Realme Narzo 20 serisinin üyeleri gözler önüne çıktı

Realme Narzo serisinin açılışı geçtiğimiz mayıs ayında yapılmıştı. Seriye yeni üyelerin iştirak etmesi da fazla zaman almadı. Realme Narzo 20, 20 Pro ve 20A modellerini resmen gözler önüne çıkardı.

Realme Narzo 20A, üçlünün en uygun fiyatlı modeli olma hususi durumunu taşıyor. Arkasında dikey olarak sıralanmış üç kamerası bulunan telefon, selefi Narzo 10A’ya bir fazlaca benziyor. 6.5 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüğünde olan çentikli bir ekrana haiz olan Narzo 20A’nın kalbinde Snapdragon 665 işlemci içeriyor.

Akıllı telefonda ana kamera görevini 12 megapiksel çözünürlüğünde olan sensör üzerine alıyor. 2 megapiksel siyah-beyaz lens ve 2 megapiksel “retro” lens sistemi tamamlıyor. Realme’nin verdiği bilgiye gore, bu kamera renkli filtreler eklemek ve Portre modunda çekim yapmak için kullanılıyor.

Realme Narzo 20 serisinin üyeleri gözler önüne çıktı 1
Realme Narzo 20A

Narzo 20A’ya gerekseme duyduğu enerjiyi 5000 mAh kapasiteli pili sağlıyor. Süratli şarj desteği bulunmayan bu pilin microUSB üstünden doldurulabilmesi de can sıkcı olarak değerlendirilebilir. Yalnız uygun kabloya haiz olanlar Narzo 20A’yla başka telefonların pilini de doldurabilecek.

Narzo 20A, Hindistan’da 30 Eylül’de 8499 rupiden (880 TL) süregelen fiyatlarla satışa sunulacak.

Realme Narzo 20

Üçlünün ortanca üyesi olan Narzo 20’de ise 6.5 inç büyüklüğünde bir HD ekran bulunuyor. Telefonun ekranındaki damla çentik 8 megapiksel çözünürlüğünde olan ön kameraya ev sahipliği yapıyor.

Akıllı telefonun kalbinde MediaTek’in Helio G85 işlemcisi ve 4 GB RAM bulunuyor. Dahili depolama kapasitesi seçenekleri ise 64 ve 128 GB olarak sıralanıyor. Depolama kapasitesini microSD kartla genişletmek mümkün.

Narzo 20’nin arkasındaki kare şeklindeki kamera modülü, üç kamera barındırıyor. Burada ana kamera görevini 48 megapiksel çözünürlüğünde olan sensör üzerine alıyor. 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 2 megapiksel çözünürlüğünde olan makro lens sistemi tamamlıyor.

Realme Narzo 20 serisinin üyeleri gözler önüne çıktı 2
Realme Narzo 20

Realme Narzo 20’de ters kablosuz şarj özelliği mevcut. Telefona enerjisini veren 6000 mAh kapasiteli pil, USB-C girişi üstünden 18W hızla doldurulabiliyor. Realme, bunun şimdiye kadar Narzo serisinde kullanılan en büyük pil olduğuna dikkat çekiyor. Bu modelde de gümüş ve mavi olmak suretiyle iki renk seçeneği sunuluyor. Akıllı telefon 28 Eylül’de 10499 rupi (1086 TL) başlangıç fiyatıyla piyasaya sürülecek.

Realme Narzo 20 Pro

Realme Narzo 20 Pro ise grubun en yüksek performanslı üyesi olma hususi durumunu taşıyor. Realme 7’ye hem tasarım hem de teknik açısından benzeyen akıllı telefon, performans bakımından da benzer bir yerde duruyor.

Narzo 20 Pro’nun kalbinde Helio G95 işlemci bulunuyor. Kullanıcılar 6 yada 8 GB RAM içinde seçim yapabiliyor. Dahili depolama kapasitesi seçenekleri ise 64 ve 128 GB. 65W SuperDart süratli şarj özelliği de Narzo 20 Pro’nun öne çıkan özelliklerinden biri.

realme narzo 20 pro
Realme Narzo 20 Pro

Akıllı telefonun 6.5 inç büyüklüğündeki Full HD+ çözünürlüğünde olan ekranının yenileme hızı 90Hz. Ekranın sol üst köşesisindeki yuvarlak kamera deliği ise 16 megapiksel çözünürlüğünde olan ön kameraya ev sahipliği yapıyor.

Narzo 20 Pro’nun arkasında da dörtlü bir kamera sistemi bulunuyor. Bu sistem 48 megapiksel ana kamera, 8 megapiksel ultra geniş açılı lens, 2 megapiksel siyah-beyaz lens ve 2 megapiksel makro kameradan oluşuyor. Narzo 20 Pro’da 2250 mAh kapasiteli iki hücreden oluşan 4500 mAh kapasiteli bir pil mevcut.

Realme Narzo 20 Pro Beyaz Şövalye ve Siyah Ninja olarak adlandırılan iki renk seçeneğiyle raflardaki yerini alacak. 25 Eylül’de piyasaya sürülecek telefon, 14999 rupiden (1552 TL) süregelen fiyatlarla satılacak.

Kaynak:https://www.teknoblog.com/realme-narzo-20-pro-ozellikleri/

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *