Instagram fotoğrafları nasıl indirilir?

 Instagram fotoğrafları nasıl indirilir?

Dünyanın en popüler toplumsal paylaşım sitelerinden önde gelen Instagram üstünde her gün milyonlarca fotoğraf paylaşılıyor. Ara sıra oldukca beğendiğimiz bu fotoğrafları indirmek istediğimizde ise bunun birden fazla yöntemi bulunuyor.

Bu yazımızda değişik platformlarda Instagram fotoğraflarını ne şekilde indirebileceğimizi anlatıyoruz. Siz de bu yöntemlerden birini kullanarak Instagram fotoğraflarını bilgisayar, tablet ya da telefonunuza yüklendiği boyutta indirebilirsiniz.

Instagram fotoğraf indirme şekilleri – Android

Android işletim sistemine haiz bir telefon ya da tablette Instagram’daki bir fotoğraf indirmek için ilk olarak bir uygulama yüklemeniz gerekiyor. Bu iş için birçok uygulama yer alsa da Teknolojioku olarak biz InstaSave isminde Google Play Store‘da yer edinen uygulamayı öneriyoruz. Parasız olan uygulama bir tek fotoğraf değil bununla beraber videoları da indirne imkanı sunuyor. InstaSave ek alorak repost yapma şeklinde normalde Instagram’da bulunmayan özellikleri de destekliyor.

Instagram fotoğrafları nasıl indirilir? 1

Uygulamayı telefona yükledikten sonrasında indirmek istediğimiz fotoğrafın sağ üst köşesinde bulunan üst üste 3 nokta ikonuna tıklayıp ‘Paylaşım URL’si al’ komutuna dokunup fotoğrafın adresini kaydetmemiz gerekiyor. Peşinden InstaSave uygulamasını açtığımızda ise kopyaladığımız fotoğrafın bulunmuş olduğu gönderi karşımıza çıkacak. Burada yapmamız gereksinim duyulan tek şey ise ‘Download’ tuşuna dokunmak. Bu işlemden sonrasında istediğimiz fotoğraf telefon ya da tabletimize indirilmeye başlıyor.

Instagram fotoğraf indirme şekilleri – iOS

Android’de olduğu şeklinde iOS için de birçok Instagram fotoğraf yükleme uygulaması mevcut. Bunların neredeyse tamamı repost şeklinde özelliklere de haiz. Biz bu yazımızda uygulama olarak Regrammer – Instagram reposter isminde çözümü kullanıyoruz. Değişik uygulamaların bulunduğunu da belirtelim.

Instagram fotoğrafları nasıl indirilir? 2

Uygulamayı açtıktan ve Instagram hesabınızla giriş yaptıktan sonrasında fotoğrafı indirmek istediğiniz paylaşıma geldiğinizde aslına bakarsan size Repost ya da Share seçenekleri sunuluyor. Share seçeneği altından fotoğrafı telefonunuza ya da tablet bilgisayarınıza indirmeniz mümkün hale geliyor.

Instagram fotoğraflarını bilgisayara indirme

İsterseniz bilgisayar üstünden de Instagram fotoğraflarını indirebiliyorsunuz. Bunun için ilk olarak Chrome tarayıcısı üstünden www.instagram.com adresinden Instagram hesabına giriş yapmanız gerekiyor. Peşinden fotoğrafını indirmek istediğimiz gönderinin bulunmuş olduğu sayfaya geliyoruz. Burada sayfanın boş bir yerinde sağ tıklayıp ‘sayfa kaynağını görüntüle’ komutuna tıklamamız gerekiyor.

Instagram fotoğrafları nasıl indirilir? 3

Karşımıza sayfanın kaynak kodları geliyor. Burası birazcık karışık görünse de rahat bir iki adımdan sonrasında fotoğrafımızın linkini alacağımızı belirtelim. Oluşturulan sayfada CTRL+ F tuş kombinasyonu ile arama yapalım. Arama kutusuna JPG yazdıktan sonrasında Enter tuşuna bastığımızda karşımıza ilk gelen uzun bir bağlantı fotoğrafın orijinal boyutunun adresi olacaktır. Genel olarak fotoğrafın adresi https://instagram. şeklinde başlıyor ve karmaşık bir adres olarak görünüyor.

Instagram fotoğrafları nasıl indirilir? 4

Bu adresi kopyalayıp yeni bir tarayıcı sayfasına yapıştırıp enter tuşuna bastığımızda fotoğrafın orijinal hale karşımızda görünüyor. Bu adımdan sonrasında yapmamız gereksinim duyulan tek şey fotoğrafın üzerine sağ tıklayıp ‘resmi değişik kaydet’ komutu ile bilgisayara kayıt etmek.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/nasil-yapilir/instagram-fotograf-indirme-yontemleri-5b442c1ee54d444f425e5992

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *