Google Pixel 5’in tasarımı ve özellikleri ile ilgili en büyük sızıntı

Google 30 Eylül’de Pixel 5 ve Pixel 4A 5G akıllı telefonları için bir etkinlik düzenleyeceğini duyurdu ve hatta bu telefonlar hakkında bazı ipuçları da verdi. WinFuture‘dan gelen yeni bir sızıntı ise, Google’ın gelecek amiral gemisi Pixel 5’i, neredeyse tüm özellikleriyle birlikte ortaya koyuyor ve şimdiye kadarki en net bakışı atmamızı sağlıyor.

Söylendiği şeklinde, Pixel 5 Qualcomm’un 5G desteği için entegre X52 modemi ile tamamlanan bir Snapdragon 765G işlemcisine haiz olacak. Bir tek WinFuture telefonun yalnızca 6GHz altı 5G’yi destekleyeceğini söylüyor.

Görünüşe gore ekran, 90Hz yenileme hızına haiz 19.5:9 en boy oranında 6.0 inç 2340 x 1080 OLED açık oturum taşıyacak. Ek olarak, kısa sürede piyasaya sürülen 4A’ya benzer şekilde ekran deliğine yerleştirilmiş selfie kamerası var. Google, ekranın çevresinde tek tip bir çerçeve oluşturmak için ekranın altındaki “çene” bölümünü de küçültmüş görünüyor.

google pixel 5

Dikkate kıymet bir nokta var; geçen yılki Pixel 4’ün ana özelliği olarak lanse edilen, hareket kontrolleri için radar tabanlı Motion Sense dizisi ve her hangi bir halde ekran içi parmak izi tarayıcısı yok. Görünüşe gore Google, standart ve arkaya monte edilmiş bir seçeneği tercih ediyor, bir tek WinFuture nerede ise paylaşmak için cihazın arkasına ilişik herhangi bir fotoğrafa haiz değil şeklinde görünüyor. Teknik özellikleri tamamlayan özellikler içinde 8GB RAM, 128GB dahili depolama, 4080mAh pil, IP68 su geçirmezlik ve 18W USB-C süratli şarj bulunuyor.

Düzgüsel olarak bir Pixel telefon olduğu düşünüldüğünde, yeni telefonun da en büyük özelliği muhtemelen kameralar olacaktır. Google bir kez daha iki sensöre haiz bir telefon sunacak: 16 megapiksel geniş açılı kamera ve 12,2 megapiksel telefoto kamera olacak, bir tek her ikisinin de görüş alanı genişliyor. Geniş açı artık 107 derecelik bir görüş açısına sahipken sahipken, ana kamera artık 77 derecede çekim yapıyor. Öne bakan kamera benzer şekilde 8 megapiksel bir sensör taşıyor (geçen senenin Pixel 4 serisiyle aynı), bir tek bir çok süre Google telefonunda olduğu şeklinde, herhangi bir büyük gelişme var ise, bu da donanım tarafında değil,  muhtemelen yazılım tarafında olacaktır.

Google’ın 30 Eylül’de Pixel 5 ve Pixel 4A 5G’yi, yeni bir Google TV tabanlı aleti ve yeni bir Nest akıllı hoparlör dahil olmak suretiyle çeşitli yeni ürünleri duyurması ümit ediliyor.

Kaynak:https://www.teknoblog.com/google-pixel-5-tasarimi-ozellikleri-ile-ilgili-en-buyuk-sizinti/

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *