Twitter’dan yeni özellik

 Twitter’dan yeni özellik


🕔

 
 
 

Twitter, atılan tweetlere yanıt verebilecek kişileri seçme hususi durumunu tüm kullanıcılarına sundu. Artık kullanıcılar, paylaşım yapmadan ilkin tweetlerine kimlerin cevap verebileceğini üç seçenek içinde belirleyecek.

Twitter, mayıs ayından bu yana denetim etmiş olduğu ve atılan tweetlere cevap verebilecek kişileri belirlemeyi elde eden hususi durumunu tüm kullanıcılarına sunmaya başladı.

Böylece tüm kullanıcılar tweetlerine kimlerin cevap verebileceğini paylaşım yapmadan ilkin seçebilecek. Buna bakılırsa kullanıcılar, ‘tamamımız, takip ettiğin kişiler ve yalnızca bahsettiğin kişiler’ şeklindeki üç seçenek arasından seçim yapabilecek. Bundan ilkin tek seçenek ‘tamamımız’ olarak görünüyordu.

Yanıt verecek kişiler bakımından sınırlandırılan tweetler işaretlenecek ve diğeri kullanıcılar yanıt butonunu gri bir halde görecek. Bir tek bu paylaşımın görülmesi, retweet edilmesi, yorumla birlikte tekrardan paylaşılması yada beğenilmesi için engel olmayacak.

Bu özelliğe artık hem uygulamalardan hem de internet adresinden erişilebilecek.

Twitter Ürün Yönetimi Direktörü Suzanne Xie, “Bugünden başlayarak tamamımız bu ayarları kullanabilir, böylece istenmeyen yanıtlar anlamlı görüşmelerin önüne geçmez. Bu ayarlar, bazı kişilerin kendilerini daha güvende hissetmesine destek sağlar ve daha anlamlı konuşmalara yol açarken, hem de değişik bakış açılarını görmelerine de olanak tanıyacak” dedi.

Paylaşımları daha sağlıklı hale getirmek için bir ekip değişiklik üstünde çalışan Twitter, bu özelliği de mayıs ayından bu yana denetim ediyordu. Şirket, bu özelliğin rahatsız etme içeren tweetleri azalttığını, insanların daha güvende hissettiğini gözlemlediklerini belirtiyor.


Kaynak: https://www.teknolojigundem.com/haber/twitterdan-yeni-ozellik/1511674

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *