Google Pixel 4a çok yakında resmiyet kazanabilir

Google Pixel 4a fazlaca uzun bir süredir konuşulsa da, 2020’nin görkemli şartları sebebiyle hâlâ resmiyet kazanabilmiş değil. İlkbahar aylarında tanıtılması beklenen telefonun çıkışının sonbaharı bulabileceği bile söyleniyor. Bir tek yeni bir iddia, Pixel 4a’yla fazlaca yakında tanışabileceğimizi gösteriyor.

Gazeteci Jon Prosser, Google’ın Pixel 4a’yı 3 Ağustos’ta duyurabileceğini iddia etti. Bu da telefonun resmiyet kazanmasına yalnız yedi gün kalmış olduğu anlamına geliyor. Samsung’un Galaxy Note 20 serisi etkinliğinden iki gün ilkin bir duyuru yapmak Google adına pek mantıklı bir hamle benzer halde görünmüyor. Bir tek Pixel 4a’yla Note 20 serisinin hedef kitlelerinin değişik bulunduğunu da unutmamak gerekiyor.

Prosser, Pixel 4a’yla ve genel olarak Google’ın Pixel serisiyle ilgili başka önemli sorular da soruyor. Tecrübeli gazeteciye nazaran, OnePlus Nord’un tanıtımının arkasından Pixel 4a’nın çekiciliği daha şimdiden azalmış durumda. Prosser, diğeri üreticilerinin Android güncellemelerinin dağıtımında hızlanmasını da Pixel serisinin aleyhine bir durum olarak değerlendiriyor.

Eskiden güncelleme dağıtımı mevzusunda diğeri Android aygıt üreticileri Google’ın epey arkasından geliyordu. Bir tek bizzat Google’ın öncülük etmiş olduğu projeler yardımıyla bu durum değişti. Artık bir Android sürümü genel dağıtıma çıktıktan sonrasında kısa bir süre içinde fazlaca sayıda telefona ulaşabiliyor. Bunun da Pixel serisinden önemli bir avantaj almış olduğu söylenebilir.

Google Pixel 4a ile ilgili söylentiler resmi duyuru yapılana kadar sürecek benzer halde görünüyor. Bu duyurunun iddia edilmiş olduğu benzer halde gelecek hafta yapılıp yapılmayacağını öğrenmek içinse birazcık daha sabretmek gerekiyor.

Kaynak:https://www.teknoblog.com/google-pixel-4a-cok-yakinda-resmiyet-kazanabilir/

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *