Huawei Watch GT 2 İncelemesi

 Huawei Watch GT 2 İncelemesi

huawei watch gt 2 satın alHuawei Watch GT 2 46mm
Huawei Online Mağaza’dan satın alın
AK200TLOFF kodunu kullanarak 200 TL indirim kazanın
Son geçerlilik zamanı: 30 Nisan, 3000 TL ve üstü alışverişlerde geçerli

SATIN AL

Akıllı saat denilince akla gelen teknoloji markalarından bir tanesi Huawei olmaya başladı. Firmanın bilhassa uzun pil ömrüyle tüketicilerin dikkatini çektiğini görüyoruz. Geçtiğimiz senenin sonlarına doğru Türkiye’de satışa çıkan Huawei Watch GT 2 de iki haftaya varan pil ömrüyle dikkat çeken bir ürün olmuştu. Sıhhatli yaşam ve egzersiz mevzusunda dikkate kıymet özellikleri de bulunuyordu. Kısa sürede Huawei Watch GT 2e tanıtılmış olsa da, Watch GT 2 şu anda piyasada bulunan en iyi akıllı saati ve araştırma için de geç değil. Huawei Watch GT 2 araştırma yazısında bu akıllı saatle ilgili yorumlar ve izlenimler içeriyor.

Huawei Watch GT 2 araştırma: Tasarım

Huawei Watch GT 2 tasarım anlamında selefleri Watch GT ve Watch GT Active’den oldukca değişik görünmüyor. Öteki saatlerle aradaki farkı idrak etmek için epey detaylı bir incelemeden geçirmeniz gerekiyor. Paslanmaz çelikten yapılmış bir iskelete haiz olan akıllı saatin önü camla kaplı. Arkası ise seramikten yapılmış. Arka bölümde kalp hızı ölçeri görüyoruz. Kenarda iki tane gezinti düğmesi bulunuyor. Ekranın etrafını üstünde sayıların yer almış olduğu bir halka çerçeve kaplıyor. Görünüş itibarıyla Huawei Watch GT 2 klasik saatleri seven için epey uygun görünüyor. Aynı şekilde yuvarlak bir saat isteyenler de bu Huawei akıllı saatini seveceklerdir.

Huawei Watch GT 2 İncelemesi 1

Watch GT 2, 45.9  x 45.9 x 10.7 mm boyutlara ve 41 gram ağırlığa haiz. Bu değerler 46mm saat için geçerli. Düzgüsel bir saat boyutlarında ve hem bayanların hem de adamların bileğinde şık duracaktır. Daha ufak bir saat isteyenler de Watch GT 2’nin 42mm kasalı versiyonunu tercih edebilir. 46mm kasalı saatte 1.39 inç OLED kapasitif dokunmatik ekran bulunuyor. Bu ekran 454 x 454 px çözünürlüğe haiz. Yeteri kadar parlak, böylelikle dışarıda da rahat bir görüş sunuyor.

Sağlam bir tasarıma haiz olan Huawei Watch GT 2, suya ve toza dayanıklı bir ürün. Hem de 50 metre derinliğe kadar suya dayanıklı. Bu sayede ister havuzda ister denizde yüzerken kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Huawei Watch GT 2 İncelemesi 2

Huawei Watch GT 2, 22mm saat kayışlarını destekliyor. Böylelikle Huawei’nin sunduklarının haricinde başka saatlere hususi kayışlarla da kolaylıkla kullanabilirsiniz. Akıllı saat tasarımı itibarıyla hem spor giysilerle hem günlük giysilerle hem de resmi giysilerle uyumlu olacaktır.

Huawei Watch GT 2 araştırma: Yazılım, Sıhhatli Yaşam, Egzersiz

Huawei Watch GT 2’de de Huawei’nin kendi bünyesinde geliştirdiği Huawei giyilebilir platformu, öteki bir deyişle LiteOS yüklenmiş olarak geliyor. Bu işletim sisteminde Huawei’nin yüklenmiş olarak sunmuş olduğu çeşitli egzersiz ve sıhhat uygulamaları ve araçlar bulunuyor. Üçüncü taraf uygulama desteği bulunmuyor, sadece bir akıllı saatte gerekseme duyacağınız birçok aracı bulacağınız için başka uygulamanın eksikliğini pek fazla hissetmeyeceksiniz.

Huawei Watch GT 2 İncelemesi 3

Watch GT 2 için değişik saat kadranı seçenekleri var. Bu tarz şeyleri direkt saatin üstünden değiştirebileceğiniz benzer biçimde, bağlı telefondan da değişim yapabilir, yenilerini ekleyebilirsiniz. Saat kadranındayken parmağınızı ekranda sağa yada sola sürükleyerek hareket, hava durumu, stres, kalp hızı benzer biçimde detayları görebilirsiniz. Hem de bağlı cihazdaki müzik çaları yada Watch GT 2’nin 4 GB kapasiteli hafızasına attığınız parçaları dinleyebilirsiniz. Watch GT 2’nin kendi hoparlörü yardımıyla, bir Bluetooth kulaklığa gerek kalmadan da müzik dinlemeniz mümkün. Doğal ki, içeride yada dışarıda spor yaparken bir kulaklıkla müzik dinlemek daha iyi olacaktır. Bu aşamada FreeBuds 3 ve benzeri Huawei kulaklıkları ya da başka Bluetooth kulaklıklar iş görecektir.

Huawei Watch GT 2 İncelemesi 4

Huawei Watch GT 2’nin kenarında iki tuşun bulunduğunu söylemiştik. Bu tuşlardan üstteki saatte yüklü olan uygulamalara ulaşmayı sağlıyor. Herhangi bir uygulamadayken de ana ekrana, kısaca saat kadranına dönmeyi sağlıyor. Bir saatte görmek isteyeceğiniz birçok uygulama mevcut. En başta ise sıhhat ve egzersizle ilgili uygulamalara yer verilmiş. Egzersiz, Kalp Atış Hızı, Uyku, Stres, Nefes Egzersizleri benzer biçimde uygulamalar mevcut. Müzik, Barometre, Pusula, Hava Durumu, Alarm, Bildirimler, El Feneri benzer biçimde çeşitli araçlar da Watch GT 2’de yüklenmiş olarak geliyor. Ek olarak Telefonumu Bul uygulaması yardımıyla bağlı telefonun sesini çaldırarak onun nerede bulunduğunu bulabilirsiniz.

Huawei Watch GT 2 İncelemesi 3

Watch GT 2’nin sağ kenarında, altta yer edinen ikinci fizyolojik tuş ise Egzersiz uygulamasına oluşturulan bir kısayol. Burada koşudan yürüyüşe, bisikletten yüzmeye, triatlondan küreğe kadar değişik antrenman profilleri var. Bunlardan bir tanesini seçerek derhal antrenmana başlayabilirsiniz. Antrenman esnasında akıllı saat vereceği sesli komutlarla sizi yönlendiriyor. Sadece yönlendirmeler İngilizce dilinde. Antrenman kayıtlarında tutulan mesafe, kalori ve benzeri bilgiler öteki başka giyilebilir ürünler yada egzersiz aletlerinin kaydettikleriyle tutarlı görünüyor. Şu demek oluyor ki, Watch GT 2 ile yaptığınız antrenmanlar yardımıyla anlamlı bir tablo oluşturmanız mümkün olacaktır.

Kalp atış hızı da muntazam çalışan ve tutarlı sonuçlar veren özelliklerden bir tanesi. Watch GT 2 ile devamlı kalp hızı ölçümü yapılıyor. Öte taraftan kalp hızı ölçümüyle bağlantılı stres testi de Watch GT 2’nin beğendiğimiz özelliklerinden bir tanesi oldu. Stres hususi durumunu kullanmaya başlamadan ilkin bir kalibrasyon testi uygulamanız gerekiyor. 1 dakika içinde birkaç suali cevaplıyorsunuz ve sonrasında stres ölçer arka planda çalışmaya başlıyor. Huawei Watch GT 2’yi deneyimlediğimiz süre süresince stres ölçer saat kadranında bir komplikasyon olarak devamlı durdu. Hakkaten de, hafifçe stres yükselmesi yaşadığımız anlarda değerin de arttığını gördük. Şu demek oluyor ki, bu özellik göz boyama değil, hakikaten de anlamlı ve tutarlı sonuçlar sunuyor.

Huawei Watch GT 2 İncelemesi 6

Apple Watch yada Samsung Galaxy Watch Active 2 cihazlarda gördüğümüz nefes egzersizi Watch GT 2’de de mevcut. Öte taraftan hareket hatırlatıcısı da, eğer uzun süre süresince hareketsiz kalırsanız, sizi ayağa kalkıp yürümeniz için uyarıyor. Uyku takip edeni de Huawei Watch GT 2’nin kullanışlı özelliklerinden. Watch GT 2 uzun bir pil ömrü sunmuş olduğu için geceleri bileğinizde duracak şekilde uyuyabilirsiniz. Bu sayede uykunuzun neresinde hafifçe, neresinde derin uyuduğunuzu grafik üstünde görebilir, uyku kalitenizle ilgili anlamlı bir tablo elde edebilirsiniz.

Huawei Watch GT 2’nin akıllı telefonla bağlantısı için Huawei Sıhhat uygulamasına ihtiyacınız var. Bu uygulamayı Huawei telefonlarında yüklenmiş olarak görüyoruz. Öteki Android telefonlarına da Google Play Store’dan indirilebilir. iPhone kullanıcıları da App Store’dan Huawei Sıhhat uygulamasını indirerek Watch GT 2’yi akıllı telefonlarıyla kullanabilirler.

Huawei Watch GT 2 İncelemesi 7

Huawei Watch GT 2 ile toplanan sıhhat verileri Huawei Sıhhat uygulamasında gösteriliyor. Bu uygulamadaki Cihazlar bölümünden ise Watch GT 2 ile ilgili ayarları gerçekleştirebilirsiniz. Huawei’nin tema mağazası üstünden değişik saat kadranlarını yükleyerek akıllı saatin görünümünü değiştirebilirsiniz. Öte taraftan saatin dahili hafızasına müzik transferini de buradan gerçekleştirebilirsiniz. Stres testi kalibrasyonu, uyku takip edeni hususi durumunun açılması ve güncellemeler de bu uygulama üstünden gerçekleştiriliyor.

Huawei Watch GT 2 araştırma: Performans ve Pil

Hafifçe bir işletim sistemine haiz olması ve Huawei’nin optimizasyonları yardımıyla Huawei Watch GT 2 oldukça akıcı ve süratli bir akıllı saat. Kullanıcı arayüzünde gezinti yada uygulamaları açma benzer biçimde işler hızlıca gerçekleştiriliyor. Saati kullandığımız süre süresince takılma yada kilitlenme benzer biçimde bir problem da yaşamadığımızı söyleyebiliriz.

Huawei Watch GT 2 İncelemesi 8

Elimizde bulunan 46mm gövdeli Watch GT 2 ile bağlı telefona gelen telefon çağrılarını da direkt akıllı saat üstünden cevaplayabilirsiniz. Watch GT 2’nin bir akıllı saate gore yüksek ses şiddetine haiz hoparlörü ve kaliteli mikrofonu yardımıyla telefonunuza erişemeyeceğiniz durumlarda görüşmeleri saat üstünden hızlıca cevaplayabilirsiniz.

Watch GT 2’nin dahili GPS modülü de mevcut. Böylelikle dışarıda koşu yada yürüyüş benzer biçimde antrenmanlarda yanınıza telefonunuzu almadan rota verilerini çıkaracak detayları saatle elde edebilirsiniz. Bu özellik de oldukça iyi şekilde çalışıyor.

Huawei’nin akıllı saatlerinin etkisinde bırakan noktası pil performansı. Bu durum Huawei Watch GT 2 de ilgilendiriyor. Huawei, Watch GT 2’nin 46mm kasalı versiyonunun tek bir şarjla iki haftaya varan pil ömrü sunacağını söylüyordu. Hakkaten de gerçek dünyadaki deneyimlerimiz bunun boş bir iddia olmadığını ortaya koyuyor.

Huawei Watch GT 2 İncelemesi 9

Huawei Watch GT 2’yi tek bir şarjla 12 gün kadar kullanmayı başardık. Bu süre zarfında ekranın otomatik açılma özelliği etken değildi. Sadece devamlı kalp hızı ölçümü, uyku takip edeni, stres testi benzer biçimde özellikler devamlı açık kaldı. Hem de haftada üç gün spor salonuna gidip antrenman da yapmıştık. Eğer kullanmadığınız bazı özellikleri kapatır ve ekran parlaklığını daha da azaltırsanız, Huawei’nin belirttiği iki haftalık süreye de ulaşmanız mümkün olacaktır. Ayrıca Huawei Watch GT 2’nin pilini tamamen şarj edip kullanmaya başladıktan 25 saat sonrasında baktığımızda, pil seviyesinin yüzde 14 civarında azaldığını gördüğümüzü de belirtelim. Doğal ki, değişik günlerde kullanım sıklığı değişmiş olduğu için 12 günlük bir kullanım süresine ulaşmamız mümkün oldu.

Watch GT 2’yi kutusundan çıkan kablosuz şarj yuvası ile şarj edebilirsiniz. Bu yuvayı gene kutudan çıkan USB-C – USB-A kablosuyla bilgisayara bağlayıp şarj edebileceğiniz benzer biçimde, uygun bir adaptörle prize bağlayıp da şarj edebilirsiniz. Bilgisayar üstünden şarj işlemi ortalama bir buçuk saat benzer biçimde bir sürede tamamlanıyor.

Huawei Watch GT 2 araştırma: Netice

Huawei Watch GT 2 klasik akıllı saat görünümünü sevenler, bununla beraber sıhhat yaşam ve spor mevzusunda destek olacak araçları kafi bulanlar için isabetli bir akıllı saat. İşletim sistemi üçüncü taraf uygulamalar mevzusunda herhangi bir destek sunmuyor. Sadece Huawei, bir akıllı saatte bulunmasını isteyeceğiniz derhal her aracı bu akıllı saatte sunuyor.

Sıhhat ve egzersiz araçları bakımından Watch GT 2 epey iyi görünüyor. Stres testi hakikaten doğru sonuçlar veriyor. Kalp hızı ölçerin de doğruluğunun yüksek bulunduğunu söyleyebiliriz. Uyku takip edeni de akıllı saatin en beğendiğimiz özellikleri içinde oldu. Antrenman uygulamasında ise en sık meydana getirilen egzersizler mevcut, daha fazlası için de Öteki profili kafi görünüyor. Ekranı bir akıllı saat için fazlasıyla kafi, performansıyla da baş ağrıtmıyor.

Doğal ki, Huawei Watch GT 2’nin en etkisinde bırakan yanı pil performansı. Akıllı saatini her gün şarj etmek istemeyenler için Watch GT 2, düzgüsel yoğunluklu kullanımla 10 günü kolaylıkla aşan bir emek verme süresi sunuyor. Nispeten süratli şarj olması ve şarj işleminin pratikliği de artıları içinde içeriyor. Huawei Watch GT 2’yi bilhassa bir Huawei akıllı telefonu kullananlar için tavsiye ederiz. Sadece iPhone sahipleri yada öteki Android telefonlarını kullananlar da Huawei Watch GT 2’den memnun kalacaktır.

huawei watch gt 2 satın alHuawei Watch GT 2 46mm
Huawei Online Mağaza’dan satın alın
AK200TLOFF kodunu kullanarak 200 TL indirim kazanın
Son geçerlilik zamanı: 30 Nisan, 3000 TL ve üstü alışverişlerde geçerli

SATIN AL

Teknoblog’un satış ortaklıkları vardır. Bunlar, editoryal içinde ne olduğu etkilemez, sadece Teknoblog, satış ortaklığı bağlantıları üstünden satın alınan ürünler için komisyon kazanabilir.

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *