Sony Xperia 5 II çıkar çıkmaz Android 11 ile güncellenecek

Dün itibarıyla resmiyet kazanan Sony Xperia 5 II kutusundan Android 10 işletim sistemiyle çıkacak. Bir tek iddialara göre, telefonun Android 10 ile olan yolculuğu pek uzun sürmeyecek. Akıllı telefon ekim ayının sonlarında piyasaya çıktıktan sonrasında kısa süre içinde Android 11 güncellemesini alacak. Xperia 1 II için de Android 11 dağıtımının aynı dönemde gerçekleşmesi ümit ediliyor.

Daha önceki dedikodulara gore, hem Xperia 5 II hem de Xperia 1 II Android 13 de dahil olmak suretiyle güncellenecek. Bu da iki cihazın üç büyük güncelleme alacağını gösteriyor. Bir tek bu iddiaların hiçbirinin Sony tarafınca doğrulanmadığını belirtmekte yarar var.

Yeni iddiada dikkat çeken bir diğeri nokta ise bir ekran özelliğiyle ilgili. Xperia 1 II’nin de Xperia 5 II’dekine benzer bir 120Hz yenileme hızı desteğine kavuşacağı söyleniyor. “Benzer” ifadesinin kullanılmasının sebebi ise 4K olan ekran çözünürlüğünün bu modda aşağıya çekilecek olması. Sony, Xperia 1 II’nin 90Hz ekranının performansının siyah yerleştirme teknolojisi yardımıyla 120Hz ekranlarla eş seviyede bulunduğunu savunuyordu.

Sony Xperia 5 II, ile ilgili bu iddianın doğruluğu için Sony’den gelecek açıklamayı beklemek gerekiyor.

Kaynak:https://www.teknoblog.com/sony-xperia-5-ii-cikar-cikmaz-android-11-ile-guncellenecek/

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *