Microsoft Surface Duo için iki yeni sertifika

Microsoft, Surface Duo adını verdiği çift ekranlı Android telefonunu geçtiğimiz sonbaharda duyurmuştu. Şirket akıllı telefonun çıkışı içinse 2020’nin sonlarını işaret etmişti. Bir süredir akıllı telefonun bu tarihten daha erken piyasaya sürülebileceğine dair dedikodular etrafta dolaşsa da, Microsoft’tan nerede ise bu mevzuda bir açıklama gelmiş değil. Yalnız iki yeni sertifika, Surface Duo’nun çıkışının çok da fazla fazla uzak olmayabileceğini gösteriyor.

Microsoft’un çift ekranlı telefonu, Bluetooth SIG veri tabanında Surface Model 1930 olarak görüldü. Bu sertifika, Surface Duo’nun Bluetooth 5.0 bağlantısını destekleyeceği haricinde bir şey göstermiyor.

Yalnız akıllı telefonun almış olduğu tek sertifika Bluetooth sertifikası değil. Surface Duo, ABD Federal İletişim Komisyonu’nun (FCC) veri tabanında da görüldü. Buna nazaran, akıllı telefon kutusundan Android 10 işletim sistemiyle çıkacak. NFC ve 802.11ac Wi-Fi desteğinin varlığı da bu sertifikayla gözler önüne seriliyor. Sertifikaların sayısının artması, telefonun çıkışının yaklaştığını işaret ediyor.

Microsoft Surface Duo, iki tane 5.6 inç büyüklüğünde AMOLED ekranla gelecek. Qualcomm Snapdragon 855 işlemci ve 3460 mAh kapasiteli pil de telefonun malum özellikleri içinde bulunuyor. Akıllı telefonun kutusundan Android 10 ile çıkacağı, yalnız kısa süre içinde Android 11 ile güncelleneceği de iddialar içinde yer ediniyor.

Kaynak:https://www.teknoblog.com/microsoft-surface-duo-icin-iki-yeni-sertifika/

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *