Twitter da TikTok’a talip oldu

 Twitter da TikTok’a talip oldu


🕔

 
 
 

ByteDance, ABD’de yasaklanmadan ilkin TikTok’un bu ülkedeki bölümünü satmak için Microsoft ile bir süredir görüşüyordu. Bir başka ABD’li teknoloji devi Twitter da TikTok’a talip oldu.

ABD Başkanı Donald Trump, ByteDance’e TikTok’un ABD bölümünü satması için 15 Eylül’e kadar süre vermişti. Teknoloji devi Microsoft ile ByteDance içinde bu satış için bir süredir görüşmeler devam ediyor. Reuters’ta yer edinen bir habere nazaran ise TikTok’a bir talip daha çıktı: Twitter.

Dünyanın en popüler toplumsal medya platformları içinde yer edinen şirket, ön görüşmelere başladı. Bir tek uzmanlara nazaran Twitter’ın bu kadar büyük satın alma meydana getirecek ekonomik gücü yok! Twitter’ın varlık değerlerinin tamamının, TikTok’un ABD kısmına biçilen averaj 30 milyar dolar olduğu kaydedildi.

‘TWITTER HİSSEDARLARI SICAK BAKMAZ’
Twitter’ın bu alımı yapabilmesi için ana para artırımına gitmesi gerekiyor. Michigan Üniversitesi’nden Profesör Erik Gordon, “Twitter, TikTok’un yalnız ABD operasyonlarını satın alacak finansman deposu bile bir araya getirmekte zorlanacaktır. Bunun için bir yatırımcı grubu halletmeye çalışsa bile şartlar zor olacaktır. Twiter’ın kendi hissedarları, bu şekilde bir mevzuda yönetimin kendi işlerine yoğunlaşmasını arzu eder” yorumunu yapmış oldu.

SILVER LAKE YARDIMA HAZIR
Bir tek Reuters’a konuşan bir kaynak, Twitter’ın hissedarları içinde yer edinen hususi ana para şirketi Silver Lake’in yapılacak potansiyel bir anlaşmayı finanse etmeye destek olacağını söylemiş oldu. Twitter’ın Microsoft’a nazaran en önemli pozitif yanları ise Çin’de iş yapmıyor olması. Bundan dolayı, ABD ile tecim savaşı yürüten Çin’den herhangi bir baskı yeme endişesi yok.

ABD’de yasaklanacağı 15 Eylül’e kadar TikTok’un bu ülke operasyonlarını satması gereksinim duyulan ByteDance’in bir an ilkin karar vermesi gerekiyor. Twitter devreye girmeden ilkin bir açıklama gerçekleştiren Microsoft, ByteDance ile eylül ayının ortalarına kadar anlaşmaya varmayı umduklarını söylemişti.

Twitter da TikTok’a talip oldu 1Çin’den ABD’nin TikTok ve WeChat yasağına tepki

Twitter da TikTok’a talip oldu 2TikTok İrlanda’da veri merkezi kuracak

Twitter da TikTok’a talip oldu 3Instagram, TikTok benzeri uygulaması Reels’i kullanıma sundu

Twitter da TikTok’a talip oldu 4TikTok krizi büyüyor


Kaynak: https://www.teknolojigundem.com/haber/twitter-da-tiktoka-talip-oldu/1511153

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *