LG Q92 Snapdragon 765G işlemciyle gelecek

LG Q92 ile ilgili sızıntı ve söylentiler bir süredir etrafta dolaşıyor. Resmi duyurusuna azca bir süre kalmış olduğu söylenen telefon, Geekbench’in benchmark testinden geçti. Q92, testten LG’nin bir diğeri telefonu olan Velvet 5G ile benzer bir sonuçla ayrıldı. Telefon testten tek çekirdekte 613, fazlaca çekirdekte ise 1946 puan aldı.

Her iki akıllı telefonun kalbinde de aynı işlemci bulunmuş olduğundan bu duruma pek şaşırmamak gerekiyor. Q92 de Qualcomm Snapdragon 765G işlemci taşıyor. Benchmark sonucuna bakılırsa, bu işlemciye 6 GB RAM beraber rol alıyor. Bu da Google Play Console’da görülen bilgilerle örtüşüyor.

Akıllı telefonun 1080p çözünürlüğünde olan 6.8 inç bir ekrana haiz olacağı da denetim sonucunda görülenler içinde bulunuyor. Bu panelin OLED yerine LCD olma ihtimalinin daha kuvvetli olduğu belirtiliyor. Dahili depolama kapasitesi 128 GB olarak görünse de, burada başka seçeneklerin de sunulması sürpriz olmayacaktır.

lg q92

Q92, Q serisinde sunulacağı söylenen 13 cihazdan bir tek biri olacak benzer şekilde görünüyor. Cihazın Güney Kore’de mobil operatörler için değişik versiyonlarının da sunulması planlanıyor.

LG Q92 ile 5G açılımını orta segmente taşıyacak. Akıllı telefonun Samsung Galaxy A71 ve A51 benzer şekilde telefonların 5G versiyonlarıyla rekabete girmesi öngörülüyor.

Kaynak:https://www.teknoblog.com/lg-q92-snapdragon-765g-islemciyle-gelecek/

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *