yazılımları içinde yerini almaktadır.

Yalnız programcı olmayanlar da bu aracı görevleri yönetmek ve verimliliklerini ölçmek için kullanabilirler. Projeler tek bir yerde güncellenebilir ve transparandır. Yöneticiler aşamalarını kolaylıkla takip edebilirler.

Ekibiniz için issue (sorun) açabilir ve onları değişik proje panolarına ve destelerine çekebilirsiniz. Beraber çalıştığınız kişiler kendilerini bir issue (sorun) için görevli yapabilir, yorum, bağlantı ve kod ekleyebilir yada issue’yi (problemi) kapatabilirler.

Diğeri avantajlarıysa:

 • Sınırsız gizli saklı saklı saklı ve her insana açık depolar
 • Etkinlik trendlerini ve verilerini görüntüleyen depo içgörüsü
 • Wikilerdönüm noktaları ve sayfalar
 • Otomatik güvenlik güncellemeleri

Takımlar için GitHub kullanıcı/ay başına $9′dır ve ilk 5 kullanıcı $25 ödemeniz gerekir. Bu pakete iki aşamalı doğrulama, ekip sohbetleri, organizasyon, ekip yönetimi ve rol bazlı erişim kontrolü de dahildir.

NextCloud'un ana sayfası

NextCloud fazladan güvenliğe gerekseme duyan firmalar için ideal bir kendi kendine barındırılan platformdur. Veri kendi sunucunuzda barındırılacağından sızıntılar ve diğeri güvenlik riskleri minimuma indirgenmiş olacaktır.

Bu proje yönetim yazılımı ile takviminizidosyalarınızıe-postalarınızıkişilerinizietkinliklerinizi ve ortam yüklemelerini tek bir yerde yönetebilirsiniz. Ekip üyelerinizle belge oluşturmak, paylaşmak, yorum bırakmak ve düzenlemek de mümkündür.

Tıpkı Trello benzer şekilde vazife kartları ekleyebileceğiniz ve bunlara ekip üyelerinizi atayabileceğiniz yerleşik vazife panosu da bulunmaktadır. Söyleşi ve video arama özellikleri de entegre edilmiştir. Online bir görüşme esnasında kolaylıkla not alabilirsiniz.

NextCloud’un diğeri iyi noktalarıysa:

 • Açık kaynaklı olması
 • Mütevazi ve içgüdüsel kullanıcı arayüzü
 • Aynı görevleri otomatikleştirme
 • Fonksiyonellikleri uygulamalar ile artırılabilir
 • Masaüstü ve mobil sürümleri de mevcuttur

Eğer NextCloud kullanmayı düşünüyorsanız Hostinger’ın Cloud Hosting sunucusunda aylık $7.45 benzer şekilde bir fiyata barındırabilirsiniz.

Google Dökümanlar ana sayfası

Google Dökümanlar en popüler online proje yönetim yazılımlarından biridir. Ekiplerin belge oluşturmasına, düzenlemesine ve paylaşmasına izin verir. Arayüzündüyse tıpkı tüm metin editörleri benzer şekilde üstte vasıta çubuğu ve dökümanın kendisi bulunmaktadır.

Düzenlemeler önerebilir, yorum bırakabilir ve ekip üyelerini etiketleyebilirsiniz. E-posta bildirimleri onlara otomatikman yollanır, böylelikle onlara her defasında bildirmenize gerek kalmaz.

Dökümanları bir bağlantı yada e-posta vesilesiyle paylaşabilirsiniz. Yaratıcı yada yönetici olarak dosyayı yalnız görüntülebilir olarak ayarlayabilir, insanların yorum yapmasına yada düzenlemesine izin verebilirsiniz.

Özelliklerini SEMrush ve Grammarly benzer şekilde uzantılarla geliştirilebilirdir.

İşte Google Dökümanlar kullanmanın avantajları:

 • Düzenleme evveliyatına ve gerçek zamanlı düzenlemeye haizdir
 • Çevrimdışı modunda kullanılabilirdir
 • Google Sesle Yazma‘yı destek sunar
 • iOs ve Android‘de indirebilirsiniz

Bu proje yazılımı yönetimi hem parasız, hem de kullanımı kolaydır. Üstelik, içerik üretimi odaklı projeler için harikadır.

Google E-Tablolar giriş sayfası

Google E-Tablolar, Google Dökümanlar ile aynı temel özelliklerine haizdir. Online e-tablolar oluşturabilir, düzenleyebilir ve ekip üyelerinizle dosyalar paylaşabilirsiniz.

Değişiklikleriniz otomatikman kaydedilir ve değişim geçmişleri tarihe ve kimin değişim yaptığına gore sıralanır. Tabloları çevrimdışı olarak düzenleyebilirsiniz. Tekrardan online olduğunuzda yaptığınız değişimler otomatikman senkronize olacaktır.

Proje yönetim yazılımı olarak ve de hedef kovuşturmak için  kullanabileceğiniz esnek ve kuvvetli bir araçtır. Yalnız fonksiyonlarını iyi mi kullanacağınıza dair halihazırda teknik bilginiz olması yararınıza olacaktır.

Google E-Dökümanların diğeri avantajlarıysa:

 • Bütçeler, takvimler vb. için hazır şablonlar mevcuttur
 • Geniş dahili fonksiyon koleksiyonu
 • Mobil sürümleri mevcuttur
 • Google Formlar ve Google Dökümanlar entegrasyonu

Bu parasız online proje yönetim yazılımı göründüğünden fazlasıdır. Fonksiyonları Google Analytics ve Lucidchart benzer şekilde uzantıları geliştirebilir.

Monday.com'un ana sayfası

Monday, anından mesajlaşma ve vazife panolarına dayalı çalışan bir proje yönetim yazılımıdır. Proje oluşturmayı ve bitirmeyi içinde bulunan çoğumuz için anlaşılabilir kılan mütevazi ve görsel açıdan güzel görünen bir arayüze haizdir.

Hazır özelleştirilebilir şablonlar ve sürükle ve bırak özelliği proje iş akışınızı oluşturmanızı kolaylaştıracaktır. Markalama açısından panolara, panolardan kullanıcı profillerine tüm alanları özelleştirebilirsiniz.

Görevler ve projeler süre ve son tarihle takip edilebilmektedir. Ek olarak tekrarlanan aktiviteler için otomasyon da bulunmaktadır. Ekip arkadaşlarınızla onlara atadığınız görevlerde bulunan anında mesajlaşma hususi durumunu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

Monday.com’un avantajlarıysa:

 • 14 günlük parasız edinim etme30 günde para iade garantisi
 • Yeni kullanıcılar için video rehberler
 • Mobil uygulamalar
 • Fonksiyonelliğini çoğaltmak için GmailSlackGoogle TakvimGitHub vb. benzer şekilde birçok entegrasyon imkanı
 • Cetvel ve süre cetvellerinde görüntülenen içgörü ve raporlar

Monday güvenlik önlemleri için TLS şifrelemesi ve AES kullanmaktadır ve iki aşamalı doğrulamayı etkinleştirebilirsiniz.

Premium planlar için fiyatlar kullanıcı sayısına gore değişmektedir. Temel planı ise kullanıcı/ay başına $39-$999 içinde değişmektedir.

Asana ana sayfası

Görsel açıdan güzel ve freemium versiyonu bu proje yönetim yazılımı en fazlaca kullanılan online araçlardan biridir. Emek harcamayı fazlaca kolay hale getiren sürükle ve bırak özelliğine haizdir.

Panoları yapılacaklar sıralaması ve vazife atamaları için fazlaca kullanışlıdır. Bu Bir vazife birden fazlaca panoda olabilir. Süre çizelgesi projede katedilen aşamayı kovuşturmak için görkemli bir yoldur. Takvimi ise tüm işlerinizi organize etmek için destek olacaktır.

İş yükü ise ekip üyelerinizin fazla çalışıp çalışmadığını görmek için kullanabileceğiniz istatistiksel bir özelliktir. Portföy ise şirketinizin iyi mi işlediğini takip edebileceğiniz bir genel merkez gibidir.

Bu araçla görevleriniz ve projeleriniz için mevcut gerçek zamanlı iletişime dair bildirimleri açarak e-posta kullanımını ortadan kaldırabilirsiniz.

İşte bu aracın diğeri avantajları:

 • SOC 2 Type II sertifikalı
 • TableauOffice 365SlackPower BI vb. benzer şekilde uygulamaların entegrasyonu
 • Çoklu emek verme alanları
 • Android ve iOS için mobil sürümleri mevcuttur
 • Emek harcamayı kolaylaştırmak, süre kazanmak ve hataları azaltmak için Otomasyon kullanılabilir

Parasız versiyonu maksimum 15 kişiyle beraber çalışmanıza izin verir. Ücretli planlarıysa 30 günlük parasız denemeye haizdir bir tek kart bilgilerinizi girmek zorundasınız.

Premium planı kullanıcı/ay başına $10.99 iken Business planı ise $24.99’dır. Ücretli planlarla gelişmiş proje yönetim araçları, raporlama ve öncelikli destek alırsınız.

Basecamp ana sayfası

Bu vasıta ise hepsi bir arada beraber emek verme ve kontakt sunan proje yönetim yazılımıdır. İşinizi içinde kişiler, görevler, dosyalar ve tartışmalar bulunan değişik projelere bölebilir.

Anonslar için bir ileti panosu, grup sohbeti ve programcı benzer şekilde araçlar iş akışınızla size yardım edecektir. Süre takip edeni ve e-postaları yapılacaklar listesine dönüştürmek benzer şekilde özelliklere haizdir.

Basecamp’in diğeri özellikleriyse:

 • Ekip arkadaşlarınıza check-inler ve otomasyonlu yinelenen sorular
 • Adı değiştirilebilen yada dönem dışı bırakabilen araçlar
 • Özelleştirilebilir bildirim seçenekleri
 • Müdürler için etkinlik görüntüleme denetim paneli ve bireyler için vazife menüsü

Basecamp Kişisel parasızdır bir tek sınırı olan özelliklere haizdir. Hafifçe ve kişisel kullanım, freelancerlar ve öğrenciler için kullanışlıdır. Üç proje, 1 GB alan ve 20 üyeye haiz olabilirsiniz.

Sınırsız projeler, müşteriler, kullanıcılar, şablonlar, 500 GB depolamaşirket genel merkezi ve öncelikli destek için Business planına yükseltmeniz gerekecektir. Aylık olarak $99 ödemeniz gerekecektir.

Microsoft Teams proje yönetim yazılımı ana sayfası

Office 365’e entegre edilmiş Microsoft Teams grupça mesajlaşmayı video toplantılarla, dosya depolamayla ve eklerle birleştirmiştir. Ekip üyeleri WordExcelOneNoteSharepoint ve diğeri Microsoft hizmetlerinden çeşitli dosyalarla çalışabilmektedir.

Bu proje yönetim yazılımı hakkında en iyi şeylerden biriyse onu istediğiniz benzer şekilde kişiselleştirebiliyor olmanızdır. Değişik ekiplere hususi söyleşi odaları, sıkça erişilen bilgiler ve uygulamalar için hususi sekmeler oluşturulabilmektedir. Eğer sıfırdan adım atmak istemiyorsanız hazır şablonları kullanabilirsiniz.

Ek olarak ekibinizin dışındaki kişilerin toplantılara iştirak etmesi yada belirli dosyaları görüntüleyebilmesi için ziyaretçi erişimi ayarları da mevcuttur.

Microsoft Teams’i kullanmanın avantajlarıysa:

 • Güvenlik için fazlaca aşamalı doğrulama
 • İngilizce bilmeyenler için satır içi ileti çevirisi
 • Çeşitli fonksiyonlara haiz 24 asistan botu
 • Değişik görevler için kısayol olarak çalışan komutlar
 • WindowsMacLinuxAndroid ve iOS olmak suretiyle tüm cihazlarda kullanılabilmektedir

Microsoft Teams’i kullanabilmek için Office 365’e üye olmanız gerekir. İşletme paketi aylık yada kullanıcı başına $8.25‘dir. İşletme Premium içinse kullanıcı/ay başına $12.50 benzer şekilde bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Bir aylık parasız edinim etme alabilirsiniz.

GoToMeeting'in ana sayfası

Eğer işletmeniz fazlasıyla video konuşma odaklıysa GoToMeeting en iyi online proje yönetim yazılımlarından biridir. Üstelik katılımcılar bir toplantıya katılmak için bir hesaba gerek duymaz.

Bu araçla HD ve yüksek ses kalitesinde online toplantılar düzenleyebilirsiniz. Ekip üyeleri toplantılara konuşma hattını aramak yada Call Me (Beni Ara) özelliğiyle telefonu yanıtlayarak katılabilir. Ekran paylaşma özelliği de ek olarak bulunmaktadır.

GoToMeeting’i kullanmanın diğeri avantajlarıysa:

 • Süre sınırı olmadan sınırsız sayıda toplantı düzenleyebilme
 • Tertipli toplantılar için değişmez bir bağlantı oluşturabilme
 • Veriler risk bazlı doğrulama, SOC2 sertifikalı veri merkezleri, SSL ve AES-265 Bit şifrelemesiyle güvendedir.
 • Android ve iOS mobil uygulamalarına kullanarak toplantı oluşturabilme yada katılabilme
 • 14 günlük parasız edinim etme ve web yada telefon üstünden 7/24 alan kişi desteği

Aylık $12‘lık Ustalaşmış planı yukarıdaki özellikler de dahil toplantı organize edebilmek için ihtiyacınız olan tüm araçlara haizdir. Yalnız, yalnız 150 katılımcıyı barındırabilirsiniz.

Eğer ekibiniz daha büyükse (maksimum 250) ve Cloud kaydı, transkriptler ve uzantı entegrasyonları benzer şekilde ek özelliklere ihtiyacınız var ise yükseltmeniz gerekecektir. İşletme planı ise aylık $16 benzer şekilde bir fiyata haizdir.

Google Hangouts proje yönetimi yazılımı

G Suite ekosisteminin bir üyesi olan Google Hangouts evden çalıştığınız zamanlarda fazlasıyla kullanışlı olacak bir proje yönetim yazılımıdır. Ekibiniz için bir ileti grubu oluşturabilir yada sesli/video aramalar yapabilirsiniz. Online konferanslar için harikadır.

Değişik takımlar ve projeler için değişik söyleşi grupları oluşturabilirsiniz. Üstelik, söyleşi tarihleri online olarak kaydedilebilmektedir. Böylelikle istediğiniz süre onları denetim edebilir yada inceleyebilirsiniz.

Arayüzü ise oldukça açık, mütevazi ve temizdir. Toplantılar ve tartışmalar ayarlamak oldukça kolay olacaktır zira Google Takvim ve Gmail ile entegredir.

Avantajlardan bazıları ise:

 • Parasız ve kullanımı kolaydır
 • Ekran paylaşama özelliği mevcuttur
 • Toplantılar kaydedilebilirdir
 • Android ve iOS‘ta mevcuttur

Netice olarak Google Hangouts uzaktan çalışan ekip üyeleri arasındaki kontakt için oldukça kullanışlı bir araçtır. Bir oldukça zaman hiçbir mesele yaşamazsınız ve web konferansları oluşturmak için lüzumlu özelliklere haizdir.

Skype for Business en popüler proje yönetim yazılımları sıralaması içinde yerini alan araçlardan biridir ve Microsoft Office 365’in bir parçasıdır. Toplamda Skype Kurumsal üyesi olmayanlar da dahil 250 katılımcıya kadar barındırabilirsiniz.

Web Planlayıcı özelliği hızlıca toplantı ayarlamanıza ve etkili şekilde yönetmenize izin verir. Ekip üyeleriniz konferanslara tek bir tıklamayla yada takvim hatırlatıcıları üstünden katılabilir.

Sunucu için de herkesi yada bireysel katılımcıları susturma yada herhangi bir üyenin videosunu engelleme benzer şekilde kontroller mevcuttur.

Bunun haricinde Grup Sohbeti çoklu ekip sohbetleri oluşturmanıza izin verir. Dosya paylaşımı mümkündür ve sohbetler kaydedildiğinden dolayı onları istediğiniz süre görüntüleyebilirsiniz. Söyleşi odalarının gizliliği de ayarlanabilmektedir.

İşte Skype Kurumsal’ı kullanmanın diğeri avantajları:

 • Outlook üstünden toplantı oluşturabilme
 • Ekran paylaşabilmePowerPoint ve Excel tabloları kullanabilme
 • HD kalitesinde ses ve görüntü
 • Sanal beyaz tahtaanket oluşturucu ve Sual&Yanıt benzer şekilde konuşma araçları
 • Konferansın videoses yada oturumları paylaşma benzer şekilde çeşitli kısımları sunucular tarafınca kaydedilebilir
 • Tüm veriler TLS şifrelemesi ve AES ile korunmaktadır

Skype Kurumsal bir kontakt aracından ötedir. Denemenizi şiddetle öneriyoruz.

Coggle online proje yönetim yazılımı

Eğer ekip iş birliğine müsaade eden bir online zihin haritası aracı arıyorsanız Coggle aradığınız çözümdür. Toplantılar esnasında yada içerik üretirken not almak için kullanılabilir. Üstelik, ekip arkadaşlarınızı ekleyebilir ve diyagramlarınızı düzenleyebilirsiniz.

Bu araçla kuvvetli ve esnek zihin haritaları oluşturabilirsiniz. Birden fazlaca başlama noktası ekleyebilir, döngüler oluşturmak için dallara katılabilir ve diyagram haricinde metinler ve görseller yerleştirebilirsiniz.

Coggle’in en kuvvetli noktalarından bazılarıysa:

 • Kurulumu hızlıdır ve arayüzünde istediğinizi kolaylıkla bulabilirsiniz
 • Sınırsız her insana açık diyagramlar ve görsel yüklemesi sağlar
 • Tüm geçmiş görüntülenebilir ve geri alınabilirdir
 • Diyagramlar PDF yada PNG dosyalarına dönüştürülebilir
 • Diyagramları MM ve metin dosyalarına içeri yada dışarı aktarabilirsiniz

Parasız versiyonuyla üç tane hususi diyagram, paylaşılan klasörler, 1600 ikon ve otomatik düzenlenen dallar elde edebilirsiniz. Eğer yoldam ve yolun tam kontrolünü, çevrimdışı düzenlemeyi ve bununla beraber sınırsız hususi diyagram istiyorsanız aylık $5 olan Awesome planını alabilirsiniz.

Draw.io proje takip programı

Draw.io ise bir başka kuvvetli online diyagram çizim aracıdır. Bir proje yönetim yazılımı olarak kullanılabilmesi için Google Drive, GitHub, Trello ve Dropbox ile entegre edilebilir. Diyagramları yayınlayabilir, bir bağlantı oluşturabilir ve iş arkadaşlarınızla düzenleme yetkisi vererek paylaşabilirsinz.

Varlıklı fonksiyonelliği yardımıyla akış çizelgesi, iş ağı diyagramları, veri grafikleri vb. benzer şekilde değişik türden birçok diyagram oluşturabilirsiniz. Tıpkı e-tablolar benzer şekilde çoklu sayfa seçeneği bulunmaktadır. Böylelikle eğer projeniz birden fazla diyagrama gerekseme duyarsa yeni dosyalar açmanıza gerek kalmayacaktır.

Ek olarak Draw.io’nun MicrosoftLinuxMacintosh ve Google Chrome uzantısı şeklinde bulunan masaüstü uygulamalarını indirerek çevrimdışı kullanımı da mümkündür.

Draw.io’nun diğeri avantajları ise:

 • 30’dan fazla dile çevirilmiştir
 • Arayüzü ihtiyaçlarınıza gore özelleştirilebilirdir
 • Sürükle ve bırak hususi durumunu kullanmaktadır
 • Geniş biçim ve şablon koleksiyonu

Bu aracı kullanımı tamamıyla parasızdır ve açık kaynaklıdır. Eğer proje iş akışınızı görüntülemek için süratli bir çözüme ihtiyacınız var ise fazlasıyla kullanışlıdır.

TickTick ana sayfası

TickTick diğeri ekip üyelerinizle beraber proje listeleri oluşturmanıza müsaade eden bir proje yönetim yazılımıdır. İstediğiniz ekip üyelerine vazife verebilir, öncelik seviyesi ve hatırlayıcılar belirleyebilirsiniz.

Üstelik tüm platformlarda mevcuttur. Windows, Mac, Android, iOS, Apple Watch, Chrome ve Firefox uzantıları, ve bunlara ek olarak Outlook eklentileri de buna dahildir.

TickTick’in başka avantajları ise:

 • Mobil bileşenlerSiri ve Quick Ball ayarları mevcuttur
 • E-postalardaki yapılacaklar listelerini birkaç tıklamayla görevlere çevirebilme
 • Süre ve vazife takibinde size destek olması için başarı skoru vardır
 • İş verimliliği istatistikleri üretir ve böylelikle iş akışınızı gözden geçirebilirsiniz
 • Beyaz arkaplan sesli Pomodoro Tekniği kronometresine haizdir

Kullanımı parasızdır. Yalnız fazladan fonksiyonelliğe ihtiyacınız olursa premium planına senelik $27.99 karşılığında üye olabilirsiniz. Tam takvim erişimine ve ayarlarına, daha fazlaca sıralama ve göreve haiz olacak ve bunlara ek olarak ise aşama ve paylaşılmış proje takip edeni yapabileceksiniz.

Google Drive online proje yönetimi yazılımı

G Suite’in bir parçası olan Google Drive bulut bazlı bir depolama yönetimi hizmetidir. Ekip üyelerinin bilhassa de Google DökümanlarE-Tablolar ve Slaytlar‘dan dosya depolamasına, düzenlemesine, paylaşmasına ve erişmesine izin verir.

Şirketinizin verilerini takip edebilirsiniz. Ek olarak, yöneticiler olarak üye ekleyip silmenize ve belirli dosyalara hususi yetkiler vermenize olanak sağlar.

Google Drive ek olarak birçok cihazda dosyanızı senkronize edebilir ve üstelik WindowsMac, Android ve iOS için online çalışabilme imkanı olan uygulamaları da bulunmaktadır. Böylelikle, ekibiniz iş dosyalarına herhangi bir yerde ve zamanda erişebilecektir.

Parasız Kişisel planı size 15 GB depolama sunarken G Suite Kolay planı ise kullanıcı/ay başına $4.20‘dır ve 30 GB depolama sunar. Drive Ticari içinse etken kullanıcı/ay başına ücret $8‘dır.

Bunun dışındaysa işte Google Drive’ın diğeri avantajları:

 • 100 dosya türünden fazlasıyla uyumludur
 • Üyeler ayrılsa bile dosyalar ekip alanlarında kalacaktır
 • Veriler Data Loss Prevention (Veri Kaybı Önleme) (DLP) ve Google Vault benzer şekilde gelişmiş araçlarla korunmaktadır
 • Öncelikli arama özelliği makine öğrenimini kullanarak dosyaları fazlaca daha süratli bulmanızı sağlar
 • Tüm şirket verilerinizi durağan(durgun) diskinize indirme riskini ortadan kaldırır

Dosyalarınız Google Drive ile güvenle depolanacağından veri kaybı yaşamaktan korkmayacak yada dosyaları yedeklemek zorunda kalmayacaksınız. Google Drive online iş birliği mevzusunda kesinlikle lüzumlu bir araçtır.

Dropbox Business proje yönetim programı

Dropbox Business yalnız dosyalarınızı depolama ve onlara erişim sağlamak için bir vasıta değil ek olarak bir ekip yönetimi aracı da olabilir. Google G Suite ve Microsoft Office benzer şekilde değişik platformlardan dosyalar da tek bir yerde toplanabilir.

Ekip etkinliklerini seyretmek ve paylaşılan bağlantıları düzenlemek kolaydır ve değişim olduğu süre bildirim alırsınız. Dropbox Showcase özelliği dosyalarınızı tertipli bir halde görüntülemenize izin verir ve dosyalarınızla kimin etkileşime geçtiğini görebilirsiniz.

Fonksiyonlarını SlackZoomOffice 365Trello ve fazlaca daha fazla aracı entegre ederek genişletebilirsiniz. Bilgisayarınızdan ve telefonunuzdan erişim sağlamak da mümkündür ve buna ek olarak yaptığınız değişimler hesabınızda senkronize olacaktır.

Bir başka iyi yanıysa SSL/TLS koruması ve 256-bit AES ile verilerinizin ve dosyalarınızın korunuyor olmasıdır.

Standart paket ay/kullanıcı başına üç kullanıcıyla beraber $12.50‘a mal olacaktır. Eğer daha fazlaca depolama alanına ihtiyacınız olursa 5 TB depolama kapasitesi, kullanımı kolay paylaşım ve iş birliği araçlarına da haiz olacaksınız.

Dropbox Business ile yapabilecekleriniz:

 • Kredi kartı bilgilerine gerekseme olmadan parasız 30 günlük edinim etme
 • Akilli içerik önerileri ve yıldızlanan klasörlerle sıkça erişilen dosyalara/uygulamalara gidebilme
 • 180 güne kadar dosya geri alabilme ve sürüm tarihini görüntüleyebilme
 • Süresi dolan ve şifreyle korunan bağlantılar benzer şekilde paylaşma izinlerini özelleştirebilme
 • Tek bir yönetici girişiyle birden fazlaca Dropbox ekibini yönetebilme.

Dropbox Business ekibinizin üretkenliğini ve verilerini yönetebilmeniz için en iyi 18 proje yönetim yazılımı listemizdeki kuvvetli araçlardan biridir.

Netice

Online proje yönetimi, mevcut yazılımlar yardımıyla zor yada stresli olmak zorunda değil. Bu araçlar bu zor zamanlarda görevlerinizi kolaylıkla yönetmenize, ekip üyeleriyle iletişime geçmenize ve üretkenliği takip etmenize destek olurlar.

Hadi en iyi 18 proje yönetim yazılımı listemizin son kez bir özetine göz atalım:

 • Slack – hem kurum içi, hem de uzaktan çalışanlar için en popüler proje yönetim programları arasındadır.
 • Trello – sürükle ve bırak fonksiyonlu pano ve kart bazlı proje yönetim programı.
 • GitHub – temel olarak yazılımcıların beraber emek harcanması için geliştirilmiş sürüm kontrolü odaklı bir git deposudur.
 • NextCloud – kendi barındırdığınız proje takip programı.
 • Google Dökümanlar – Google’ın sunmuş olduğu proje yönetim programlarından biri.
 • Google E-Tablolar – Veri depolamak yada ekip yönetimi yapmak için kullanılabilen Google’ın kuvvetli e-tablo aracı.
 • Monday.com – Pano ve mesaja dayalı proje takip programı.
 • Asana – görsel açıdan güzel görünen ve sezgisel bir proje yönetim  programı.
 • Basecamp – projeleri ve ekipleri yönetmek için freemium versiyonlu hepsi bir arada vasıta ekibi.
 • Microsoft Teams – Office 365 içinde bulunan kuvvetli bir proje yönetim yazılımı ve kontakt aracı.
 • GoToMeeting – bir premium video konuşma platformu.
 • Google Hangouts – Google’dan parasız yazılı, sesli ve görüntülü kontakt aracı.
 • Skype for Business – Office 365’in bir parçası olan kuvvetli bir video konuşma yazılımı.
 • Coggle – online iş birliğine müsaade eden zihin haritası oluşturucu.
 • Draw.io – diğeri proje yönetim programları ile beraber kullanılabilen diyagram oluşturucu.
 • TickTick – tüm platformlarda mevcut bir proje yönetim programı.
 • Google Drive – Google’ın ekip dosyalarını seyretmek için kullanılabilen bulut bazlı depolama yönetimi hizmeti.
 • Dropbox Business – takımlar için akıllı ve özellik zengini emek verme alanı.

Hepsini deneyebilir ve en beğendiğiniz aracı kullanmaya başlayabilirsiniz! Güvende kalınca ve bu zor zamanlarda dahi verimliliğinizden ödün vermeyin!

Kaynak:https://www.hostinger.web.tr/rehberler/en-iyi-proje-yonetim-yazilimi/

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *