Twitter’a 250 milyon dolar ceza yolda

 Twitter’a 250 milyon dolar ceza yolda


🕔

 
 
 

ABD Federal Tecim Komisyonu toplumsal medya devinin kullanıcılarının telefon numaraları ve mail adreslerini ‘uygunsuz kullandığı’ sebebi öne sürülerek Twitter’a para cezası vermeye hazırlanıyor

ABD Federal Tecim Komisyonu (FTC), Twitter’a ceza vermeye hazırlanıyor. The Verge’de yer edinen habere bakılırsa toplumsal medya platformu, kullanıcılarının mail adreslerini ve telefon numaralarını ‘uygunsuz’ bir halde kullandı. Bu yüzden FTC, Twitter’a 250 milyon dolar para cezası kesecek.

TWITTER’A GÖRE YANLIŞLIKLA YAPILAN BİR HATA
2013 ve 2019 yılları aralığında Twitter, reklam hedefleri için kullananların mail adreslerini ve telefon numaralarını kullandı. Ekim ayında meydana getirilen açıklamada bunun ‘yanlışlıkla’ meydana getirilen bir ‘hata’ olduğu vurgulandı. FTC ise Twitter’ın kullanıcılarına bu mevzuda informasyon vermeyerek yanlış yönlendirdiğine hükmetti.

Twitter ile FTC içinde 2011 senesinde veri gizliliği anlaşması imzalanmıştı.

EN İYİ İHTİMALLE 150 MİLYON DOLAR
FTC, 28 Temmuz’da anlaşmanın ihlal edildiğine yönelik şirkete uyarı yazısı gönderdi. Cezanın minimum 150 milyon en fazla ise 250 milyon dolar olacağı açıklandı. Twitter, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na mevzuyla ilgili gönderilmiş olduğu bilgilendirme metninde, probleminin çözülmediğini belirtti.

Twitter’a 250 milyon dolar ceza yolda 1Twitter yeni bir soruşturma geçiriyor

Twitter’a 250 milyon dolar ceza yolda 2Twitter’a erişim sorunu


Kaynak: https://www.teknolojigundem.com/haber/twittera-250-milyon-dolar-ceza-yolda/1509859

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *