Realme 7i Snapdragon 662 işlemci ve 5000 mAh pille geliyor

Realme 7 ve 7 Pro’nun bulunmuş olduğu Realme 7 serisi bir süre ilkin duyurulmuştu. Bu seriye yeni bir üyenin daha iştirak etmesi da fazla zaman almadı. Ile ilgili sızıntı ve paylaşımlar bir süredir devam eden Realme 7i de sonunda resmiyet kazandı.

Realme 7i’nin kalbinde Qualcomm Snapdragon 662 işlemci bulunuyor. 6.5 inç büyüklüğündeki ekran, HD+ çözünürlüğe haiz. Ekranın yenileme hızı ise 90Hz. Realme 7’de kenarda olan parmak izi tarayıcısı ise 7i’de arka panele taşınmış. 5000 mAh pil kapasitesi değişmezken, maksimum şarj hızı 30W’tan 18W’a iniyor.

Realme 7i’nin arkasında dörtlü bir kamera sistemi bulunuyor. Burada ana kamera görevini 64 megapiksel çözünürlüğünde olan sensör üzerine alıyor. 8 megapiksel ultra geniş açılı, 2 megapiksel monokrom kamera ve 2 megapiksel derinlik sensörü sistemi tamamlıyor. Telefonun önünde ise ekranın sol üst köşesindeki deliğe yerleştirilmiş 16 megapiksel kamera bulunuyor.

Realme 7i Snapdragon 662 işlemci ve 5000 mAh pille geliyor 1

Realme 7i için Aurora Yeşili ve Kutup Mavisi olarak adlandırılan iki renk seçeneği sunuluyor. Akıllı telefon kutusundan Android 10 işletim sistemi ve Realme UI kullanıcı arayüzüyle çıkıyor. 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanından oluşan tek yapılandırma seçeneği bulunan telefon, Endonezya’da 18 Eylül’de satışa çıkacak. Telefonun diğeri ülkelerdeki çıkış takvimi ise şu an için belirsiz.

Kaynak:https://www.teknoblog.com/realme-7i-ozellikleri/

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *