MacBook Pro katili: Huawei MateBook X Pro (video)

 MacBook Pro katili: Huawei MateBook X Pro (video)

Barselona’da düzenlenen MWC  kapsamında birçok yeni ürününü tanıtan Huawei, bununla birlikte yeni nesil bilgisayarı Huawei MateBook X Pro‘yu da fuarda görücüye çıkardı. İlk bakışta rahat ve benzerleri oldukça olan ince, şık ve performanslı bilgisayarlara benzeyen model, detaylarına indiğimizde bazı acayip özellikler sunuyor.

MacBook Pro katili: Huawei MateBook X Pro (video)

Sekizinci nesil Intel i7 8565U işlemci kullanan bilgisayar, seçimli olarak 8 ya da 16 GB bellek desteğiyle satın alınabilecek. Gelecek günlerde Türkiye pazarında satışa sunulacak olan bu yeni nesil bilgisayar bilhassa sürekli hareket halinde olup güçlü ve hafifçe bir bilgisayar sahibi olmak isteyenlere hitap ediyor.

MacBook Pro katili: Huawei MateBook X Pro (video) 1

OneHop özelliği

Bilgisayarda bulunan acayip bir özellik ise Huawei‘nin OneHop adını verdiği aslına bakarsak HuaweiShare teknolojisine dayanan bir fonksiyon. Bilgisayarın ön yüzünde bulunan touchpadin derhal yanında bulunan alana uyumlu bir cep telefonu ile dokunduğunuzda dosya transferi, Copy-Paste işlemi ya da ekran görüntüsü alma benzer şekilde özellikleri kullanabiliyorsunuz. Huawei telefonlarda bulunan bu özellik yardımıyla saniyeler için video ya da fotoğrafları cep telefonunuzdan bilgisayara aktarabiliyorsunuz.

MacBook Pro katili: Huawei MateBook X Pro (video) 2

Gizlenebilir kamera

Huawei MateBook X Pro‘nun bir diğeri acayip özelliği ise web kamerasının fonksiyon tuşlarının içinde bulunması. Klavyenin üst orta kısmında yer edinen bu acayip kamera açılıp kapanabilir bir mekanizma ile gizlenebiliyor. Benzerleri değişik bilgisayarlarda da bulunan bu kamera sistemi oldukça ergonomik olmuş. Ek olarak bu sayede bilgisayarın ekran çerçevesi oldukça daha ince tasarlanabilmiş. Bilgisayarın ekran gövde oranı yüzde 91 benzer şekilde yüksek bir sayı. Bu sayede daha küçük bir bilgisayar tasarlanmış.

Bilgisayarın bir diğeri değişik olan özelliği ise güç tuşuna entegre edilen parmak izi okuma fonksiyonu. Parmak izi okuyucu yardımıyla bilgisayarı daha güvenli hale getirebiliyorsunuz. Güç tuşuna entegre edilen bu özellik oldukça yararlı olmuş. 

MacBook Pro katili: Huawei MateBook X Pro (video) 3

Bilgisayarın detaylarına baktığımız videomuzla sizleri baş başa bırakıyoruz:

Huawei MateBook X Pro

  • 13.9 inç 3K Ultra FullView ekran
  • Yüzde 91 ekran gövde oranı
  • Intel Core i7 8565U işlemci
  • 8 ya da 16 GB depolama
  • 256 GB ya da 512 GB depolama seçeneği
  • NVIDIA GeForce MX250 GPU
  • HUAWEI Share 3.0 OneHop’ desteği
  • Dolby Atmos ses sistemi
  • Thunderbolt 3 desteği
  • 1599 Euro başlangıç fiyatı

Bu yıl 25-28 Şubat tarihleri içinde İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenen MWC 2019 etkinliğini yerinde takip ettik. En güncel haber, video ve içerikler için MWC 2019 sayfamızı takip etmeyi dikkatsizlik etmeyin!

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/mobil/macbook-pro-katili-huawei-matebook-x-pro-video-5c779a390c0f017fd7191d12

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *