Google Pixel 4a tanıtıldı: Snapdragon 730G işlemci, 12.2 MP kamera

Google Pixel 4a, fazlaca uzun devam eden bir bekleyişin arkasından sonunda resmen gözler önüne çıkacak. Akıllı telefon, geçtiğimiz senenin mayıs ayında tanıtılan Pixel 3a’nın takip edeni olma hususi durumunu taşıyor. Telefonun XL versiyonu mevcut değil.

Pixel 4a’da 5.81 inç büyüklüğünde OLED ekran bulunuyor. Full HD+ çözünürlüğe haiz bu ekranın px yoğunluğu ise 443 ppi. 144 x 69.4 x 8.2 mm. boyutlarındaki telefon tartıda 143 gram çekiyor. Plastik kasalı telefonun parmak izi tarayıcısı da arka panele yerleştirilmiş.

Orta segmentte konumlandırılan Pixel 4a’nın kalbinde Qualcomm Snapdragon 730G işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 6 GB RAM beraber rol alıyor. Dahili depolama kapasitesi 128 GB olan telefonda microSD kart desteği ise mevcut değil.

Google telefonda 3.5 mm. kulaklık jakından gene vazgeçmiyor. Telefonun 3140 mAh kapasiteli pilinin şarjı içinse USB-C girişi kullanılıyor. Pixel 4a’nın kutusundan 18W bir şarj adaptörü çıkacak. Google, telefonun tam şarjın arkasından 24 saat süresince tekrardan doldurulmaya gerekseme duymayacağını belirtiyor.

google pixel 4a

Pixel 4a’nın arkasında, tıpkı sızıntıların gösterdiği benzer şekilde, tek bir kamera bulunuyor. 12.2 megapiksel çözünürlüğünde olan bu kamera f/1.7 diyafram genişliğine haiz. Google’ın gelişmiş fotoğraf yazılımı numaralarından Pixel 4a’da yararlanmak mümkün olacak. Arka kamerayla 1080p video kaydı yapılabilecek. Night Sight ve uzay fotoğrafçılığı benzer şekilde özellikler Pixel 4a’nın kamera uygulamasında da mevcut. Google Pixel 4a’nın önünde ise 8 megapiksel çözünürlüğünde olan bir kamera yer ediniyor.

Google Pixel 4a kutusundan Android 10 ile çıkacak

Google Pixel 4a kutusundan Android 10 işletim sistemiyle çıkacak. Bir tek Google’ın Android 11 güncellemesini de kısa süre içinde Pixel 4a’ya getirmesi ümit ediliyor. Pixel serisi telefonlarda görmeye alıştığımız Google Asistan özellikleri de Pixel 4a’da kullanıcıları karşılayacak. Google, Pixel serisinde diğeri Android telefonlara kıyasla birazcık daha oldukça Asistan özelliği sunuyor.

Google Pixel 4a, değişik ülkelerde değişik zamanlarda raflardaki yerini alacak. Akıllı telefonun ABD’deki ön sipariş süreci şimdiden başlamış durumda. Bu ülkede 349 dolar karşılığında satılan telefonun teslimatları da 20 Ağustos itibarıyla başlamış olacak. İngiltere’de ise Pixel 4a için 349 pound ödemek gerekecek. Pixel 4a, bu ülkede 10 Eylül itibarıyla ön siparişe çıkacak. Telefonun sevkiyatları ise 1 Ekim itibarıyla başlamış olacak.

Kaynak:https://www.teknoblog.com/google-pixel-4a-ozellikleri/

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *