Samsung Galaxy Note 20 Ultra aynı zamanda bir oyun telefonu olacak

Samsung’un 5 Ağustos’taki Samsung Unpacked etkinliğinde duyurusunu gerçekleştireceği Galaxy Note 20 Ultra, WinFuture tarafınca verilen habere nazaran, Xbox oyunlarını xCloud üstünden oynamaya olanak verecek halde tasarlanıyor.

Bu gelişme şaşırtıcı olmakla beraber, Samsung ve Microsoft’un oyun mevzusunda son bir senedir epey etken davranılmış olduğu biliniyor. Geçen ağustos ayındaki son olarak Galaxy Note lansman etkinliğinde Microsoft CEO’su Satya Nadella sahne almış ve iki şirket içinde giderek gelişen iş birliği hakkında konuşmuştu. İki şirket Samsung’un Microsoft’un Telefonunuz uygulamasını, Office uygulamalarını, LinkedIn ve OneDrive’ı Galaxy Note 10’da sunacağını açıklamıştı.

İki şirket geçtiğimiz şubat ayında da bulut tabanlı oyun yayın servisi için iş birliği yapacaklarını açıklamıştı. Microsoft’un geliştirdiği oyun servisi Samsung için bir boşluğu da doldurmuş olacak. Şirket geçen mart ayında PC’den telefona gösterim imkanı elde eden oyun gösterim servisini kapatmıştı. WinFuture’a nazaran başlangıç aşamasında 90’dan fazla oyun xCloud üstünden Galaxy Note 20 Ultra’da yayınlanacak.

WinFuture’un haberinde Samsung’un yeni amiral gemisi Note telefonuyla ilgili detaylar da veriliyor. Telefonun 6.9 inç, 3200 x 1440 px çözünürlüğünde olan ekranı bulunacak ve Galaxy S20 Ultra’nın ekranı şeklinde en fazla 120Hz yenileme hızına ulaşabilecek. Ek olarak telefon Corning’in Gorilla Glass 7 ekran camını barındıran ilk telefon olacak.

Galaxy Note 20 Ultra’nın arkasındaki büyük kamera çıkıntısında üç tane kameranın bulunması planlanıyor. WinFuture bu kameralarla ilgili olarak öteki dedikodularla aynı doğrultuda bilgiler paylaşıyor. Sitenin belirttiğine nazaran 108 megapiksel ana kamera, 12 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 50 kata kadar yakınlaştırma yapabilen 12 megapiksel periskop lens (Ice Universe 13 megapiksel çözünürlükten bahsetmişti.) bulunacak. Yakınlaştırma kıymeti, Samsung Galaxy S20 Ultra’nın 100 kat yakınlaştırma değerinden aşağı inileceğini gösteriyor. 100 kat yakınlaştırma gerçek hayatta pek de istenen neticeleri vermiyordu, bir ihtimal azaltılmış yakınlaştırma değeriyle pratikte daha iyi fotoğraflar üretebilir. Ek olarak öndeki ekran deliğinde de 10 megapiksel çözünürlüğünde olan kamera bulunacak.

WinFuture’ın verdiği başka bir ayrıntıya nazaran, Galaxy Note 20 Ultra’daki S Pen kapasitif ekran kalemi yalnız dokuz milisaniyelik gecikme değerine haiz olacak. YouTube yapımcısı Jimmy Is Promo da Note 20 Ultra’nın “işaretçi” moduna haiz olacağını, bu sayede S Pen’i telefonun ekranına tutarak ekranda bir şeyleri göstermenin mümkün olacağını belirtmişti.

Teknik özelliklerle ilgili olarak WinFuture, Galaxy Note 20 Ultra’nın 5G şebekeleriyle çalışacağı, 256 GB ya da 512 GB depolama kapasitesi alternatifleriyle sunulacağını da ekliyor. microSD kart yuvası, 12 GB RAM, Wi-Fi 6, 4500 mAh kapasiteli pil de sitenin sözünü etmiş olduğu öteki özellikler içinde bulunuyor.

Kaynak:https://www.teknoblog.com/samsung-galaxy-note-20-ultra-ayni-zamanda-bir-oyun-telefonu-olacak/

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *