LG’den K serisi için iki yeni telefon daha

LG, uygun fiyatlı cihazlardan oluşan K serisini büyütmeye devam ediyor. Kısa süre ilkin K42 ve K71’i tanıtan Güney Koreli şirket, fazla zaman geçmeden LG K62 ve K52 modellerini gözler önüne çıkardı.

6.6 inç büyüklüğünde ekran, 4000 mAh pil ve dörtlü arka kamera sistemleri iki telefonun ortak özellikleri içinde başı çekiyor. Buna ek olarak, LG her iki telefonunun da dayanıklı kasalara haiz bulunduğunun altını çiziyor.

K62, ikili içinde ön plana çıkan seçenek oluyor. Akıllı telefonda Full HD+ çözünürlüğünde olan 6.6 inç büyüklüğünde LCD ekran bulunuyor. 20:9 görüntü oranına haiz olan ekran içerik oluşturma ve tüketmek için uygun bir profil çiziyor.

Akıllı telefonda ana kamera görevini 48 megapiksel çözünürlüğünde olan sensör üzerine alıyor. LG K62’nin kamera uygulaması üstünden direkt bir YouTube Live yayını başlatılabiliyor. 48 megapiksel ana kamerayı 5 megapiksel ultra geniş açılı kamera ile 2 megapiksel çözünürlüğünde olan makro lens ve derinlik sensörü tamamlıyor. AI CAM özelliği ise sahneye ve çekilen nesneye uygun kamera ayarlarını yapay zekâ desteğiyle belirliyor. Telefonun önünde ise 28 megapiksel bir kamera bulunuyor.

Telefonun kalbinde adı açıklanmayan 2.3 GHz sekiz çekirdekli bir işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 4 GB RAM beraber rol alıyor. Telefonun dahili depolama kapasitesi ise 128 GB. Kutusundan Android 10 işletim sistemiyle çıkan telefonda Google Asistan’a süratli erişim elde eden bir buton da mevcut. Telefonun parmak izi tarayıcısı da kenarında içeriyor.

Hem K62’de hem de K52, MIL-STD-810G askeri dayanıklılık sertifikasına haiz. Telefonların yüksek ve düşük ısı, ısı şoku, titreşim, darbe ve nemlilik mevzusunda testten geçtiğini, düşmeye ve suya karşı ise hususi bir dayanıklılıkları olmadığını belirtmekte yarar var.

K62’ye gereksinim duyduğu enerjiyi veren 4000 mAh kapasiteli pili, USB-C girişi üstünden dolduruluyor.

LG K62 ve K52 aynı özellikleri paylaşıyor

LG K52’nin önünde 13 megapiksel çözünürlüğünde olan bir kamera bulunuyor. Dahili depolama kapasitesi kapasitesi ise 64 GB’ye iniyor. Bunların haricinde iki telefon içinde herhangi bir fark söz mevzusu değil.

lg k52

LG K62 ve K52, ekim ayında Avrupa’da satışa sunulacak. İki aygıt derhal sonrasında Asya, Orta Doğu ve Latin ABD’da “kilit pazarlarda” raflardaki yerini alacak.

Kaynak:https://www.teknoblog.com/lg-k62-k52-ozellikleri/

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *