Samsung Galaxy Note 9 kamerasına bakıyoruz (Video)

 Samsung Galaxy Note 9 kamerasına bakıyoruz (Video)

Ağustos ayında tanıtılan ve derhal arkasından Türkiye’de de satışa sunulan Samsung Galaxy Note 9, Note ailesinin özelliklerini bir adım öteye taşıyan bir telefon oldu. Kamera özelliklerini değerlendirdiğimiz bu videomuzda telefonun kamerasına daha detaylı bir bakış atarken, örnek fotoğraf ve videolarla değerlendirme yapıyoruz.

Samsung Galaxy Note 9 kamerasına bakıyoruz (Video)

Arka yüzünde 12 + 12 Megapiksel olmak suretiyle dual kamera teknolojisi sunan Samsung Galaxy Note 9, bununla beraber ikili diyafram özelliğine (f1.5-24) özelliğine de haiz. Telefonun an kamerası ise 8 Megapiksel çözünürlükle donatılmış. Ana kamera 4K 60 fps video kayıt özelliği ile gelirken, ön kamera ise 1440p şu demek oluyor ki 2K 30 fps video kayıt edebiliyor.

Telefonun ana kamerasında 720p çözünürlüğünde 960 fps video kayıt özelliği, HDR, dual video kayıt ve AR Emoji isminde olan ve gerçek zamanlı yüz takip teknolojisi ile çalışan keyifli bir özellik de bulunuyor. Gene ana kamerada 2X optik zoom hususi durumunun bulunduğunu da belirtelim.

Samsung Galaxy Note 9 kamerasına bakıyoruz (Video) 1

Hem ana hem ön kamerada alan derinliği özelli şu demek oluyor ki bokeh bulunurken, ana kamerada bu bokeh özelliğine Canlı Odak adı verilmiş. Canlı Odak modunda meydana getirilen çekimler birazcık zoom içeriyor. Yalnız bu çekimleri sonrasında düzenlemek ve düzgüsel hallerini de kayıt etmek mümkün oluyor. Ana kamerada Pro modunda RAW çekim özelliği de içeriyor. Eğer fotoğraftan anlıyorsanız ve bilgisayar üstünde düzenleme mevzusunda bilginiz var ise RAW fotoğrafları Photoshop ve Lightroom benzer halde programlar üstünden de düzenleyebiliyorsunuz.

Uzaktan kumanda: S-Pen

Telefonun en önemli özelliklerinden biri Bluetooth fonksiyonu ile donatılan S-Pen. Bu sayede üstündeki tuş ile telefonun kamerasını da denetim edebiliyor ve fotoğraf çekebiliyorsunuz. Güzel bir özellik. 

Sözü daha oldukça uzatmayalım ve sizleri Samsung Galaxy Note 9‘un kamera özelliklerine göz attığımız video ile başbaşa bırakalım:

 

Telefonda çektiğimiz fotoğraf örnekleri aşağıdaki galeri bölümünde görebilirsiniz. 

Samsung Galaxy Note 9 kamera özellikleri

  • 12 MP, f/1.5-2.4, 26 mm (wide), 1/2.55″, 1.4µm, dual pixel PDAF, OIS
  • 12 MP, f/2.4, 52mm (telephoto), 1/3.4″, 1.0µm, AF, OIS, 2x optical zoom
  • LED flash, auto-HDR, panorama
  • [email protected], [email protected], [email protected], HDR, dual-video rec.
  • Ön kamera: 8 MP, f/1.7, 25mm (wide), 1/3.6″, 1.22µm, AF, Dual video call, Auto-HDR
  • [email protected] 
  • Ana kamera modları: Panorama, Ustalaşmış, Canlı Odak, Otomatik, Ultra Ağır Çekim, AR Emoji, Hiper Geçiş
  • Ön kamera modları: Selfie odağı, Selfie, Ar Emojiler, Geniş Selfie

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/mobil/samsung-galaxy-note-9-kamerasina-bakiyoruz-video-5c067759c0d1c532f825f882

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *