Realme C15 tanıtım tarihi belli oldu, pil kapasitesi açıklandı

Realme, C serisini yeni cihazlarla genişletme mevzusunda oldukça istekli görünüyor. Kısa süre ilkin C11‘i tanıtan şirket, temmuz ayı sona ermeden bu seriye bir telefon daha ekleyecek. Realme C15 adını taşıyan akıllı telefon, 28 Temmuz’da Endonezya’da gözler önüne çıkacak.

Realme’nin etkinlik için paylaşmış olduğu tanıtım posteri, telefonun tasarımını ve mühim bir hususi durumunu de gösteriyor. Buna gore, C15’e gereksinim duyduğu enerjiyi 6000 mAh kapasiteli pili verecek. Söz mevzusu pil, 15W süratli şarj desteğine de haiz olacak.

Akıllı telefonun arka panelinin sol üst köşesinde kare şeklinde bir kamera modülü bulunuyor. Bu kamera modülü dört sensöre ev sahipliği yapıyor. Yuvarlak parmak izi tarayıcısı da göze çarpan bir öteki unsur oluyor. Realme C15’in mavi ve gümüş renk seçenekleri de tanıtım afişinde görülüyor.

Realme C15 tanıtım tarihi belli oldu, pil kapasitesi açıklandı 1

Ön tarafa geçildiğinde ise ekranın üstünde ön kameranın yerleştirildiği damla çentik dikkat çekiyor. Ekranın alt çerçevesinin kalınlığı, Realme C15’in uygun fiyatlı bir aygıt olacağının göstergesi olarak değerlendirilebilir.

Realme C15’in kalbinde MediaTek tarafınca üretilen bir işlemcinin bulunması planlanıyor. Bu işlemciye 4 GB RAM’in eşlik edeceği söyleniyor. C15’in Endonezya haricinde Malezya, Kamboçya ve Tayland’da piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

Realme C15; daha yüksek pil ve RAM kapasitesi, gelişmiş kamera ve parmak izi tarayıcısı benzer biçimde özellikleriyle C11’den ileriye doğru atılmış bir adım olacağa benziyor. Telefonun tüm özelliklerini öğrenmek içinse önümüzdeki haftayı beklemek gerekiyor.

Kaynak:https://www.teknoblog.com/realme-c15-tanitim-tarihi-belli-oldu-pil-kapasitesi-aciklandi/

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *