Huawei Nova 7 SE yeni bir isim ve işlemciyle geri dönüyor

 Huawei Nova 7 SE yeni bir isim ve işlemciyle geri dönüyor

Huawei, Kirin 820 işlemci taşıyan ve 5G desteği sunan Nova 7 SE’yi geçtiğimiz nisan ayında tanıtmıştı. Sadece ABD tarafınca uygulanan yaptırımlar, bu telefonun ömrünün kısa olmasına niçin olmuştu. Huawei akıllı telefonu Nova 7 SE 5G Youth adıyla tekrardan piyasaya sürerken, işlemciyi Dimensity 800U ile değiştiriyor.

Nova 7 SE 5G Youth, işlemcisi haricinde Kirin 820 işlemcili versiyonla aynı özelliklere haiz. Doğrusu bu versiyonda da Full HD+ çözünürlüğünde olan 6.5 inç LCD ekran, Android 10’un üzerine kurulu EMUI 10.1 kullanıcı arayüzü ve USB-C girişi üstünden doldurulan, 40W süratli şarj desteğine haiz 4000 mAh pil bulunuyor.

Nova 7 SE 5G Youth beş kamera taşıyor. Akıllı telefonun önünde 16 megapiksel çözünürlüğünde olan bir kamera mevcut. Telefonun arkasındaki dörtlü sistemde ise ana kamera görevin 64 megapiksel sensör üstüne alıyor. 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 2 megapiksel makro kamera ve 2 megapiksel derinlik sensörü sistemi tamamlıyor.

Huawei Nova 7 SE 5G Youth için dört değişik renk seçeneği sunuluyor. Akıllı telefon Çin’de 2299 yuan (2724 TL) karşılığında satılacak.

Kaynak:https://www.teknoblog.com/huawei-nova-7-se-5g-youth-ozellikleri/

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *