Lenovo Legion’ın ekranı için beklenen doğrulama geldi

Lenovo Legion akıllı oyun telefonu 22 Temmuz’da tanıtılacak. Tanıtıma doğru geri sayım devam ederken, Lenovo’dan “sahneyi ısıtmaya” yönelik bazı paylaşımlar da geliyor. Bunların en yenisi, telefonda 144Hz yenileme hızına haiz bir ekranın bulunacağını doğruluyor.

Legion’ın 144Hz ekrana haiz olacağı oldukça uzun süredir konuşuluyordu. Şirket tarafınca meydana getirilen paylaşım bu sebebiyle “malumunun ilanı” niteliğini taşıyor. Buna ek olarak, internete sızan bir video da Lenovo’nun ZUI 12 kullanıcı arayüzünü farklılaştırarak hazırladığı Legion OS kullanıcı arayüzünü gösteriyor. Lenovo ZUI 12’nin temelinde Android 10 bulunuyor.

Ilk olarak Lenovo tarafınca meydana getirilen resmi paylaşımdan bahsetmekte yarar var. Şirket Legion markasını oyun donanımlarında kullanıyor. Markanın kapsama alanına masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar ile oyun aksesuarlarının peşinden telefonlar da giriyor. Bilgisayarlarda 144Hz yenileme hızı deneyimini sunan Lenovo, yeni akıllı telefonunda da bu çizgiyi koruyor.

Videoda ise Avengers temalı duvar kağıdı ile CPU ve GPU hızlarını gösteren bileşenler dikkat çekiyor. Ekranda görülen “Özellikler” menüsü ise dikkat çekici bilgiler barındırıyor.

Akıllı telefonun işlemcisi Snapdragon 865 olarak görünse de, bunun aslen Snapdragon 865 Plus olacağı daha ilkin açıklanmıştı. 6 GB LPDDR5 RAM ve 128 GB UFS 3.0 depolama alanının varlığı ise birazcık kafa karıştırıyor. Lenovo daha ilkin Legion’ın Pro modelinin olabileceğinin ipucunu vermişti. Dolayısıyla bu özelliklerin standart versiyona ilişkin olması, 16 GB RAM ve 512 GB depolama alanından oluşan konfigürasyonun ise Pro versiyona saklanmış olması olası görünüyor.

Lenovo Legion’ın ekranı için beklenen doğrulama geldi 2

Gene de, son sızıntı dikkat çekici ve etkisi altına alan özellikler de gösteriyor. Lenovo Legion gerekseme duyduğu enerjiyi 5000 mAh kapasiteli pilinden alacak. Bu pil, 90W süratli şarj desteğiyle gelecek. 65mm. sürücülü çift hoparlör, uEngine çift dokunma motoru ve 270Hz ekran dokunuş yenileme hızı benzer biçimde özelliklerin varlığı merak uyandırıyor.

Kaynak:https://www.teknoblog.com/lenovo-legion-ekrani-icin-beklenen-dogrulama-geldi/

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *