PlayStation 5 özellikleri, çıkış tarihi ve tüm detayları! (Video)

 PlayStation 5 özellikleri, çıkış tarihi ve tüm detayları! (Video)

Sony yeni nesil konsolu için merakla beklenen etkinliği geçtiğimiz gün düzenledi. Etkinlikte genel olarak PlayStation 5 teknik özelliklerine dair detaylara yer verildi. Ikimiz de sıcağı sıcağına PlayStation 5 ile ilgili tüm bilgileri video olarak takipçileriyle paylaşmak istedik. Isterseniz bu videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Destek olmak için Teknolojioku YouTube kanalımıza abone olabilir ve videolarımızı beğenebilirsiniz.

PlayStation 5 eğer büyük bir aksilik yaşanmazsa bu senenin son çeyreğinde raflardaki yerini almış olacak. Fakat dost acı söyler. Mevcut tablo içinde PlayStation 5‘in senenin son çeyreğinde çıkması pek de mümkün görünmüyor. Sanırım Sony de bu durumun azca fazlaca bilincinde.

Zira geçtiğimiz gün gerçekleşen etkinlikte, PlayStation 5 üstünde çalışmaların hala devam etmiş olduğu net bir üslupla ifade edildi. Kısaca Sony yetkilisi, hali hazırda yaptıklarından ziyade, yapmak istediklerini dile getirdi desek, sanırım pek de yanılmış olmayız.

Microsoft cephesinde ise zıttı bir durum söz mevzusu. Zira Xbox Series X yapımı tamamen bitmiş durumda. Hatta kim bilir seri üretimine bile geçilmiş olabilir. Dolayısıyla Xbox Series X‘in yıl sonunda çıkmasını bekleyebiliriz.

Lakin söz mevzusu PS5 olduğunda bu mevzuda hala bazı sual işaretlerinin bulunduğunu söylemek mümkün. Hali hazırda Mart ayının ortasına gelmiş olmamıza rağmen PS5’in kasa tasarımı bile ortaya çıkmadı. Gördüğümüz tekşey prototip tasarım oldu. Kim bilir mimariden ziyade yazılım tarafında bazı problemler vardır. Zira PS5′in önceki jenerasyonda yer edinen oyunları çalıştıracak olması pek de kolay birşey değil. Gene de bekleyip göreceğiz.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/oyun/playstation-5-ozellikleri-cikis-tarihi-ve-tum-detaylari-video-5e736afbaca4d850891ee315

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *