Nokia C3 ile giriş segmentinde seçeneklerini artırıyor

Nokia markalı akıllı telefonların üreticisi HMD Global, giriş segmentinde sunmuş olduğu seçeneklere bir yenisini daha ekledi. Nokia C3 adını taşıyan telefon, 5.99 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüğünde olan bir ekrana haiz. Akıllı telefon kutusundan Android 10 işletim sistemiyle çıkacak.

Polikarbon bir kasaya haiz olan telefonun kalbinde 1.6 GHz sekiz çekirdekli bir işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama kapasitesi beraber rol alıyor. MicroSD kart desteği yardımıyla depolama alanının üstüne 128 GB daha eklenebiliyor.

Nokia C3’ün arkasında 8 megapiksel çözünürlüğünde olan bir kamera içeriyor. Ön kameranın çözünürlüğü ise 5 megapiksel. Akıllı telefonun parmak izi tarayıcısı da arka panele yerleştirilmiş.

Telefona gereksinim duyduğu enerjiyi 3040 mAh kapasiteli pili sağlıyor. Bu pil, microUSB girişi üstünden dolduruluyor. FM radyo, 3.5 mm. kulaklık jakı, çift SIM desteği ve Google Asistan’ı ya da başka uygulamaları süratli şekilde başlatmayı elde eden “Xpress” tuşu telefonun özellikleri içinde bulunuyor.

Nokia C3 Çin’de şimdiden ön siparişe çıkmış durumda. Telefon sahipleriyle 13 Ağustos’tan itibaren buluşacak. Normalde fiyatı 699 yuan (695 TL) olarak belirlenen telefona ön sipariş döneminde 669 yuan (666 TL) karşılığında haiz olmak mümkün olacak.

Kaynak:https://www.teknoblog.com/nokia-c3-ozellikleri/

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *