OnePlus Nord ekibinden kamera ve performans açıklaması

OnePlus Nord gelecek hafta resmen gözler önüne çıkacak. Tanıtım öncesinde telefonun birazcık daha çok konuşulmasını isteyen OnePlus, bunun için resmi paylaşımlara devam ediyor. Bu paylaşımların en yenisinde OnePlus Nord’u geliştiren ekip, bileşenlerin seçim sürecinden ve kararlarının arkasındaki motivasyonlardan bahsetti.

OnePlus Nord’un görüntüleme direktörü Simon Liu, telefonun altı kamerasına dair bilgileri paylaştı. Akıllı telefonda ana kamera görevini 48 megapiksel çözünürlüğünde olan Sony IMX586 sensör üstüne alıyor. Bu sensör daha ilkin OnePlus 8’de ve 7T serisinde de kullanılmıştı. Bir kez daha bu sensörü kullanmayı seçen OnePlus ekibi, bu sensörü f/1.75 diyafram genişliğine haiz lens ve optik görüntü sabitleme özelliğiyle tamamlıyor. Şirket, seneler içinde bu sensör üstünde yapmış olduğu yazılım optimizasyonlarına dikkat çekiyor.

Ana kameraya 8 megapiksel ultra geniş açılı sensör, 5 megapiksel derinlik sensörü ve makro kamera birlikte rol alıyor.

Telefonun önünde ise 32 megapiksel çözünürlüğünde olan ana kamerayı 105 aşama geniş görüş açısına haiz ikinci bir kamera tamamlıyor. Her iki ön kamera da düşük ışıkta yüzleri daha parlak gösterecek ve gürültüyü azaltacak, selfie’lerde yüz detaylarını iyileştirecek algoritmalarla gelecek.

OnePlus Nord’un ürün sorumlusu olan Shawn L. ise telefonun ekranı ve genel performansı hakkında bilgi verdi. Nord’da 90Hz yenileme hızı bulunan bir ekran sunacak olan şirket, 7T’de 135Hz olan dokunma örnekleme hızını ise 180Hz’a çıkarıyor. OnePlus 8 Pro, 120Hz yenileme ve 240Hz dokunma örnekleme hızıyla hâlâ firmanın telefonları içinde zirveyi temsil ediyor.

oneplus nord

Shawn L., telefonun Qualcomm Snapdragon 765 işlemcisine maksimum 12 GB RAM’in eşlik edeceğini belirtti. OnePlus yöneticisi, Oxygen OS’in optimize edilmiş animasyonları yardımıyla Nord’un enerjik bir performans sergileyeceğini sözlerine ekledi.

OnePlus Nord, 21 Temmuz’da resmiyet kazanacak.

Kaynak:https://www.teknoblog.com/oneplus-nord-ekibinden-kamera-ve-performans-aciklamasi/

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *