Lenovo Legion Phone Duel akıllı oyun telefonu sonunda resmiyet kazandı

Lenovo’nun oldukca uzun süredir beklenen akıllı oyun telefonu sonunda resmen gözler önüne çıktı. Lenovo Legion Phone Duel adıyla resmiyet kazanan telefonun en garip özelliği olarak açılır ön kamera mekanizmasının kenara yerleştirilmesi öne çıkıyor. Bu özellik, sızıntılar yardımıyla resmi duyuru öncesinde görülmüştü. Oyunların çoğu zaman yatay modda oynanması sebebiyle yatay kullanıma odaklı şekilde tasarlanan Legion Phone Duel’de ön kamera için seçilen konum mantıklı görünüyor. Bu sayede oyun oynarken canlı gösterim yapmanın da kolaylaşacağı ve daha ergonomik hâle geleceği söylenebilir.

Söz mevzusu açılır mekanizmada 20 megapiksel çözünürlüğünde olan bir kamera bulunuyor. Diyafram genişliği f/2.2 olan bu kamera, 81.7 derecelik bir görüş açısına haiz. Bu değerler muhteşem bir selfie yada yüksek kaliteli videolar için pek kafi görünmüyor. Lenovo’nun kameraya, tıpkı dizüstü bilgisayarlarda olduğu şeklinde, bir durum ışığı yerleştirdiğini belirtmekte yarar var.

Akıllı telefonun arka kamera sistemi de, daha ilkin görüldüğü şeklinde, panelin tam orta kısmında içeriyor. Bu da sıradışı bir konum olsa da, Lenovo’nun yatay kullanım deneyimine vurgu yapmak için bu şekilde bir yer seçtiğini kestirmek pek zor olmuyor. Buna ek olarak, akıllı oyun telefonlarında bu biçim değişik tasarım tercihleriyle karşılaşmak da olağan bir durum. Bundan dolayı Lenovo’nun deneyine şaşırmamak gerekiyor.

Çin’de Legion Phone Pro adıyla satılacak olan Legion Phone Duel’in kalbinde daha ilkin açıklanmış olduğu şeklinde Qualcomm Snapdragon 865 Plus işlemci bulunuyor. Bu işlemciye birlikte rol alan hafıza seçenekleri 12 GB LPDDR5 RAM’e kadar uzanıyor. Dahili depolama kapasitesi içinse üst sınır 512 GB. 5G uyumlu olan akıllı telefon 6GHz altı şebekleri de destekliyor.

 

Lenovo’nun oyun telefonunda çift titreşim motoru da mevcut. Şirket bu sayede oyuncuların oyunun içine girmesinin kolaylaşacağını belirtiyor. Ultrasonik dokunma hassasiyetli sensörler ise ekran üstü sanal tuşların görevini telefonun kenarındaki fizyolojik tuşlara devretmeyi mümkün kılıyor.

lenovo legion phone duel

Lenovo Legion Phone Duel çift USB-C girişine haiz

Legion Phone Duel’de iki tane USB-C girişi mevcut. Bu girişlerin ikisi de şarj için kullanılabiliyor. Telefonda iki tane 2500 mAh kapasiteli pil hücresi bulunuyor. Toplam kapasitesi 5000 mAh olan bu piller, iki USB-C girişini aynı anda kullanarak 30 dakika içinde doldurulabiliyor. Legion Phone Duel’in 90W süratli şarj desteğine haiz bulunduğunu belirtmekte yarar var.

Lenovo Legion Phone Duel akıllı oyun telefonu sonunda resmiyet kazandı 1

Lenovo Legion Phone Duel ilk olarak temmuz ayı içinde Çin’de satışa sunulacak. Telefon sonrasında Asya, Latin ABD, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da belli ülkelerde piyasaya çıkacak. Telefonun fiyatı mevzusunda şimdilik informasyon verilmiş değil.

Kaynak:https://www.teknoblog.com/lenovo-legion-phone-duel-ozellikleri/

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *