Oppo Reno 3 İncelemesi

 Oppo Reno 3 İncelemesi

oppo reno 3 satın alOppo Reno 3
GittiGidiyor’dan satın alın

SATIN AL

Oppo akıllı telefon pazarının son zamanlardaki en etken oyuncuları içinde içeriyor. Çinli üreticinin portföyünde değişik fiyat kategorilerini kapsayan oldukça sayıda aygıt bulunuyor. Sadece bilhassa orta segment telefonlar, bu portföyde mühim bir yer tutuyor. Şık tasarımı, kuvvetli teknik özellikleri görece uygun fiyatlarla sunmaya ehemmiyet veren şirket, bu yaklaşımını Reno 3 ile de sürdürüyor. Oppo Reno 3 araştırma yazımızda bu akıllı telefona dair bilgileri ve yorumlarımızı bulabilirsiniz.

Oppo Reno 3 araştırma: Tasarım

Oppo Reno 3, tasarım bakımından direkt takip edeni olduğu Reno 2F’ten ziyade öteki F serisi telefonları hatırlatıyor. Ekranının üstünde damla şeklinde bir çentik bulunan telefonun arkasında da sol üst köşeye dikey olarak yerleştirilmiş dörtlü bir kamera sistemi içeriyor. Reno 2F’te ön kamera, telefonun üstündeki açılır mekanizmaya yerleştirilmişti. Reno 3’ün arka kamera sisteminin de panele oturmaktan ziyade belirgin bir çıkıntı yapmış olduğu söylenebilir.

oppo reno 3 incelemeOppo Reno 3’ün şık bir telefon bulunduğunu belirtmekte yarar var. İçinde bulunmuş olduğu fiyat segmentinde Reno 3’ten daha havalı görünen telefonlar olsa da, Reno 3’te tanıdık bir tasarım formülünün başarıya ulaşmış şekilde uygulanmış olduğu görülüyor. Buna ek olarak, Oppo Reno 3’ün kenarlara doğru kavis meydana getiren cam arka panelinin hem görünüş açısından şıklığı artırdığını hem de kavisin telefonun ele iyi oturmasını sağladığını söylemekte yarar var.

Reno 3’ün arka panelinde de ışığa bakılırsa değişen bir renk işçiliği uygulanmış. Kontrol merkezimize gelen “Şimal Işıkları” olarak adlandırılan renk seçeneğinde de mavinin değişik tonlarını görmek mümkün oluyor. Telefonun ön ve arka panellerini birleştiren çerçevenin plastik olması ise cam arka panelin ve öteki tasarım tercihlerinin yarattığı “üst derslik tesiri”ni aşağıya çekiyor.

Oppo Reno 3 İncelemesi 1Oppo Reno 3’ün önünde teknik detaylarına sonrasında değineceğimiz 6.4 inç büyüklüğünde bir ekran bulunuyor. Telefonun ön panelinin yüzde 84.2’lik kısmını kaplayan ekranın üstünde daha ilkin belirttiğimiz şeklinde, ön kameraya ev sahipliği meydana getiren bir damla çentik bulunuyor. Bu ekranı ince bir çerçeve sarıyor. Söz mevzusu çerçeve, alt kenara inildiğinde birazcık daha kalınlaşılıyor. Çerçeveyle damla çentiğin buluşmuş olduğu noktaya telefonun ahize hoparlörü de ustalıkla gizlenmiş.

Oppo Reno 3’ün parmak izi tarayıcısı da ekranın içine yerleştirilmiş. Bu tarayıcının performansına dair detaylara da incelememizin ilerleyen bölümlerinde değineceğiz.

Oppo Reno 3 İncelemesi 2Oppo Reno 3’ün sol kenarında nano SIM ve microSD kart tepsisine ev sahipliği meydana getiren yuva ve ses denetim tuşları bulunuyor. Karşı kenarda ise bir tek telefonun güç butonu içeriyor. Bu butonun üstünde ayırt edilmesini kolaylaştıran yeşil bir çizginin varlığı da göze çarpıyor. Telefonun ikinci mikrofonu ise üst kenara yerleştirilmiş.

Oppo Reno 3’ün alt kenarı ise öteki kenarlara bakılırsa oldukça kalabalık. Bu kenarda soldan sağa doğru sırasıyla 3.5 mm. kulaklık jakı, mikrofon, USB-C girişi ve hoparlör ızgarası bulunuyor. Oppo Reno 3’ün hoparlöründen çıkan sesin oldukça yüksek bulunduğunu belirtmekte yarar var. Müzik deneyimi için hoparlörden çıkan sesin kalitesi oldukça iyi olmasa da, burada önceliğin yüksek seste bulunduğunu unutmamak gerekiyor.

Oppo Reno 3 İncelemesi 3Oppo Reno 3’ün arkasında ise bir tek sol üst köşeye yerleştirilmiş dörtlü bir kamera sistemi, LED flaş ve sağ alttaki Oppo logosu bulunuyor. Oppo Reno 3’te parmak izi tarayıcısının daha ilkin de belirttiğimiz şeklinde ekranının içine yerleştirilmesi, telefonun görüntüsünü daha “derli toplu” hâle getiriyor ve şıklığını artırıyor.

Oppo Reno 3 araştırma: Ekran

Oppo Reno 3, yukarıda da belirttiğimiz şeklinde 6.4 inç büyüklüğünde bir ekrana haiz. Görüntü oranı 20:9 olan bu AMOLED kapasitif ekran, ön panelin yüzde 84.2’lik kısmını kaplıyor ve kullanıcılara 2400 x 1080 px çözünürlük sunuyor. Ekranın px yoğunluğu ise 441 ppi. Ekranın üstünde 44 megapiksel çözünürlüğünde olan ön kameraya ev sahipliği meydana getiren damla çentik bulunuyor.

Oppo Reno 3’ün ekranının 60Hz yenileme hızı sıradışı olmasa da, genel itibarıyla beklentileri karşılıyor. Genel kalitesi oldukça iyi olan ekran panelinde renkler epey canlı görünüyor. Sadece bu canlılığın suni bir hava oluşturmadığını da belirtmek gerekiyor. Ekranın görüntüleme açıları da kafi genişlikte. Bu sayede ekrana başka bir kişiyle beraber bakmak problem teşkil etmiyor.

Oppo Reno 3 İncelemesi 4Oppo Reno 3’ün ekranının parlaklık seviyesi de oldukça iyi. Bu sayede ekranı güneş ışığının altında görmek de bir problem teşkil etmiyor. Buna ek olarak; pek oldukça telefonda olduğu şeklinde, Oppo Reno 3’te de ekranın parlaklığı ortamdaki ışık seviyesine uygun şekilde otomatikman ayarlanabiliyor.

Oppo Reno 3’ün ayarlar menüsü içindeki Ekran & Parlaklık sekmesi de telefonun ekranıyla ilgili değişik seçenekleri görmeyi sağlıyor. Koyu Mod’un aktivasyonu denetim panelinin yanı sıra buradan da yapılabiliyor. Buna ek olarak, “Göz Bakımı” olarak adlandırılan mavi ışık filtresinin ayarlarına da bu sekme üstünden erişiliyor. Her iki özellik de bir takvime bağlı şekilde çalışacak şekilde ayarlanabiliyor.

Oppo Reno 3 İncelemesi 5Oppo Reno 3’ün ekranında OSIE Görme Efekti olarak adlandırılan bir özellik de mevcut. Oppo’nun akıllı telefonlarında sunmuş olduğu bu özellik, suni zekâdan da yararlanarak desteklenen uygulamalardaki görme deneyimini kuvvetlendiriyor. Bu özellik etken hâle getirildiğinde pil tüketimindeki yoğunluğu birazcık artırsa da, bunun kullanım süresini o kadar da negatif etkilemediğini belirtmekte yarar var.

Oppo Reno 3’ün ekranının hem oyun oynamak hem de video seyretmek için fazlasıyla kafi olduğu da kolaylıkla söylenebilir.

Oppo Reno 3 araştırma: Donanım ve Performans

Oppo Reno 3’ün kalbinde MediaTek’in Helio P90 işlemcisi bulunuyor. Bu işlemciye 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama kapasitesi birlikte rol alıyor. 28 GB’lık depolama alanının ortalama 21 GB’lık kısmı, Android işletim sistemine ayrılmış durumda. Bundan dolayı kullanıcılara 107 GB’lık bir alan kalıyor. Bu alanın genel itibarıyla averaj bir kullanıcı için kafi bulunduğunu söylemek gerekiyor. Dileyenler microSD kartla bu alanı büyütebiliyor.

Oppo Reno 3 İncelemesi 6Oppo Reno 3, günlük kullanımda tepkiselliği yüksek ve süratli bir telefon profili çiziyor. Ekranın yenileme hızı yüksek olmasa da, bu hız kullanıcıya da yansıyor. Orta segmentte konumlanmasına karşın Reno 3’teki arayüz geçişlerinin ve uygulama başlangıçlarının hızının etkisi altına alan olduğu söylenebilir.

Oppo Reno 3’te 8 GB RAM bulunuyor. 8 GB RAM’in varlığı, akıllı telefonun çoklu vazife mevzusunda sorun yaşamamasını sağlıyor. Reno 3’te aynı anda birden fazla uygulama kolaylıkla çalıştırılabiliyor. Oppo Reno 3’te arka planda Spotify çalışırken Instagram yada Twitter’da takılmak ya da internette gezinmek bir problem teşkil etmiyor.

Oppo Reno 3 İncelemesi 7Oppo Reno 3’ün kalbinde yukarıda da belirttiğimiz şeklinde Helio P90 işlemci bulunuyor. 2019 çıkışlı bir işlemci olan Helio P90’nun odak noktasında suni zekâ ve kamera mevzusunda meydana getirilen iyileştirmeler yer alıyordu. Kısacası P90’ın öncelikleri içinde oyun bulunmuyor. Buna karşın, Oppo Reno 3’le en yeni oyunlar orta ve maksimum grafik ayarlarla oynanabiliyor.

Testlerimiz esnasında telefonda Call of Duty: Mobile ve PUBG Mobile oynadık. Bu iki oyun içinde Call of Duty: Mobile’daki deneyimimizin daha pürüzsüz bulunduğunu söyleyebiliriz. Oyunlar sırasındaki ısınmanın ise rahatsız edici düzeyde olmadığını belirtmekte yarar var.

Oppo Reno 3 İncelemesi 8Oppo Reno 3’te biyometrik güvenlik çözümü olarak yüz tanıma özelliği ve ekrana entegre parmak izi tarayıcı bulunuyor. Reno 3’ün yüz tanıma özelliği, oldukça süratli çalışıyor. Karanlık ortamlarda bile kullananların yüzünü hızla tanıyan Reno 3, ekran kilidini kısa süre içinde açıyor.

Oppo Reno 3’ün ekranının içine yerleştirilen parmak izi tarayıcısının performansı da oldukça süratli. Kullanıcılar ekranın alt kısmındaki işaretli bölgeye dokunduklarında kilit kısa süre içinde açılıyor. Reno 3’ün parmak izi tarayıcısına her iki elin baş parmağıyla kolaylıkla erişilebiliyor.

Oppo Reno 3 İncelemesi 9Oppo Reno 3; Geekbench’in benchmark testinde tek çekirdekte 403, oldukça çekirdekte ise 1478 puan alıyor.

Oppo Reno 3 araştırma: Pil

Oppo Reno 3’e gereksinim duyduğu enerjiyi 4025 mAh kapasiteli pili sağlıyor. Günümüzde bundan daha yüksek kapasiteli pillere haiz telefonlar da yaygınlaşmış durumda. Sadece Reno 3’ün pil kapasitesi de meydana getirilen optimizasyonlar yardımıyla bir günü çıkarmak için fazlasıyla kafi oluyor.

Reno 3’ün pili; toplumsal medya uygulamalarında gezinmek, birkaç telefon görüşmesi yapmak, Feysbuk Messenger’da mesajlaşmak, Chrome ile internette dolaşmak, YouTube ve Netflix’te video seyretmek, Spotify’da müzik dinlemek ve PUBG ya da Call of Duty Mobile oynamak şeklinde eylemlerin bulunmuş olduğu yoğun bir kullanım senaryosunda bile günü tamamlamayı başarıyor.

Oppo Reno 3 İncelemesi 10Kullanım yoğunluğu azaldıkça pilin telefonu çalışır vaziyette tutma süresi de uzuyor. Reno 3’ün pili ortalamanın birazcık altında yoğunlukta bir günden uzun bir süre süresince şarja gereksinim duymuyor. Hepimizin evde kalmaya itina gösterdiği bu zamanda devamlı kablosuz ağa bağlı olmanın da telefonun pil ömrüne pozitif bir tesir yaptığını söylemekte yarar var.

Oppo Reno 3’te 30W VOCC 3.0 süratli şarj desteği mevcut. Oppo’nun verdiği değerler, telefonun pilinin tamamen boşken 30 dakika içinde yüzde 50 oranında dolduğunu, 70 dakikada ise tam doluluğa ulaştığını gösteriyor.

Yaptığımız testte, pili yüzde 9 oranında dolu olan Oppo Reno 3’ü saat 15:01 itibarıyla şarja taktık. Saat 15.34 itibarıyla pilin doluluk seviyesi yüzde 58’e ulaşmıştı. 15:49’da yüzde 81’i gören pil, saat 16:06 itibarıyla da tamamen doldu. Kısacası Reno 3’ün pil dolum hızının Oppo tarafınca verilen değerlerle büyük seviyede örtüştüğü söylenebilir. Oppo’nun portföyünde pili Reno 3’ten daha süratli dolan telefonlar mevcut. Sadece Reno 3’ün de bu mevzuda bir orta segment telefona bakılırsa oldukça iyi performans sergilediği söylenebilir.

Oppo Reno 3 araştırma: Yazılım

Oppo Reno 3 kutusundan Android 10 işletim sistemiyle çıkıyor. Bu işletim sistemini Oppo’nun ColorOS 7 kullanıcı arayüzü tamamlıyor. Oppo’nun telefonlarına aşina olanları Reno 3’te yazılımsal açıdan tanıdık bir deneyimin beklediği söylenebilir.

Oppo Reno 3 İncelemesi 11ColorOS 7’nin standart Android 10 deneyimini “fazlasıyla” özelleştirdiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Uygulama ikonlarında, standart uygulamaların tasarımında ve sunulan araçlarda Oppo’nun dokunuşlarını yoğun şekilde görmek mümkün oluyor.

Oppo’nun ColorOS 7’de sunmuş olduğu kullanıcı araçlardan biri Akıllı Kenar Çubuğu adını taşıyor. Telefon dikey vaziyetteyken ekranın sağına gizlenen bu çubuk, sola doğru bir sürükleme yapıldığında ortaya çıkıyor. Bu çubuk üstünden süratli araçlara erişim sağlanabiliyor yada seçilen uygulamalar başlatılabiliyor.

Oppo Reno 3 İncelemesi 12Söz mevzusu vasıta ve uygulamalar özgür pencerede yada tam ekran olarak görüntülenebiliyor. Kullanıcılar bu çubuk üstünde yer edinen düzenle yazısına dokunarak buradaki vasıta ve uygulamaları kendi tercihleri doğrultusunda ayarlayabiliyor.

Oppo Reno 3’te el hareketleri ve öteki hareketler de telefonla etkileşim kurmaya destek oluyor. Mesela ekran kapalıyken ekran üstünde O harfi çizince kamera başlatılabiliyor. Yada üç parmak ekran üstünde aşağıya doğru kaydırıldığında süratli şekilde ekran görüntüsü almak mümkün oluyor.

Oppo Reno 3 İncelemesi 13Tıpkı ColorOS yüklü öteki telefonlarda olduğu şeklinde, Reno 3’te de güç tuşu 0,5 saniye basılı tutulduğunda Google Asistan’ı etken hâle getirecek şekilde ayarlanabiliyor.

Nerede ise tüm Android telefonlarda karşımıza çıkan Google uygulamaları, Oppo Reno 3’te de kullanıcıları karşılıyor. Akıllı telefonun ana ekranındaki Google klasöründe Gmail, Google Haritalar, YouTube, Google Duo ve Google Fotoğraflar şeklinde uygulamalar içeriyor.

Oppo Reno 3 İncelemesi 14Google’ın Android uygulamalarını Reno 3’ün ana ekranında ve başka klasöründe de görmek mümkün. Mesela, Google Takvim telefonun varsayılan takvim uygulaması konumunda. Chrome da varsayılan web tarayıcısı işlevi görüyor. Sadece Oppo Reno 3’te Opera’nın web tarayıcısının da ön yüklü şekilde sunulduğunu belirtmekte yarar var. Keep Notları uygulaması ise Reno 3’ün Araçlar klasöründe içeriyor.

Bu klasörde, adından da anlaşılabileceği suretiyle, kullananların işine yarayacak başka araçlar da bulmak mümkün. Bunlardan önde gelen Telefon Yöneticisi uygulaması, kullananların Reno 3’ü süratli şekilde telefonu en yüksek performansla çalışacak şekilde optimize etmesini sağlıyor. Gizlilik izinlerinin ve telefondaki bileşenlerin kontrolü de gene bu vasıta üstünden yapılabiliyor.

Oppo Reno 3 İncelemesi 15Oppo Reno 3’ün ön yüklü uygulama sayısı bakımından oldukça varlıklı bir telefon olduğu kolaylıkla söylenebilir. Cihazda ön yüklü şekilde sunulan uygulamalardan önde gelen OfficeSuite uygulaması kullananların metin dosyaları, sunumlar, elektronik tablolar ve PDF dosyaları oluşturmasına destek oluyor. Solopop uygulamasıyla da kullanıcılar telefonlarındaki fotoğraf ve videoları birleştirip anılarını bir videoda toplayabiliyor.

Oppo Reno 3’te ana ekranda yukarıya doğru sürükleme yapıldığında kullananların karşısına uygulama çekmecesi çıkıyor. Bu çekmecede uygulamalar alfabetik şekilde sıralanıyor. Sadece en üst sırada kısa sürede kullanılan yada yüklenen uygulamalar, “Uygulama Tahmini” başlığı altında gruplanıyor. Çekmecenin en üstündeki arama çubuğu da kullananların aradıkları uygulamayı bulmalarını kolaylaştırıyor.

Oppo Reno 3 İncelemesi 16Oppo Reno 3’ün bir oyun telefonu olmadığını daha ilkin belirtmiştik. Sadece bu durum, telefonda oyun odaklı bir özelliğin bulunması için engel teşkil etmiyor. Kullanıcılar Oppo Reno 3’teki oyun alanı üstünden telefonlarına yükledikleri tüm oyunları görebiliyor. Oyunlar esnasında etken olacak performans modunun seçimi de Oyun Alanı üstünden kolaylıkla yapılabiliyor. Oyun oynarken gelecek çağrıların ve bildirimlerin reddi yada engellenmesiyle ilgili ayarlar da bu menü üstünden gerçekleştirilebiliyor.

Oppo Reno 3 araştırma: Kamera

Oppo Reno 3’ün arkasında daha ilkin de bahsettiğimiz şeklinde dört sensörlü bir kamera sistemi bulunuyor. Bu sistemde ana kamera görevini 48 megapiksel çözünürlüğünde olan geniş açılı sensör üstüne alıyor. Söz mevzusu sensöre 2x optik zum yapabilen 13 megapiksel telefoto kamera, 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 2 megapiksel monokrom sensör birlikte rol alıyor. Bu monokrom sensör, hem de makro kamera işlevi de görüyor.

Oppo Reno 3 İncelemesi 17Oppo Reno 3’ün kamera sistemi, iyi ışık koşulları altında kendisinden beklenenleri karşılama mevzusunda bir sorun yaşamıyor. Naturel ışık koşulları altında Oppo Reno 3 ile oldukça net ve detay seviyesi yüksek fotoğraflar çekmek mümkün oluyor. Fotoğraflarda renklerin canlı göründüğünü ve bu canılıkta suni bir hava olmadığını da belirtmek gerekiyor.

Sadece günümüzde piyasaya çıkan pek oldukça telefon şeklinde, Oppo Reno 3 de kamera uygulamasında suni zekânın gücünden yararlanıyor. Akıllı telefonun kamerası, suni zekâ yardımıyla çekilen sahneyi tanıyabiliyor ve buna bakılırsa lüzumlu optimizasyonları yapabiliyor. Mesela, bir yiyecek fotoğrafı çekerken ekranda Yiyecek yazısı beliriyor ve fotoğrafta buna uygun dokunuşlar otomatikman gerçekleştirilebiliyor. Bu destek bir çiçek yada görünüm fotoğrafı çekerken de devreye giriyor.

Oppo Reno 3 İncelemesi 18Oppo Reno 3’ün 5x optik zum kabiliyetine haiz kamera sistemi, yakınlaştırma konsunda da başarıya ulaşmış bir performans sergiliyor. Ortalama 10 metre uzaklıktaki bir nesneye yakınlaştırma yapıldığında, fotoğrafın genel renk ve detay kalitesinde bir bozulma gözlemlenmiyor.

Oppo Reno 3, düşük ışıklı ortamlarda ve gece meydana getirilen çekimlerde de kullanıcıları yüz üstü bırakmıyor. Reno 3’ün gece performansı amiral gemisi telefonların kalitesinde olmasa da, suni aydınlatma koşullarının da bulunmuş olduğu ortamlarda çekilen fotoğraflar oldukça net. Burada suni zekânın da katkısı bulunduğunu belirtmek gerekiyor.

Oppo Reno 3 İncelemesi 19Oppo Reno 3, ortam daha da karanlık hâle vardığında ise Ultra Karanlık moduyla aydınlık kareler yakalayabiliyor. Bu mod aktifken çekilen fotoğraflarda suni zekâ ile artırılan ışığın tesiri daha net şekilde görülüyor. Dolayısıyla yapaylık hissi de birazcık daha yoğun şekilde fark ediliyor. Gene de, bu yapaylık gözü tırmalamıyor. Gece ve Ultra Karanlık modlarında çekilen fotoğraflarda detay seviyesi de oldukça yüksek.

Oppo Reno 3, 44 megapiksel çözünürlüğünde olan bir ön kameraya haiz. Bu ön kamera, aydınlık altında ve ortamdaki ışık seviyesi yüksekken beklendiği şeklinde net ve detay seviyesi yüksek fotoğraflar çekiyor. Ön kameraya eklenen gece modu, düşük ışıklı ortamlarda çekilen selfie’lerin bile aydınlık görünmesini sağlıyor. Yalnız bu modda kullanılan ekran flaşının naturel olarak birazcık göz aldığını belirtmekte yarar var.

Oppo Reno 3’ün arka kamera sistemiyle 4K 30fps video kaydı yapılabiliyor. Buna ek olarak, telefonla 1070p yavaş çekim videolar da çekilebiliyor. Ön kameradaki maksimum video çözünürlüğü ise 1080p.

Oppo Reno 3 araştırma: Netice

Oppo Reno 3, genel özellikleri itibarıyla orta ve üst segment içinde konumlanan bir telefon. Sadece akıllı telefonun pek oldukça bakımdan üst sınıfta konumlanan telefonlara yakın durduğu söylenebilir.

Oppo Reno 3’ün kuvvetli yönleri içinde 8 GB RAM’e haiz olması göze çarpan ilk unsur oluyor. 8 GB RAM’in varlığı yardımıyla akıllı telefon çoklu görevde bir sorun yaşamıyor. Pek oldukça uygulama arka planda çalışırken bile Reno 3, takılmadan işini hayata geçirmeye devam ediyor.

oppo reno 3 incelemeHelio P90 günümüz standartlarına kıyasla birazcık “demode” bir işlemci olarak tanımlanabilir. Bilhassa bazı oyunlardaki sıkıntılar bunu daha yoğun şekilde hissettiriyor. Gene de, Helio P90’ın suni zekâ mevzusundaki yetkinliği, bilhassa kamera uygulamasında fazlasıyla işe yarıyor.

Reno 3’ün kameraları, seçilen sensörlerin ve meydana getirilen optimizasyonların da yardımıyla uygun ışık koşulları altında oldukça iyi bir iş çıkarıyor. Gece performansının da, suni zekânın da desteğiyle, aynı kategorideki rakiplerinin önüne geçtiğini söylemek gerekiyor.

6.4 inçlik AMOLED ekran da Oppo Reno 3’ün kuvvetli kasları içinde içeriyor. Canlılık seviyesi sınıfının üstünde olan ekran, içerik tüketimi mevzusunda büyük bir keyif veriyor.

Oppo Reno 3, Android 10’un üstüne meydana getirilen ColorOS 7 dokunuşuyla keyifli bir tecrübe yaşatıyor. Standart fakat şık bir tasarıma haiz olan telefon, 8 GB RAM’i ve kameralarıyla yeni telefon almayı düşünenlerin seçenekleri arasına girmeyi hak ediyor.

oppo reno 3 satın alOppo Reno 3
GittiGidiyor’dan satın alın

SATIN AL

Teknoblog’un satış ortaklıkları vardır. Bunlar, editoryal içinde ne olduğu etkilemez, sadece Teknoblog, satış ortaklığı bağlantıları üstünden satın alınan ürünler için komisyon kazanabilir.

Kaynak:https://www.teknoblog.com/oppo-reno-3-inceleme/

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *