OnePlus Nord’un tüm özellikleri ortaya çıktı

OnePlus Nord ile alakalı haberler önümüzdeki dönemde gündemi yoğun halde kaplayacak benzer biçimde görünüyor. Geçtiğimiz gün telefonun önünü ve arkasını gösteren iki fotoğraf ortaya çıkmıştı. En yeni sızıntı ise OnePlus Nord’un neredeyse tüm teknik özelliklerini gözler önüne seriyor.

Son sızıntının da Evan Blass tarafınca paylaşılması, doğruluk ihtimalini birazcık daha kuvvetlendiriyor. Sanal ortamda meydana gelen bir eğitim sunumunda çekilmiş olduğu belirtilen ekran görüntüsünde telefonun mühim teknik detaylarını görmek mümkün oluyor. Bu sunum slaytında kullanılan telefon görselinin ise bir yer tutucu bulunduğunu belirtmekte yarar var.

OnePlus Nord’un kalbinde Snapdragon 765G işlemcinin bulunacağı daha ilkin doğrulanmıştı. Bu işlemciye 8 yada 12 GB RAM’in eşlik edeceği de biliniyor. Telefonun dahili depolama kapasitesi seçenekleri ise 128 ve 256 GB olacak. Nord’un kutusundan Android 10 üzerine kurulu OxygenOS 10 ile çıkmasına da kati gözüyle bakılıyor.

OnePlus Nord’da 90Hz yenileme hızına haiz bir AMOLED ekranın bulunacağı biliniyordu. Son sızıntı, bu ekranın 6.44 inç büyüklüğünde olacağını ve px yoğunluğunun 408 ppi olacağını gösteriyor. Parmak izi tarayıcısının da ekranın içine yerleştirildiği sızıntının ortaya çıkardıkları içinde yer ediniyor.

oneplus nord

OnePlus Nord’un ikisi önde dördü arkada olmak suretiyle altı kamera taşıyacağı da daha ilkin doğrulananlar içinde yer ediniyor. Son sızıntıda arka kamera mevzusundaki bir tutarsızlık dikkat çekiyor. Sızıntılarda 48 megapiksel ana kameraya 8 megapiksel ultra geniş açılı, 5 megapiksel makro ve 2 megapiksel derinlik sensörlerinin eşlik edeceği öne sürülmüştü. Yeni görselde derinlik sensörünün 5 megapiksel, makro kameranın ise 2 megapiksel çözünürlüğünde olan olduğu belirtiliyor.

OnePlus Nord gereksinim duyduğu enerjiyi 4115 mAh kapasiteli pilinden alacak. Bu pil 30W süratli şarj desteği de sunacak. Tartıda 185 gram çeken aygıt için kullanıcılar Mavi Mermer, Gri Akik ve Gri Kül renk seçeneklerinden birini tercih edebilecek.

Kaynak:https://www.teknoblog.com/oneplus-nord-ozellikleri-internete-sizdi/

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *