Markanız veya İşletmeniz için En İyi 8 Ücretsiz Logo Oluşturucu

 Markanız veya İşletmeniz için En İyi 8 Ücretsiz Logo Oluşturucu
access_time

hourglass_empty

person_outline

Bir logo tüm markaların oldukca mühim bir elementidir. İşletmelerin öne çıkmasına ve hatırlanabilir olmasına destek verir. Eğer işletme markalama işlemini başarıyla yapmak istiyorsanız bir logo oluşturma için vaktinizi ayırmak önemlidir. Mevcut halde internette tamamıyla parasız olan birçok logo oluşturucu bulunmaktadır ve bu yüzden de bir logo tasarlamak masraflı olmamalıdır. Eğer işletmeniz yada markanız için bir logo oluşturmak istiyorsanız işte parasız bir halde kullanabileceğiniz en iyi sekiz parasız logo oluşturucu.

Zyro'nun Logo Yapma Aracının iniş sayfası

Zyro’nun Logo Yapma Aracı bir tek en iyi logo oluşturuculardan biri değil bununla birlikte oldukça kullanıcı dostu ve sezgiseldir. Bu aracı kullanarak güzel bir logo tasarlamak için ustalaşmış bir tasarımcı olmanıza gerek kalmamıştır.

Create Your Logo (Logonu Oluştur) butonuna tıkladığınızda şablonun sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu web sayfası oldukça rahat bir tasarıma ve aralarından seçebileceğiniz kullanıma hazır binlerce ikona haizdir.

Zyro'nun Logo Yapma Aracını kullanarak bir logo oluşturma

Son aşama esnek olan bu logo oluşturucuda istediğiniz şekle yada görsele dair bir kelime girerek parasız logonuzun görünüşünü seçebilirsiniz. Ek olarak Layout (Düzey) kelimesinin tarafındaki dört ikona tıklayarak logo tasarımınızın konumunu da düzenleyebilirsiniz.

Şekillerle, boyutlarla, renklerle ve yazı tipleriyle istediğiniz şeklinde oynayın ve markanız için uygun bir logo oluşturun.

Logonuzu anında indirebilir ve bir PNG dosyası olarak kaydedebilirsiniz. Logo oluşturma işlemi bu kadar kolaydır!

Visme ana sayfası

Visme özelleştirmeye hazır olan birçok şablona haizdir. Kullanışlı düzenleme araçları görselleri, renkleri, yazı tiplerini vb. kolaylıkla değiştirmeniz için her şeye haizdir.

Projeleriniz düzenleme yaparken fazladan bir güvenlik ağı olarak otomatik kaydetme seçeneğine haizdir. Tasarımınızın tüm katmanlarını ve elementlerini gösteren ek bir geçmiş sıralaması de mevcuttur.

Visme’ye üye olmak parasızdır yalnız premium içerikleri ve şablonları kullanabilmeniz için Kolay plandan Standart yada Tüm planına yükseltme yapmanız gerekmektedir.

Visme logo tasarımı

Projenizi tek bir tıklamayla ön izleyebilir, paylaşabilir yada indirebilirsiniz. Logonuzu bir bağlantı olarak paylaşın yada Google’da keşfedilebilir olsun. Eğer logonuzu neredeyse her insanoğlunun görmesini istemiyorsanız hususi olarak paylaşabilirsiniz. Logonuzu JPEGPNG, yada PDF formatında indirebilirsiniz.

Oberlo'nun Logo Oluşturucu iniş sayfası

Oberlo aslen bir dropshipping şirketidir yalnız işletme adı oluşturucu ve kar marjı hesaplayıcı şeklinde birkaç pazarlama aracı da sunmaktadırlar. Ek olarak kullanımı kolay bir parasız logo oluşturucu da sundukları araçların arasındadır.

Generate Logo (Logo Üret)e tıkladığınızda sayfa aşağıya kaydırılacak ve düzenleme sayfası ortaya çıkacaktır. Aralarından seçebileceğiniz geniş kapsamlı ikonlar bulunmaktadır ve ikonun rengini, boyutlarını ve sınırlarını da ayarlayabilirsiniz.

Oberlo Logo Üretici ile bir logo oluşturma

Logo tasarımınızı bitirdikten sonrasında Get your logo (Logonu al)a tıklayın. Derhal sonrasında ise size indirme bağlantısını yollayacakları e-postayı yollamak için e-posta adresinizi girmeniz istenecektir. Logonuz PNG formatında indirilecektir. Eğer online bir logoya ihtiyacınız var ise bu özellik tam size göredir.

Canva'nın şablon örnekleri sayfası

Canva herhangi bir türden logo oluşturmak için geniş yelpazeli ustalaşmış şablonlara haizdir. Özgeçmişler, toplumsal medya yazıları, işletme kartları vb. şeklinde.

Canva ile ek olarak kolaylıkla logo oluşturabilirsiniz. Tasarım seçimleri içinde gezinin ve beğendiğiniz şablonlara tıklayın. Derhal sonrasında ise tasarımı kendinize gore düzenleyin. Arka planı ve metni değiştirebilir, başka görseller yada elementler yükleyebilirsiniz.

Bu logo oluşturucu parasızdır yalnız kullanabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Eğer parasız seçeneğini sınırlayıcı buluyorsanız daha geniş kapsamlı düzey ve tasarım elementi seçeneklerine haiz ücretli plana geçiş yapabilirsiniz.

Canva'nın sunduğu şablonları gezerken

Logo tasarımınız otomatikman hesabınıza kaydedilir, böylelikle logonuza istediğiniz vakit geri dönebilir ve değişimler yapabilirsiniz. Bunun içinse sol kenar çubuğundaki Tüm tasarımlarım‘a tıklayarak şablonlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Logonuzu PNGJPG ve PDF formatlarında indirebilirsiniz.

FreeLogoDesign iniş sayfası

1000’den fazla şablon seçeneğine haiz bu parasız logo oluşturucunun kullanımı oldukca kolaydır.

Adım atmak için şirketinizin ismini girin ve Başla tuşuna tıklayın. Derhal sonrasında ise bir logo tasarımı seçmeniz istenecektir.

FreeLogoDesign logo tasarımları ve şablonları

Bir tasarım seçtikten sonrasında logonuzu metin, ikon ve hatta başka bir logo şablonu ilave ederek tasarımınızı düzenlemeye başlayabilirsiniz. Memnun kalacağınız bir tasarım oluşturmak için başka logo şablonlarını da tasarımınıza ekleyebilir ve karıştırabilirsiniz.

FreeLogoDesign'ı kullanarak bir logo oluşturma

Sağ üst köşedeki Save (Kaydet) tuşuna tıkladıktan sonrasında logonuzun çözünebilirliğini seçebileceğiniz bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

Parasız seçenek 200×200 çözünürlüğündeki dosyalar sunarken 5000×5000‘e kadar olan yüksek çözünürlükler $39‘dır. SVG formatındaki vektör dosyayla beraber PNG ve JPG formatında dosyalar da elde edeceksiniz. Yalnız, eğer bir tek ufak bir logo istiyorsanız düşük çözünürlüğünde olan logo da işinize yarayacaktır.

LogoMakr kullanarak bir logo yapma

LogoMakr’ın sitesine girdiğinizde otomatikman düzenleme sayfasıyla karşılanırsınız. Bu logo oluşturucu acemilerin kullanımını kolaylaştıran birçok rahat araca haizdir. Arama çubuğunda aradığınız logo için anahtar kelimeler girebilir ve beğendiğiniz logo tasarımını seçebilirsiniz.

LogoMakr'ın tasarımları ve şablonları

Şekiller, metinler ve renklerle kendi logonuzu halletmeye başlayabilirsiniz. İşiniz bittikten sonrasında sağ üst köşedeki Save logo (Logoyu kaydet) tuşuna tıklayabilirsiniz. Ek olarak $19 karşılığında PDF ve SVG formatındaki vektör dosyalarıyla beraber yüksek çözünürlüğünde olan görseli indirme seçeneği de bulunmaktadır.

Logo tasarımının düşük çözünürlüğünde olan halini parasız bir halde indirebilirsiniz.

DesignEvo'nun kapsamlı şablon yelpazesi

Bu logo yapıcı birçok hazır şablona haizdir. Herhangi birine tıkladığınızda logoyu istediğiniz şeklinde düzenleyebileceğiniz düzenleme sayfasına yönlendirilirsiniz.

DesignEvo'nun Logo Oluşturucusunu kullanarak bir logo adı tasarlama

İndirmek için sağ üst köşedeki Download (İndir) tuşuna tıkladığınızda logonuzun düşük yada yüksek çözünürlük halini indirebileceğiniz bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Yüksek çözünürlüğünde olan logo Kolay planla $24.99 ‘ken Plus planıyla $49.99‘dır.

Plus planında Kolay plandaki yaşam boyu destek ve transparan PNG dosyalarını elde etmekle kalmaz ek olarak SVG formatındaki vektör dosyalarıyla logo üstündeki telif hakkına da haiz olmuş olmuş olmuş olursunuz.

NameCheap'in ücretsiz logo oluşturucu iniş sayfası

Namecheap, kullanımı fazlasıyla kolay olan parasız bir logo oluşturucudur. Create Your Logo (Logonu Oluştur)a tıkladıktan sonrasında logonuzun stili, istenen ikonla ve renk düzeniyle ilgili birkaç sual cevaplarsınız. Bundan sonrasında ise Namecheap sonuçlara gore logolar oluşturacaktır.

NameCheap'in ücretsiz Logo Üreticisi'ni kullanarak logo adı tasarımı

Bu logo oluşturucunun en iyi yanıysa yüksek çözünürlüğünde olan görselleri ve vektör dosyalarını parasız bir halde indirebilmenizdir. Bu vektör görsellerini logonuzu istediğiniz şeklinde düzenlemek için kullanabilirsiniz.

İyi Bir Logo Iyi mi Olmalıdır?

Bir logoya haiz olmak tüm markalar için oldukca mühim olduğundan dolayı logo tasarımınızı en iyi şekilde yapmalısınız. Logonuzun markanıza uyacağından güvenilir olmak için logonuzu oldukca yönlü, mütevazı, zamansız ve hatırlanabilir tutun. Karmaşık tasarımlardan vazgeçin. Eşi olmayan ve değişik olmak mühim olsa da mütevazı bir tasarım daha hatırlanabilir olacaktır. Müşterilerinizin aklında kalacaktır. Ek olarak logonuz kolayca tanımlanabilir olmalıdır. Ne de olsa insanların markanızı başka markalarla karıştırmalarını istemezsiniz.

Tercih ettiğiniz tasarıma sadık kalınca. Logonuzu sıkça değiştirirseniz insanların kafası karışacaktır. Logonuzun markanızın tonuna ve diline de uymasına itina gösterin. Markanızın tüm kontakt kanallarında tutarlı olması gerekir.

Üstelik, bir logo oluştururken yüksek çözünürlük görsel dosyaları kullandığınızdan güvenilir olun. Böylece logonuzu online olarak ve bastırarak kullanabilirsiniz. Apple, Amazon, Nike ve diğeri markalar görkemli logo örnekleridir. Bu markaların logoları kolaylıkla tanımlanabilir, zamansız ve sadedir.

Dünyanın en ünlü ve tanınabilir logoları

Netice

Eğer ustalaşmış bir logo oluşturmak istiyorsanız en iyi parasız logo yapıcı listemizdeki tüm web sayfaları harikadır. Hem kullanımları kolaydır, hem de hiçbir ödeme yapmanız gerekmez.

Özetle işte internetteki en iyi 8 parasız logo oluşturucu listemiz:

  • Zyro’nun Logo Yapma Aracı — acemiler için görkemli olan kullanımı kolay ve mütevazı arayüz.
  • Visme – bir logo oluşturmanın şık ve kolay yolu.
  • Oberlo — kullanımı oldukca kolay logo üretici.
  • Canva — binlerce ustalaşmış tasarıma haizdir.
  • FreeLogoDesign — oldukca esnektir yalnız yüksek çözünürlüğünde olan bir logo indirmek için satın almanız gerekir.
  • LogoMakr — kullanımı fazlasıyla kolaydır yalnız logonuzun yüksek çözünürlüklüsünü indirmek için ödeme yapmanız gerekmektedir.
  • DesignEvo — tonlarca logo şablonuna haizdir.
  • Namecheap — vektör dosyalarını parasız bir halde indirebileceğiniz tek logo oluşturucu budur.

Umarız bu rehberimiz sizi kendi logonuzu halletmeye teşvik etmiştir. İyi şanslar!

Kaynak:https://www.hostinger.web.tr/rehberler/en-iyi-ucretsiz-logo-olusturucu/

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *