OnePlus Nord tasarımı hakkındaki en önemli ipuçları bu videoda

OnePlus yakında çıkaracağı OnePlus Nord adlı akıllı telefonunu tanınmış YouTube yapımcısı Marques Brownlee’nin videosunda gösterdi. Bu videoda telefonun tasarım süreci hakkında bazı bilgiler verildi.

Nord ile birlikte OnePlus tekrardan orta segment telefonlara geri dönüş meydana getirecek. Bu telefonun gelecek hafta tanıtılması bekleniyor. Daima olduğu benzer halde OnePlus, bu telefon ile ilgili detayları resmi tanıtımdan ilkin minik minik vermek için fırsatları değerlendiriyor.

MKBHD videosunda Brownlee, Nord’un iyi mi göründüğüne bir bakış atma imkanı sunuyor. Bu senenin başlarında çıkan OnePlus 8 modeliyle büyük benzerlikler taşıyan bu cihazda da parlak arka yüzey, kavisli kenarlar, ortaya yerleştirilmiş OnePlus logosu ve düşey yönde şerit biçiminde yerleştirilmiş kamera modülü dikkat çekiyor. En büyük değişikliklerden bir tanesi ise telefonun sol üst köşesine yerleştirilmiş olan kamera şeridi oluyor. Son çıkan OnePlus telefonlarında bunun ortaya yerleştirildiğini görüyorduk.

Telefonun önden iyi mi göründüğünü da öğreniyoruz. Ekranın sol üst köşesine yerleştirilmiş delikte iki selfie kamerası bulunuyor. Ekranın çevresinde kalınca bir çerçeve de bulunuyor. Bu açıdan iPhone XR ile karşılaştırılabilir durumda bulunduğunu söyleyebiliriz. O telefondan değişik olarak ekranın üst kısmında çentik yerine selfie kamera deliği bulunuyor. USB-C portu ve SIM kart tepsisi ise telefonun alt kenarında konumlandırılıyor.

OnePlus Nord tasarımı hakkındaki en önemli ipuçları bu videoda 1

OnePlus kurucularından Carl Pei, Brownlee’ye tasarımın geliştirme sürecinin son olarak aşamalarında kararlaştırıldığını söylemiş oldu. Pei, OnePlus’ın tanıtımı bir ay kadar geciktirerek tasarımda rötuşlar yaptığını da sözlerine ekledi. Bu sayede telefonun diğeri OnePlus cihazlarıyla daha tutarlı görünmesi sağlanmış. Videonun 13’üncü dakikası içinde daha önceki prototipleri de gösteriyor ve bunlarda üst köşede L şekilli kamera modülünün de değerlendirildiği, arkada ise daha değişik kaplamaların düşünüldüğü anlaşılıyor.

OnePlus Nord modelini 21 Temmuz’da tanıtmayı planlıyor. Telefonun ilk olarak Hindistan ve Avrupa’da, 500 doların altında fiyattan satışa sunulması ümit ediliyor. OnePlus bu telefonun 5G desteğine haiz olacağını doğruladı. İçinde Snapdragon 765G işlemci bulunacak. Son sızıntılar telefonun 6.55 inç, 90Hz yenileme süratli OLED ekrana haiz olacağını gösteriyor. 6 GB RAM, 128 GB dahili hafıza ve 4300 mAh kapasiteli pil de sözü edilen diğeri özellikler içinde içeriyor.

Organik olarak Pei, röportajda OnePlus’ın neredeyse duyurulmamış ikinci aleti hakkında da konuştu. OnePlus Buds kulaklıkların da 21 Temmuz’daki etkinlikte tanıtılması ümit ediliyor. Pei’nin kulaklarında açık mavi renkli modeli gördük.

Brownlee, Pei ile gerçekleştirdiği röportajda akıllı telefonların bileşen maliyetleri hakkında da konuştu. NFC ve IP sertifikası benzer halde bileşenlerin fiyata iyi mi etki etmiş olduğu de tartışıldı. Telefonların iyi mi daha pahalı hâle geldiğini merak ediyorsanız, bu video izlemeye kıymet görünüyor.

Kaynak:https://www.teknoblog.com/oneplus-nord-tasarimi-hakkindaki-en-onemli-ipuclari-bu-videoda/

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *