TikTok ve WeChat yasağı direkten döndü

 TikTok ve WeChat yasağı direkten döndü


🕔

 
 
 

Pazar günü ABD’de uygulama mağazalarından kaldırılması beklenen TikTok ve WeChat, bir haftalık erteleme almayı başardılar

ABD Tecim Bakanlığı’nın TikTok ve WeChat’i pazar günü engellemesi için her şey hazırdı bir tek iki şirket 27 Eylül’e kadar sürecek bir erteleme almayı başardılar.

ABD Başkanı Donald Trump, cumartesi günü yapmış olduğu açıklamada TikTok, Oracle ve Walmart arasındaki anlaşmanın bir “lütuf” bulunduğunu söylemiş oldu. Bu anlaşmayla birlikte engelleme sonucu yedi gün gecikmiş oldu.

Oracle’ın “güvenilir teknoloji ortağı” olmasıyla birlikte TikTok’un ABD kullanıcılarına ilişkin tüm verileri Oracle tarafınca saklanacak. Oracle ve Walmart’ın yeni şirkette yüzde 20’ye kadar kümülatif hisse alabilecekleri bir TikTok Global halka arzı öncesi finansman turunda yer alacağı söylendi.

Tüm detaylar nerede ise net olmasa da yeni firmanın merkezinin ABD’de olacağı ve 25.000 kişi için iş olanağı oluşturacağı belirtiliyor. WeChat’in ABD’deki geleceği ise TikTok’a nazaran daha belirsiz görünüyor.

TikTok ve WeChat yasağı direkten döndü 1ABD’li TikToker’in verisi ABD’de kalacak

TikTok ve WeChat yasağı direkten döndü 2ABD TikTok indirmeyi yasakladı


Kaynak: https://www.teknolojigundem.com/haber/tiktok-ve-wechat-yasagi-direkten-dondu/1520232

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *