Soğutuculu oyuncu kulaklığı: Anker Soundcore Strike 3

 Soğutuculu oyuncu kulaklığı: Anker Soundcore Strike 3

Pilden robot süpürgeye kadar değişik alanlarda elektronik cihazları bulunan Anker, şimdi de oyuncu kulaklığı alanına girdi. Markanın Soundcore Strike ailesi 1 ve 3 olmak suretiyle iki değişik modelden oluşuyor. Teste gelen Soundcore Strike 3 modeli, USB’den bağlanan, PC’de 7.1 Surround desteği sunan, kulaklık pedlerinde soğutucu jel teknolojisi bulunan bir ürün.   

Soğutuculu oyuncu kulaklığı: Anker Soundcore Strike 3

Oldukça büyük ve iri bir ürün olan bu kulaklık, bu büyüklük ve iriliğine bakılırsa kafanızı yormayacak bir tasarıma haiz. Kulağa tam olarak oturan pedler, uzun kullanımda bile hastalık vermiyor. Kulaklığın en garip özelliği ise pedlerinde bulunan soğutucu jel. Vaad etmiş olduğu benzer biçimde oldukça serin bir kullanım sunan bu soğutucu jel ile uzun saatler oyun oynadığınızda bile kulaklarınız terlemiyor.

Soğutuculu oyuncu kulaklığı: Anker Soundcore Strike 3 1

Ses standardını beğendiğimiz ve PC oyunlarında 7.1 Surround ses yardımıyla en minik sesleri bile duyma imkanı sunan bu kulaklık bununla birlikte PlayStation platformunu da destekliyor.

Çıkarılabilir mikrofon neme ve su sıçramalarına dayanıklı bir altyapıya sahipken, kulaklıkla birlikte gelen Anker Gaming Studio yazılımı ile bilgisayar üstünden ince ayarlar yapılabiliyor. Yazılımın detaylı ayarları bulunmasa da mikrofonu açıp kapatma, seviyesini artırma, çeşitli ekolayzır efektleri verebilme ve Surround ayarlarını düzenleyebilme benzer biçimde özellikleri bulunuyor. 

Soğutuculu oyuncu kulaklığı: Anker Soundcore Strike 3 2

Anker Soundcore Strike 3 ses kalitesi

Kulaklığın ses kalitesi dengeli bir dağılıma haiz. Bass ve tiz seslerin averaj bir aralıkta bulunduğunu, ek olarak PC için ayarlanabilir ekolayzır seçeneğinin bu dengeleri birazcık değişiklik yapma imkanı sunmuş olduğu da belirteyim.

Anker Soundcore Strike 3’te bulunan mikrofon da oldukça başarı göstermiş bir halde işini görüyor. Üstünde LED lamba da bulunan mikrofonda bu lamba mikrofon açıkken yeşil, kapalı iken kırmızı renkli parlıyor. Mikrofonun ses kalitesi ile ilgili bilgileri yazının sonunda verdiğimiz videoda uygulamalı olarak görebilirsiniz.  

Soğutuculu oyuncu kulaklığı: Anker Soundcore Strike 3 3

Öte taraftan kulaklıkta mavi renk bir LED aydınlatma da var. her iki kulaklığın üst kısmında bulunan bu aydınlatma kapatılamıyor ya da rengi değiştirilemiyor. Bağlantıyı yaptığınız anda çalışan bir aydınlatma var. 

Kulaklığın kablosu örgü şeklinde tasarlanmış. Üstünde mikrofon açma/kapama, Surround açma kapama ve ses azaltıp yükseltme tuşu bulunan küçük bir kumanda kısmı bulunan bu kablo hem sağ hem sol kulaklığa bağlanan iki uca haiz. 

Soğutuculu oyuncu kulaklığı: Anker Soundcore Strike 3 4

Anker Soundcore Strike 3 kulaklığın en beğendiğimiz yöne soğutma özelliği oldu. Ek olarak sunmuş olduğu konfor da (büyük boyutlarına karşın) oldukça güzel. Kulaklığın beğenmediğimiz yönü ise bağlantı kablolarının hem sağ hem sol kulaklık için iki tane olması. Günümüzde birçok oyuncu kulaklığı tek kablo ile bağlantı sunuyor.    

Soundcore Strike 3, bununla birlikte PlayStation uyumlu. Kulaklığı PlayStation’a bağladığımızda elde ettiğimiz ses seviyesini birazcık yetersiz bulsak da lüzumlu ayarları konsolun ana menüsünden yapmak icap ettiğini de belirtelim. 

Anker Soundcore Strike 3 fiyatı

İncelemeyi yaptığımız tarihte Türkiye satış fiyatı 499 TL olan Anker Soundcore Strike 3’ün bu fiyat seviyesinde oldukca fazla rakibi var. Kulaklık tasarım ve konforu ile bu rakipleri geride bırakıyor olsa da fiyatın birazcık yüksek kaldığını düşünüyoruz. 

Ürünle ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için Teknolojioku YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi ihmal etmeyin. Desteğiniz bizim için mühim ve bu biçim destek sunar  size daha çok içerik üretmek için bizlere motivasyon oluyor.  

Anker Soundcore Strike 3 Gaming Headset

  • 7.1 Sorround Ses sistemi
  • Led Aydınlatma
  • Neme dayanıklı gürültü engelleme özellikli mikrofon
  • Soğutucu Jel
  • PC ve PlayStation uyumlu
  • 745 gram ağırlık
  • 499 TL

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/teknoloji-tv/sogutuculu-oyuncu-kulakligi-anker-soundcore-strike-3-5ecca44f5e0cdf71b716668b

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *