Oppo Find X2 İncelemesi

Oppo Find X2 İncelemesi 1 Oppo Find X2
GittiGidiyor’dan satın alın

SATIN AL

2019 yılının başlarında Türkiye’ye giriş icra eden Oppo için geçen yıl epey iyi geçti. Şirket Türkiye’deki bilinirliğini epey artırdı. Geçen yıl çıkan telefonlara baktığımızda yelpazenin çoğu zaman giriş-orta segmentten orta-üst segmente doğru uzandığını görüyoruz. Aslen bu durum düzgüsel, zira Oppo uzun süreden beri gerçek anlamda bir amiral gemisi telefon çıkarmamıştı. 2020 yılının başlarında bu boşluğu dolduran telefonlar; Oppo Find X2 ve Find X2 Pro tanıtıldı. Bu telefonlardan ilkini ortalama beş gün süresince deneyimleme imkanı bulduk. İzlenimlerimizi Oppo Find X2 araştırma yazısında ve videosunda aktarıyoruz.

Oppo Find X2 araştırma: Tasarım

Günümüzde amiral gemisi telefonlarda gördüğümüz birçok tasarım unsuruna Oppo Find X2’de rastlıyoruz. Corning Gorilla Glass 6 ile kaplı ön yüzey kenarlara doğru kavis yapıyor. Evet, Find X2’nin ekranı da kavisli. Arka yüz de öndeki kadar olmasa da uzun kenarlarında hafifçe kavis yapıyor ve bu iki yüz, kenarlarda alüminyum çerçeve ile buluşuyor. Find X2’nin elimizde bulunan siyah renkli versiyonunun arkası seramikten yapılmış. Bu yüzeyin kamera modülü süresince düşey hat üstünde uzanan kısmı düz ve parlak, geri kalan kısmı ise dairesel bir desende tasarlanmış. Arka yüzün parmak izini tutma mevzusunda eli açık bulunduğunu görüyoruz.

Oppo Find X2 İncelemesi 2

Find X2 Pro suya ve toza dayanıklı (IP68) bir telefon. Buna rağmen Find X2 ise IP54 sertifikasıyla belgelenen, sıvı sıçramalarına karşı dayanıklı bir model. Havuzda yada denizde kolaylıkla kullanamayabilirsiniz, sadece su yada başka bir sıvının dökülmesi yada yağmur altında telefonun kullanılması herhangi bir sorun çıkarmayacaktır. Ayrıca telefonun kutusunda saydam bir silikon kılıf çıkıyor. Oppo Find X2’nin şık tasarımını saklamadan, telefonu daha korunaklı hâle getirebilirsiniz.

Find X2’nin uzun kenarları yuvarlak hatlara sahipken, altta ve üstteki kenarların yassılaştırıldığın görüyoruz. Alt kenarda USB-C portu, nano SIM kart tepsisi, mikrofon ve hoparlör mevcut. Üst kenarda da ikinci bir mikrofon içeriyor. Ses tuşları sol kenarda ve tek elle tutuşta kolaylıkla kullanılabilir noktada bulunuyor. Güç düğmesi de sağ kenarda, gene kolaylıkla erişilebilir bir yerde konumlandırılmış. Güç düğmesinin üstünde yeşil renkli bir işaret de bulunuyor. Bu işaret düğmeyi el yordamıyla bulmayı da kolaylaştırıyor. Tuşların derinliği iyi, sert değil. Bu sayede hafifçe bir basmayla kullanılabiliyor.

oppo find x2 inceleme

Ön tarafta yer edinen ekranın büyük bir alanı kapladığını görüyoruz. Aslına bakarsan yüzde 90.9 ekran-gövde oranı da Find X2’nin buradaki farkını gösteriyor. Ekranın sol üst köşesinde selfie kamera deliği mevcut. Ekranın üst kısmında, ön yüzün alüminyum çerçeveyle buluşmuş olduğu yerde de ahize hoparlörü mevcut. Ek olarak Find X2’nin ikinci hoparlörü de burada içeriyor.

Arka tarafta ise üç kameranın dikdörtgen şekilli bir modülde düşey yönde sıralandığını görüyoruz. Çift LED flaş da bu modüle dahil edilmiş. Ek olarak üçüncü bir mikrofonu da bu modül üstünde görüyoruz. Kamera modülü dışa doğru hafifçe çıkıntı da yapıyor. Find X2 şık bir arka tasarıma haiz ve kamera modülünün görünümü de bu şıklığa uyum gösteriyor.

oppo find x2 inceleme

Find X2 büyük ekranlı bir telefon olsa da, tek elle tutup kullanmak fazlaca oldukça kolay. Telefon elden yitik gitmiyor, yüzey sürtünmesi iyi. Kenardaki tuşların yerleşimi de bu tarz şeyleri kullanmak için telefonu avuç içinde hareket ettirme gereksinimini ortadan kaldırıyor.

Oppo Find X2 araştırma: Ekran ve Ses

Oppo Find X2’de 6.7 inç, 1440 x 3168 px çözünürlüğünde olan AMOLED ekran mevcut. 513 ppi benzer biçimde yüksek bir px yoğunluğuna haiz olan ekran böylelikle fazlasıyla keskin ve berrak yazılar, grafikler sunuyor. Doğal ki, pil tasarrufu amacıyla ekranı maksimum çözünürlük yerine Full HD+ çözünürlükte kullanma imkanınız da bulunuyor. Doğrusu, aradaki farkı yüzeysel halde bakmış olduğunuzda anlamanız kolay değil. Sadece dikkatli bakmış olduğunuzda aradaki keskinlik farkını görebilirsiniz. Kim bilir bu otomatik hâle getirerek Find X2’nin ekran çözünürlüğünü içeriğe nazaran ayarlamasına izin verebilirsiniz. Bu sayede pil tüketimini de optimumda tutmaya destek olacaksınız.

Oppo Find X2 İncelemesi 3

Ekranın bir başka özelliği de 120 Hz yenileme hızını desteklemesi. Bu sayede kullanıcı arayüzünde gezinirken yada oyun oynarken daha akıcı grafiklerden yararlanma yada geçişleri daha pürüzsüz biçime görme benzer biçimde imkanlara haiz olacaksınız. Samsung Galaxy S20 ailesindeki üyelerde gördüğümüzün aksine, Oppo Find X2’de maksimum ekran çözünürlüğünde de 120 Hz yenileme hızından yararlanabilirsiniz. Ekran yenileme hızı ayarını da otomatikman seçme imkanınız bulunuyor. Doğal ki, yüksek yenileme hızı daha çok pil tüketimi anlamına da geliyor.

Find X2’deki AMOLED ekranın özellikleri yalnız çözünürlük ve yenileme hızıyla sınırı olan değil. iPhone 11 Pro Max ile karşılaştırdığımızda maksimum ekran parlaklığının aynı seviyelerde bulunduğunu görüyoruz. Ortalamanın üstünde parlaklığa ulaşan ekran bu sayede HDR içerikleri de iyi şekilde gösteriyor. Netflix’teki HDR içerikleri de destekliyor. Ekran parlaklığı o denli yüksek ki, gece vakti karanlık bir odada ekran parlaklığını minimuma indirseniz bile parlaklığın istediğiniz seviyenin üstünde bulunduğunu hissedebilirsiniz. Yüksek parlaklık dışarıda da telefonu rahat halde kullanmaya müsaade edecektir.

Oppo Find X2 İncelemesi 4

Ekranın renk sıcaklığını ortamdaki ışığa nazaran otomatikman ayarlamak mümkün. Doğal ki, ekranın renk sıcaklığını isteğinize nazaran ayarlamanız da olanak dahilinde bulunuyor. Ek olarak düşük parlaklıkta titreşimi azaltarak gözün daha rahat etmesini elde eden bir özellik de mevcut. O1 Ultra Görüntü Motoru ise HDR videoları netleştirerek ayrıntıları daha net gösteriyor yada videoların hareketini 60 fps’ye çıkararak daha gerçekçi görünmesini sağlıyor.

Ses tarafına bakarsak, Oppo Find X2’nin iki tane hoparlörü var. Bunlardan bir tanesi alt kenarda, diğeri de ekranın derhal üstünde. Alt taraftaki hoparlör birazcık daha yüksek şiddette ses çıkışı sunuyormuş benzer biçimde hissettirse de, genel olarak stereo ses tesiri iyi şekilde veriliyor. Tiz seviyesi aşırıya kaçmıyor, sadece baslar o denli kuvvetli değil benzer biçimde görünüyor. Kutudan çıkan kulaklık ise kafi. USB-C portundan bağlanıyor. 3.5mm kulaklık jakı yok. Kutudan da herhangi bir adaptör çıkmıyor. İyi bir müzik ve beyaz perde tadı için, Dolby Atmos desteğine haiz olan bir Bluetooth kulaklık seçimi mantıklı olabilir.

Oppo Find X2 araştırma: Performans ve Pil

Oppo Find X2, şu sıralar Türkiye’de satın alabileceğiniz sayılı Snapdragon 865 işlemcili telefonlardan bir tanesi. 7nm tabanlı bu işlemci sekiz çekirdek barındırıyor. Ek olarak Adreno 650 GPU da bünyesinde içeriyor. 12 GB RAM ve 256 GB dahili bellek da işlemciye birlikte rol alıyor. microSD kart yuvası yok, sadece yüksek kapasiteli dahili bellek bir çok kullanıcı için fazlasıyla kafi olacaktır. Aslına bakarsan bulut depolama servisleri de fotoğraf ve video gizleme mevzusunda varlıklı destek sunuyor. Bu sayede fotoğraflar ve videolar da cihazınızda süre geçtikçe fazla yer tutmayabilir. Otomatikman yedekleyip, yedeklediğiniz fotoğrafları ve videoları Find X2’den kaldırabilirsiniz.

Oppo Find X2 İncelemesi 5

Find X2’nin kuvvetli bir donanım paketine haiz olduğu kağıt üstünde görülüyor. Bu güç pratikte de kendisini gösteriyor. Telefonun kullanıcı arayüzü hakkaten akıcı. 120 Hz yenileme hızında akıcılığın tesiri daha çok görülüyor ve fanatik bıraktırıyor. Uygulama ve oyunlar süratli halde açılıyor. Web sitelerinin yüklenmesi ve sayfa içinde kaydırma da süratli. Kısacası, Find X2 kendisinden beklenen yüksek performansı sunuyor. Oyun tarafında da bu gücün neticeleri görünüyor. PUBG Mobile’ı HDR görüntü ve yüksek süratli grafiklerle akıcı halde oynamak mümkün oluyor. Öteki oyunlarda da aynı durum söz mevzusu. Isınma mevzusuna gelirsek, telefonun sıcaklığının arttığını hissediyorsunuz, sadece bu ısı artışı rahatsız edici seviyelere çıkmıyor.

Oppo Find X2 İncelemesi 6

Benchmark testleri de Oppo Find X2’nin enerjisini ortaya koyuyor. AnTuTu Benchmark testinde elde etmiş olduğu 600 bin üstü puan ile birinci sırada gelen bu telefon GeekBench 5’te de farkını ortaya koyuyor.

Oppo Find X2 İncelemesi 7

Pil de Oppo Find X2’nin kuvvetli olduğu yanlardan bir tanesi. Telefonda 4200 mAh kapasiteli pil bulunuyor. Bu pil düzgüsel yoğunluklu kullanımda bir günü kolaylıkla çıkarıyor. Birazcık daha seyrek kullandığınızda ve gerektiğinde pil tutum modunu etkinleştirdiğinizde, ekran çözünürlüğünü ve yenileme hızını da azalttığınızda, iki güne varan bir emek harcama süresini yakalamanız da mümkün olabilir.

Oppo Find X2 İncelemesi 8

Find X2’nin pil performansındaki etkisi altına alan unsur süratli şarj tarafında bulunuyor. Kutudan çıkan Super VOOC süratli şarj destekli adaptörle Find X2’nin pilini fazlaca fakat fazlaca süratli şekilde doldurmak mümkün oluyor. Gerçekleştirdiğimiz şarj testinde telefon açık durumdaydı ve yalnız 12 dakikada yüzde 50 doluluğa ulaştı. Bir tek 32 dakikada ise telefonun pili tamamen şarj oldu. Bu süratli şarj performansı olduktan sonrasında Oppo Find X2’yi neredeyse daima kesintisiz halde kullanmanız mümkün olacaktır. Kablosuz şarj özelliği bulunmuyor, sadece bu kadar kısa sürede kabloyla şarj olabilen telefon için bu eksiklik çok da fazla dert değil benzer biçimde görünüyor.

Oppo Find X2 araştırma: Yazılım

Oppo Find X2’de Android 10 yüklenmiş olarak geliyor. Bunun üstünde de Oppo’nun özelleştirilmiş kullanıcı arayüzü ColorOS 7 var. Daha doğrusu ColorOS 7.1 yüklenmiş olarak bulunuyor. Oppo, ColorOS’in yeni sürümünde kullanıcılara daha çok özelleştirme imkanı sunuyor. Uygulama ikonlarının görünümünü değişiklik yapma bunların başlangıcında geliyor. Uygulama çekmecesi varsayılan olarak sunuluyor, sadece arzu ettiğiniz takdirde yalnız ana ekran panellerinden oluşan bir görünümü de tercih edebilirsiniz. Süratli ayarlar bölümünde de kontrollerin boyutları küçültülmüş, aralarındaki mesafe artırılmış. Find X2’ye hususi birçok kontrolü bu bölümden gerçekleştirebilirsiniz. Akıllı Asistan kısmı gene mevcut. Sadece daha önceki ColorOS sürümünde olduğu benzer biçimde Adım İzleyici, Süratli Fonksiyonlar, Hava Durumu ve Favori Kişiler haricinde herhangi bir vasıta görmüyoruz. Akıllı Asistan’ı Ayarlar bölümünden kapatabilirsiniz.

Oppo Find X2 İncelemesi 9

Yüklü gelen uygulamalara baktığımızda Google’ın birçok uygulamasının en baştan kullanıma hazır bulunduğunu görüyoruz. Opera, OfficeSuite, Netflix benzer biçimde uygulamalar da yüklenmiş olarak sunuluyor. Soloop isminde olan, fotoğraflardan ve videolardan klipler meydana getirmeye müsaade eden bir uygulama da varlığını sürdürüyor. Dosya Yöneticisi, Posta, Müzik, Videolar benzer biçimde araçlar da mevcut. Oppo Relax adını taşıyan yeni bir uygulama ise sunmuş olduğu rahatlatıcı seslerle dinlenmenize, uykuya dalmanıza yada işinize daha rahat odaklanmanıza destek oluyor. Bunların haricinde daha çok uygulamayı Google Play’den yükleyebilirsiniz.

Ayarlar kısmına baktığımızda çeşitli özelliklerin burada menüler içine gizlendiğini görüyoruz. Mesela Kolaylaştırıcı Araçlar kısmına girerek Gezinti Düğmeleri ayarını yapabilir, isterseniz Android’in klasik navigasyon kontrolleri yerine elle hareket kontrollerinden yararlanabilirsiniz. Daha önceki Oppo telefonlarından da bildiğimiz Akıllı Kenar Çubuğu ise ekran resmi yada videosunu alma, sık kullanılan uygulamalara süratli şekilde erişme fırsatı sunuyor. El Hareketleri ve Hareketler bölümünden de ekran kapalıyken gerçekleştirebileceğiniz hareketleri ayarlayabilir yada üç parmakla aşağı doğru kaydırarak ekran görüntüsü alma hususi durumunu etkinleştirebilirsiniz.

Oppo Find X2 İncelemesi 10

Güvenlik tarafına baktığımızda, Oppo Find X2’de ekran içi parmak izi okuyucusunun bulunduğunu görüyoruz. Optik parmak izi okuyucusu süratli şekilde çalışıyor ve ekran kilidini ergonomik halde açmayı sağlıyor. Yüz tanıma hususi durumunu de kullanabilirsiniz, sadece iki boyutlu tarama yapıldığı için güvenlik seviyesi parmak izi okuyucusundan daha düşük seviyede olacaktır.

Oyun Alanı bölümünü daha önceki Oppo telefonlarında da görmüştük. Find X2’ye yüklediğiniz oyunların bazıları otomatikman buraya yerleştiriliyor. Bazılarını ise sizin yerleştirmeniz gerekiyor. Buradan açıldığı takdirde performans artırıcı araçları kullanma, rahatsız edilmemeyi elde eden kontrolleri etkinleştirme, süratli halde ekran görüntüsü yada videosu alma benzer biçimde imkanlardan yararlanabiliyorsunuz.

Oppo Find X2 İncelemesi 11

6.7 inç ekranda çoklu vazife desteği de daha verimli şekilde kullanılabilir. ColorOS 7’de aynı anda iki uygulamayı bölünmüş ekranda kullanmayı elde eden bir Bölünmüş Ekran özelliği de bulunuyor. Üç parmağınızı ekranda yukarı kaydırdığınızda o an açık olan uygulama yukarı kaydırılıyor ve ekranda oluşturulan yerde ikinci bir uygulamayı açma olanağına haiz oluyorsunuz. Bir taraftan video izlerken bir taraftan da internette gezinmek yada başka türlü senaryolar için bu özellik kullanışlı olacaktır.

Oppo Find X2 araştırma: Kamera

Oppo Find X2 ile Find X2 Pro’nun ayrılmış olduğu noktalardan bir tanesi de kamera. Her iki telefonun arkasında da üç kamera var, sadece X2 Pro modelinin kamera özellikleri birazcık daha gelişmiş durumda. Ne var ki, Find X2’nin de kağıt üstünde oldukça kuvvetli görünen bir kamera sistemi var. Pratikte de bu gücün boş olmadığı görülüyor.

Oppo Find X2 İncelemesi 12

48 megapiksel çözünürlüğünde olan ana kamera f/1.7 diyafram değerine haiz. Lazer otomatik odak, optik görüntü sabitleme benzer biçimde özellikler de mevcut. Telefoto kamera ise 13 megapiksel, f/2.4, optik görüntü sabitleme özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Ultra geniş açılı kamera ise 12 megapiksel çözünürlük ve f/2.2 diyafram değerlerine haiz. Önde ise 32 megapiksel, f/2.4 selfie kamera bulunuyor.

Find X2 ile varsayılan olarak 12 megapiksel çözünürlüğünde olan fotoğraflar çekiliyor. 48 megapiksel tam çözünürlükte fotoğraflar çekmek için Kamera uygulamasında yer edinen hamburger menü simgesine tıklatıp, oluşturulan panelden 48 MP modunu tercih etmelisiniz. Oppo’nun daha ilkin deneyimlediğimiz telefonlarında gördüğümüz kamera uygulaması, küçücük güncellemelerle beraber Find X2’de sunuluyor. Ekranın bir kenarında süratli kontroller ve ayarlar bulunuyor. Öteki kenarında ise çekim modlarında geçiş ve çekim tuşu bulunuyor. Kamera değişiklik yapma düğmesi de burada içeriyor. Pro, şu demek oluyor ki uzman modunda ise ISO, pozlama, beyaz dengesi ve bunun benzer biçimde ayarlar mevcut. Ek olarak bu modda kameralar içinde geçişi de elle yapabilirsiniz.

Kafi ışık koşulları altında çekilen fotoğraflarda parlaklık ve renklerin canlılığı etkisi altına alan seviyede. Renk sıcaklığı belli sahnelerde normale nazaran yüksek, sadece bu durum rahatsız edici değil. Instagram’da yüksek beğeni toplayacak fotoğraflar çekebilirsiniz. 5 kat hibrit yakınlaştırma da iyi işler çıkarıyor, görüntü kalitesinde meydana gelen yitik düşük seviyede kalıyor. 2 kat optik yakınlaştırma yaparken de, telefoto lensin optik görüntü sabitleme özelliği yardımıyla netlikten kaybetmeden çekim yapabilirsiniz. Ultra geniş açılı lens ve telefoto lensin renk sıcaklığı, ana lensin renk sıcaklığına nazaran birazcık daha düşük, şu demek oluyor ki renkler birazcık daha soğuk görünüyor. Bilhassa fotoğraf yada video çekimi esnasında yakınlaştırma yada uzaklaştırma yapmış olursanız, lensler içinde geçişi farkına varacaksınız. Ayrıca suni zekâ destekli sahne modları Find X2’nin kamera uygulamasında da mevcut.

Düşük ışıkta yaptığımız çekimleri de genel olarak iyi bulduk. Ana kamerayla yaptığımız çekimlerde gürültü tesiri düşük. Yakınlaştırma yaptığımızda ise gürültü tesiri daha da gözle görülür hâle geliyor. Düşük ışıkta 48 megapiksel tam çözünürlüğünde olan fotoğraflarda da düşük gürültü ve yüksek detaylar dikkat çekiyor. Gece modu da mevcut, sadece bu moda pozlamayı birazcık fazla bulduk. Gece görünüm çekimlerini Fotoğraf modunda yapmak kafi olacaktır. Ultra geniş açılı lensin çekmiş olduğu fotoğraflar ana kamerayla çekilen fotoğraflara nazaran daha soğuk renklere haiz olsa da, bu kameranın çekimleri de tatminkar seviyede. Portre fotoğraflarında, bilhassa ince saç tellerini ayırma mevzusunda gelişme kaydedilmesi gerekiyor. Ek olarak ön plandaki süje ile arka planı ayıran çizgi bazı karelerde fazlaca keskin ve belirgin görünüyor. Makro çekimlerde ise Oppo Find X2’nin iyi işler çıkardığını söyleyebiliriz.

Oppo Find X2, saniyede 60 kare hızında 4K videoya kadar değişik çözünürlük ve kare hızlarında çekim imkanı sunuyor. Hem ana kamerada hem de telefoto kamerada optik görüntü sabitleme mevcut. Bunun farkını çekimlerde görüyoruz. Ne var ki, videoların sabitlenmesinde yazılımdan da destek alındığı anlaşılıyor. Bazı durumlarda görüntünün yazılım müdahalesiyle de dengelendiği hafifçe titreşimlerle belli oluyor. Ek olarak video çekimine başladıktan sonraki ilk saniyede görüntüdeki titreşim de açık şekilde belli oluyor. Sonrasında görüntü sabitleme devreye giriyor. Oppo, bu durumu gelecekte çıkaracağı yazılım güncellemesiyle düzeltmeli.

Bu durumun haricinde, 4K çekimlerde bile durağanlık memnun edici. Ek olarak görüntü kalitesi, renklerin canlılığı ve parlaklık da bazı durumlarda etkisi altına alan seviyeye çıkıyor. Bilhassa güneşli havalarda etkisi altına alan çekimler yapabilirsiniz. Video çekimi esnasında yakınlaştırma yada uzaklaştırma yaparken lensler arasındaki geçiş gözle görülür durumda. Üstelik yukarıda sözünü ettiğimiz ilk andaki titreşim, lensler arasındaki geçişlerde de açık şekilde hissediliyor. Video çekimlerinde ses standardını iyi bulduğumuzu belirtmeden geçmeyelim.

Oppo Find X2 araştırma: Netice

Find X2, bazı özellikler ve bakımından kardeşi Find X2 Pro’nun arkasında, sadece bu durum onun bir amiral gemisi telefon olarak değerlendirilmesinin önüne geçmiyor. Üst derslik telefona yakışır bir tasarımı var. Araç-gereç kalitesi de yüksek. Ekranı da beklenen standartları fazlasıyla tutturuyor, hatta daha da üzerine çıkıyor. Pil performansı da iyi seviyede, süratli şarj performansı ise inanılmaz. Find X2 sahiplerinin şarj mevzusunda herhangi bir sıkıntısı olmayacaktır. Snapdragon 865 işlemci ise şu sıralar bir akıllı telefondan alabileceğiniz en iyi performansı sunuyor. Bunun farkını yüksek profilli oyunlarda da açık şekilde görebilirsiniz.

Yazılım tarafında ColorOS’in yeni sürümüyle beraber özelleştirme imkanının daha da arttığını görüyoruz. Öte taraftan kullanımı kolaylaştıran çeşitli araçlar ve hareketler de deneyimi artırıyor. Kamera ise bir akıllı telefona yakışır seviyede. İster fotoğraf ister video olsun, Oppo Find X2’yi hususi günlerinizde çekimler için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Oppo Find X2, amiral gemisi telefon arayanlar için nispeten daha uygun fiyatlı güzel bir alternatif olma hususi durumunu taşıyor. Akıllı telefon sonucu vermeden ilkin bu telefonu da değerlendirme listesine eklemenizi tavsiye ederiz.

Oppo Find X2 İncelemesi 1 Oppo Find X2
GittiGidiyor’dan satın alın

SATIN AL

Teknoblog’un satış ortaklıkları vardır. Bunlar, editoryal içinde ne olduğu etkilemez, sadece Teknoblog, satış ortaklığı bağlantıları üstünden satın alınan ürünler için komisyon kazanabilir.

Kaynak:https://www.teknoblog.com/oppo-find-x2-inceleme/

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *