Türk halkı bu otomobilleri tercih etti! (Acaba neden?)

 Türk halkı bu otomobilleri tercih etti! (Acaba neden?)

2020 otomotiv sektörü açısından acayip bir yıl oldu. Malum yıl başlangıcında Çin’de patlak veren koronavirüs salgını yüzünden otomobil üretimi durma noktasına gelmişti. Şimdilik üretim düzgüsel seyrine dönmüş olsa da hala piyasada yığın sıkıntısı yaşanıyor.

Bugün vatanımızda popüler olan bir otomobili almak isteseniz minimum 3 – 4 ay beklemeniz gerekiyor. Örneğin Peugeot 2008 almak isterseniz minimum yıl sonuna kadar beklemeniz gerekebilir. Kaldı ki gelen partiden otomobili alıp alamayacağınız da belirsiz. Eğer sıfır 2008’i derhal almak isterseniz, al – satçıların ya da galerilerin eline düşen 2. el sıfırlara göz atmanız gerekecek.

Bu otomobiller de bayii fiyatının 40.00050.000 TL üzerine satılmakta. Elbet bu meblağ seçtiğini 2. el sıfır otomobile bakılırsa yükselip düşebiliyor.

Peki bu otomobil yokluğunda şimdiye kadar Türkiye’de en oldukca satan otomobil markaları ve otomobil modelleri hangileri oldu. Bu probleminin yanıtını aşağıdaki içeriğimizde bulabilirsiniz.

Türk halkı bu otomobilleri tercih etti! (Acaba niçin?)

Ek olarak dip not olarak belirtelim. Listede FIAT da olmalıydı lakin onu es geçtik. Şu sebeple Egea modelleri genel itibariyle taksi kullanımı için satın alındığından FIAT’ı listeye dahil etmek istemedik. Yoksa FIAT ve Egea listede açık ara zirvede yer alırdı.

Muhtemelen gelecek günlerde bu sıralamada ufak değişimler olabilir. Elbet yığın sıkıntılarının tam zamanlı olarak giderilmesi koşuluyla.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/otomobil/turk-halki-bu-otomobilleri-tercih-etti-acaba-neden-5f3e78e200233547321a0052

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *