Oppo A72 5G’nin özellikleri ve fotoğrafları internete sızdı

PDYM20 model numarasını taşıyan Oppo telefonun izlerine bir süre ilkin TENAA’nın veri tabanında görülmüştü. Bu telefonun Reno serisi içinde sunulacağı söylense de, China Telecom’un internet sayfasındaki sızıntı başka bir durumu gözler önüne seriyor. Bu sızıntıya nazaran, telefon Oppo A72 5G adıyla kullananların karşısına çıkacak.

China Telecom’un internet sayfasında Oppo A72 5G’nin özelliklerini ve fotoğraflarını görmek de mümkün. Çift mod 5G desteği bulunan telefon, 6.5 inç büyüklüğünde 90Hz bir ekranla gelecek. Bu ekranın sol üst köşesinde 8 megapiksel çözünürlüğünde olan ön kameranın yerleştirildiği bir delik bulunuyor.

Akıllı telefonun arkasında ise sol üst köşede üçlü bir kamera sistemi görülüyor. Burada 16 megapiksel çözünürlüğünde olan ana kameraya 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 2 megapiksel derinlik sensörü beraber rol alıyor.

A72’nin ses denetim tuşları, SIM kart yuvasıyla birlikte sol kenarda içeriyor. Güç butonu da sağ kenara yerleştirilmiş. Parmak izi tarayıcısı da bu butona entegre edilmişe benziyor. Alt kenarda ise USB-C girişi, 3.5 mm. kulaklık jakı, mikrofon ve hoparlör içeriyor.

Oppo A72 5G’nin kalbinde MediaTek’in MT6853V işlemcisi bulunuyor. Android 10 işletim sistemli telefon için 4GB/128GB, 6GB/128GB ve 8GB/128GB olmak suretiyle üç değişik yapılandırma seçeneği sunuluyor.

China Telecom’un internet sayfasında Oppo A72 5G için pil kapasitesi belirtilmiyor. Bir tek TENAA belgelerinde pil kapasitesi 3945 mAh olarak görülmüştü. Çinli duyumcu Digital Chat Station ise pil kapasitesinin 4040 mAh olacağını iddia ediyor.

Kaynak:https://www.teknoblog.com/oppo-a72-5g-ozellikleri-ve-fotograflari-internete-sizdi/

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *