Google Pixel serisine katlanabilir telefon eklemeyi planlıyor

Google’ın internete sızan bir şirket içi belgesi, firmanın önümüzdeki senenin son çeyreğinde katlanabilir ekranlı bir telefon çıkarmayı planladığını gösteriyor. 9to5Google sitesi tarafınca paylaşılan belgeye göre, bu aygıt şirket içinde “Passport” (Geçişlik) kod adıyla anılıyor. Passport’un katlanabilir bir aygıt olduğu da sızan listede açık halde belirtiliyor. Bu listede 2017’de çıkan Pixel 2’den bu yana tüm Google Pixel serisi telefonlar görülüyor.

Listede katlanabilir Pixel’in yanı sıra Pixel 5a’yı görmek de mümkün. “Alt segment, yıl ortası aleti” olarak tanımlanan Pixel 5a’nın çıkış zamanı olarak 2021’in ikinci çeyreği işaret ediliyor. “Raven” and “Oriole” kod adlı modellerin ise Pixel 6 serisini sembolize etmesi ihtimaller içinde görünüyor. Bu cihazların da 2021’in dördüncü çeyreğinde piyasaya çıkacağı belirtiliyor.

Google’ın kısa süre ilkin duyurduğu Pixel 4a 5G ve Pixel 5 de bu listede yer ediniyor. Listede iki cihazın çıkış zamanı olarak ekim ayı işaret ediliyor. Bu genel beklentiyi destekleyecek başka bir sızıntı da kısa süre ilkin görülmüştü.

Google Pixel serisine katlanabilir bir telefon eklenecek olmasına pek de şaşırmamak gerekiyor. Şirket geçen yıl I/O 2019’dan ilkin katlanabilir bir telefon prototipi hazırladığını doğrulamıştı. Yalnız Pixel geliştirme ekibinin başındaki Mario Queiroz, firmanın uzun süredir katlanabilir ekranlı cihazlar üstünde çalıştığını belirtmiş ve katlanabilir telefonlar için “net bir kullanım senaristliği” görmediklerini dile getirmişti. Yeni sızıntı, aradan geçen dönemde Google’ın bakış açısının değiştiğini gösteriyor.

Kaynak:https://www.teknoblog.com/google-pixel-serisine-katlanabilir-telefon-eklemeyi-planliyor/

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *