Katlanabilir ekranlı Royole FlexPai 2’nin tüm özellikleri açıklandı

Katlanabilir ekranlı Royole FlexPai 2 hakkında ilk detaylar geçtiğimiz mart ayında paylaşılmıştı. Royole’un dışa doğru katlanabilen ekran panelinin kullanıldığı 5G uyumlu cihaza dair yeni bilgiler de sonunda ortaya çıktı. Royole düzenlemiş olduğu etkinlikte FlexPai 2’nin satışa çıkacağı zamanı de deklare etti.

FlexPai 2, bugün itibarıyla Royole’un internet sitesinde satışa sunuldu. Akıllı telefon 25 Eylül’de de Çin’de başka mecralar üstünden satışa çıkacak. 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanının bulunmuş olduğu baz model için 9988 yuan (11 bin 278 TL) ödemek gerekiyor. 12 GB RAM ve 512 GB dahili depolama alanına haiz daha üst modelin fiyat etiketinde ise 11 bin 588 yuan (13071 TL) yazacak. Bir tek bu model derhal sonrasında raflardaki yerini alacak. Kullanıcılara “Kozmik Gri”, “Gece Yarısı Siyahı” ve “Gün Doğumu Altın” olarak adlandırılan üç renk seçeneği sunuluyor.

Royole’un katlanabilir ekranlı telefonu için agresif bir fiyat belirlediği söylenebilir. Huawei Mate Xs, Çin’de 16 bin 999 yuan karşılığında satılıyor. İki telefon içinde büyük bir fiyat farkı söz mevzusu. Royole’un Samsung’a kıyasla da daha agresif bir fiyatlandırma uyguladığını belirtmekte yarar var.

Katlanabilir ekranlı Royole FlexPai 2’nin tüm özellikleri açıklandı 1FlexPai 2’nin kalbinde, daha ilkin de açıklanmış olduğu benzer şekilde, Qualcomm Snapdragon 865 işlemci bulunuyor. 7.8 inç büyüklüğündeki ekran 1920 x 1440 px çözünürlük sunuyor. Telefonda dörtlü kamera sistemi ve stereo hoparlörler mevcut.

Katlanabilir ekranlı Royole FlexPai 2’nin tüm özellikleri açıklandı 2Ekran katlandığında kullanıcılar 5.5 inçlik ana ekranı yada 5.4 inçlik küçük ekrandan birini seçebiliyor. Ana ekranda menteşenin yanında uygulamalara süratli erişim elde eden kısayollar bulunuyor. Küçük ekran ise kameraların yanında yer ediniyor.

royole flexpai 2Telefonun kamera detayları da bugün itibarıyla netleşti. Ana kamera görevini 64 megapiksel sensör üzerine alıyor. 16 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 3x yakınlaştırma yapabilen 8 megapiksel telefoto kamera ve 32 megapiksel portre kamerası sistemi tamamlıyor. FlexPai 2’nin kamera uygulamasında da çift ekranlı fotoğraf modu mevcut. Bu mod yardımıyla fotoğrafı çekilen kişi kendisini ikinci ekranda görebiliyor.

Royole FlexPai 2 seyretme dörtgenine haiz

Kameraların derhal altında bir seyretme dörtgeni bulunuyor. Bu dörtgene dokunarak ekranı çalıştırmak mümkün olduğu benzer şekilde, uygulamalar içinde de ekranı bölme benzer şekilde işlemler bu şekilde yapılabiliyor. Telefona gerekseme duyduğu enerjiyi ise 4450 mAh kapasiteli pili veriyor.

Royole FlexPai 2, üçüncü nesil Cicada Wing tamamen katlanabilir ekranla geliyor. Şirket bu ekranın öngörülenden daha dayanıklı olduğuna dikkat çekiyor. Normalde 200 bin kez bükülmeye karşı dayanıklı olduğu belirtilen panelin, Çin Ulusal Ölçüm Enstitüsü’nün de yardımıyla 1.8 milyon kez bükülmeye dayanıklı bulunduğunun ölçüldüğü ifade edildi.

Kaynak:https://www.teknoblog.com/royole-flexpai-2-ozellikleri-netlesti/

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *