Şimdi de bilgisayarlar katlanıyor: Lenovo ThinkPad X1 (video)

 Şimdi de bilgisayarlar katlanıyor: Lenovo ThinkPad X1 (video)

Samsung ve Huawei’nin katlanabilir ekranlı cep telefonlarını duyurmalarının peşinden gözler bilgisayar ve tablet üreticilerine çevirilmişti. Telefonun katlanmasından ziyade bilgisayarların katlanması daha mantıklı görünürken bu alandaki ilk adım Lenovo‘dan geldi. Dünyanın katlanabilir ekranlı ilk bilgisayarının prototipi tanıtıldı.

Şimdi de bilgisayarlar katlanıyor: Lenovo ThinkPad X1 (video) 1

Şimdi de bilgisayarlar katlanıyor: Lenovo ThinkPad X1

Şimdilik prototip aşamasında olan Lenovo ThinkPad X1, temelde 13 inç büyüklüğünde 4:3 formatında OLED 2K bir ekran. Katlandığında 9.6 inçlik bir bilgisayara dönüşen bilgisayarın ekranın alt kısmındaki bölümde sanal bir klavye ortaya çıkıyor. Bu sayede standart bir bilgisayar deneyimi sunan Lenovo ThinkPad X1, nerede ise tam bir isme haiz değil. Markanın halen satışta olan ThinkPad X1 modelleriyle aynı isimle anılan bilgisayarın gelecek günlerde değişik bir isimle anılması da gündemde.

Şimdi de bilgisayarlar katlanıyor: Lenovo ThinkPad X1 (video) 2

Bilgisayar bununla birlikte harici bir klavye ile de kullanılabiliyor. Bu şekil bir kullanımda standart bir bilgisayar işlevlerine haiz olan ürünün iki tane USB Type-C bağlantısının ve üstünde bir de IR webcam bulunmuş olduğu bilgisi paylaşıldı. Yeni nesil bilgisayarın üstünde ne şekil bir işlemci, depolama ünitesi ya da RAM olduğu mevzusunda data verilmedi. Öte taraftan Windows işletim sistemi kullanan bilgisayarın fiyatı da nerede ise belli değil.  

ABD merkezli CNET tarafınca meydana getirilen incelemesinde gördüğümüz Lenovo ThinkPad X1‘in 2020 senesinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Siz bu katlanabilir bilgisayarı ne şekilde buldunuz? Görüş ve fikirlerinizi yorumlar bölümünde bizimle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin. 

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/donanim/simdi-de-bilgisayarlar-katlaniyor-lenovo-thinkpad-x1-video-5cda17725fe8292a0d156b59

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *