iPhone 12’nin tanıtım tarihi için yeni bir iddia

Apple senelerdir iPhone’larını SE modeller haricinde sonbaharda tanıtıyor. Söz mevzusu geleneğin bu yıl da sürmesi kati görünüyor. Eylül ayında gerçekleşmesi beklenen tanıtım için bir tarih iddiası daha geldi. Buna nazaran, iPhone 12 serisi 8 Eylül’de Apple Watch Series 6 ile birlikte gözler önüne çıkacak.

Apple’ın sonbahar takviminde bir etkinliğin daha bulunmuş olduğu da iddialar içinde içeriyor. Firmanın 27 Ekim’de Apple Glass ve firmanın kendi geliştirdiği işlemcileri taşıyan MacBook’ları tanıtmak için bir etkinlik daha düzenleyeceği iddia ediliyor.

Nerede ise Apple tarafınca verilen bir işaret olmasa da, iPhone 12’nin tanıtımı için işaret edilen tarihin mantıklı göründüğünü söylemek gerekiyor. Şirket geçen yıl iPhone 11 serisini 10 Eylül Salı günü tanıtmıştı. Dolayısıyla bu yıl da tanıtımın salı gününe denk gelen 8 Eylül’de gerçekleştirilmesi şaşırtıcı olmayacaktır. Bu etkinliğin küresel koronavirüs salgını sebebiyle çevrimiçi ortamda gerçekleştirilme ihtimali de yüksek görünüyor.

27 Ekim’deki etkinlikte ise Apple’ın kendi işlemcilerini taşıyan yeni MacBook ve MacBook Pro ile Apple Glass’ın tanıtılması planlanıyor. iPad Pro’nun yenilenmiş versiyonunun tanıtımının da bu etkinlikte yapılabilir.

iPhone 12 ve yeni MacBook’ların tanıtımı için verilen tarihler mantıklı görünse de, mevcut koşullar sebebiyle şirketlerin geçmiş alışkanlıklarının ve planlarının değişebileceğini unutmamak gerekiyor.

Kaynak:https://www.teknoblog.com/iphone-12-tanitim-tarihi-icin-yeni-bir-iddia-daha/

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *