Surface Duo uygulama gruplarıyla çoklu göreve yardımcı olacak

Çift ekranlı Android telefon Microsoft Surface Duo, geçen yıl sonbaharda duyurulmuştu. Akıllı telefonun piyasaya çıkışı için ilk etapta 2020’nin sonu işaret edilse de, Microsoft’un bu zamanı temmuz ayına çekmiş olduğu iddiası bir süre ilkin gündeme gelmişti. Surface Duo’yla ilgili haberlerin artması, söz mevzusu iddianın gerçek olabileceğini gösteriyor.

Surface Duo’yla ilgili son haber, cihazın yazılımıyla ilgili. Kullananların iki ekrandan verimli halde faydalanmasını hedefleyen Microsoft’un bunun için “uygulama grupları” adlı bir özellik sunmayı organize etmiş olduğu söyleniyor.

Kullananların sık sık beraber kullandıkları uygulamalar için ikililer oluşturmasını mümkün kılacak olan bu özellik, ikililer için hususi kısayollar meydana getirmeye da izin verecek. Bu kısayola dokunulduğunda ekranlarda iki uygulama birden açılacak.

Samsung ve Sony daha ilkin benzer özellikleri değişik isimlerle sunmuştu. Microsoft’un yaklaşımı ise çift ekranın varlığı yardımıyla benzerlerine kıyasla kullanıcılar için daha işlevsel olma potansiyeli taşıyor.

Surface Duo, 5.6 inç büyüklüğünde iki tane AMOLED ekranla gelecek. Telefonun kalbinde 2019 model Qualcomm Snapdragon 855 işlemci bulunacak. Çift ekranlı cihaza gereksinim duyduğu enerjiyi ise 3460 mAh kapasiteli pil sağlayacak. Surface Pen desteğine haiz olması beklenen telefon kutusundan Android 10 ile çıkacak. Bir tek Microsoft şimdiden cihaza Android 11’i getirmek için hazırlıklara başlamış durumda.

Kaynak:https://www.teknoblog.com/surface-duo-uygulama-gruplariyla-coklu-goreve-yardimci-olacak/

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *