iPhone’ları pos cihazına çeviren projeye Apple’dan dev yatırım

 iPhone’ları pos cihazına çeviren projeye Apple’dan dev yatırım


🕔

 
 
 

ABD’li teknoloji devinin iPhone telefonları ödeme terminaline çevirebilecek bir uygulama geliştiren start-up’a 100 milyon dolar ödediği açıklandı

Apple Inc.’in, iPhone’ları mobil ödeme terminallerine dönüştürme teknolojisini geliştiren start-up Mobeewave Inc.’i satın almış olduğu açıklandı.

Mevzu hakkında informasyon sahibi kaynaklara gore Mobeewave’in teknolojisi alışveriş yapanlara kredi kartı ya da akıllı telefonunu başka bir telefona dokundurarak ödeme yapma imkanı veriyor. Bir uygulama üstünden işleyen sistemin emek harcaması için iPhone’ların 2014’ten bu yana haiz olduğu NFC haricinde ek bir donanıma gereksinim duyulmuyor.

Kaynaklardan biri California merkezli teknoloji devinin start-up için ortalama 100 milyon dolar ödediğini belirtti. Apple, onlarca çalışanı bulunan firmanın takımını korudu.

Apple’ın sözcüsü firmanın bazen minik teknoloji şirketlerini aldığını sadece çoğu zaman hedefini ya da planlarını açıklamadığını belirtti. Sadece teknoloji devi çoğu zaman bu şekilde bir alım yapmış olduğu süre teknolojilerini kendi ürünlerinin özelliklerine ekliyor.


Kaynak: https://www.teknolojigundem.com/haber/iphonelari-pos-cihazina-ceviren-projeye-appledan-dev-yatirim/1509535

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *