Galaxy A01 Core sessiz sedasız resmiyet kazandı

Samsung’un portföyündeki en uygun fiyatlı akıllı telefon olan Galaxy A01 Core, Endonezya’da sessiz sedasız resmiyet kazandı. A01 Core’da giriş seviyesi bir akıllı telefonda olması beklenen HD çözünürlüğünde olan ekran, tek arka kamera ve Android 10 Go Edition işletim sistemi benzer biçimde özelliklerin hepsi mevcut.

A01 Core’da 5.3 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüğünde olan 18.5:9 görüntü oranına haiz bir ekran bulunuyor. Ekranın etrafındaki kalınca çerçevede telefonun 5 megapiksel çözünürlüğünde olan kamerası içeriyor. Telefonun arkasında ise 8 megapiksel ana kameraya LED flaş birlikte rol alıyor. Akıllı telefonun plastik arka panelindeki çapraz kabartılı çizgilerden oluşan desen de dikkat çekiyor.

Galaxy A01 Core’un kalbinde 2017 çıkışlı MediaTek MT6739 işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 1 GB RAM birlikte rol alıyor. Telefonun dahili depolama kapasitesi seçenekleri ise 16 ve 32 GB. İhtiyaç duyduğu enerjiyi 3000 mAh kapasiteli pilinden alan telefonda kulaklık jakı ve hibrit SIM yuvası mevcut.

Galaxy A01 Core sessiz sedasız resmiyet kazandı 1

Galaxy A01 Core için siyah, mavi ve kırmızı olmak suretiyle üç renk seçeneği sunuluyor. Akıllı telefon Endonezya’da 1 milyon 99 bin Endonezya rupisinden (512 TL) başlamış olan fiyatlarla satılacak.

Kaynak:https://www.teknoblog.com/galaxy-a01-core-ozellikleri/

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *