Trump Çinli TikTok için tarih verdi

 Trump Çinli TikTok için tarih verdi


🕔

 
 
 

Trump, “Microsoft ya da başka bir firmaya satılmadığı takdirde, TikTok’u 15 Eylül’de kapatacağız” dedi

ABD Başkanı Donald Trump, ülkesindeki kolu herhangi bir Amerikan şirketine satılmadığı takdirde Çin merkezli toplumsal medya platformu TikTok’u 15 Eylül’de ülkede yasaklayacaklarını deklare etti.

Trump, Beyaz Saray’da gazetecilere, Çinli “ByteDance” şirketine ilişkin TikTok’un ABD’de yasaklanması tartışmalarına yönelik açıklamalarda bulunmuş oldu.

Güvenlik endişeleri sebebiyle TikTok’un Çin’in kontrolünde olmasını istemediklerini vurgulayan Trump, Microsoft ya da bunun benzer şekilde büyük bir ABD merkezli firmanın TikTok’un ABD kolunu alması gerektirme ettiğini belirtti.

Trump, “Microsoft ya da başka bir firmaya satılmadığı takdirde, TikTok’u 15 Eylül’de kapatacağız.” ifadesini kullandı.

Microsoft’tan açıklama gelmişti

Trump, cuma günü yapmış olduğu açıklamada, TikTok’u ABD’de yasaklamak için bir başkanlık kararnamesi imzalayacağını belirtmişti.

Microsoft’tan bugün meydana getirilen açıklamada, Firmanın Üst Yöneticisi (CEO) Satya Nadella’nın, Trump ile görüştüğü ifade edilmişti.

Trump ve Nadella’nın görüşmesinin peşinden firmanın, TikTok’un ABD kolunu satın almaya yönelik araştırmalara başladığı bildirilen açıklamada, “Microsoft, Başkanın endişelerinin ele alınmasının önemine kıymet veriyor.” ifadesi kullanılmıştı.

Açıklamada, uygulamanın ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki hizmetleri ile bu ülkelerde faaliyette bulunma hakkını satın almaya yönelik antak kalma yapmak için görüşüldüğü belirtilmişti.

Trump Çinli TikTok için tarih verdi 1Trump’tan Çinli şirkete TikTok’u satması için 45 gün süre

 


Kaynak: https://www.teknolojigundem.com/haber/trump-cinli-tiktok-icin-tarih-verdi/1509675

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *