Frankfurt’tan TikTok’a davet

 Frankfurt’tan TikTok’a davet


🕔

 
 
 

ABD’nin hedefinde olan TikTok, Avrupa pazarındaki varlığını güçlendirmek için ilk Avrupa veri merkezini oluşturmayı ve küresel genel merkezini Avrupa’ya taşımayı düşünüyor

TikTok, bu kararını açıklamasının peşinden Almanya’nın “finans başkenti” olarak malum Frankfurt’tan önemli bir davet aldı.

Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesine bir açıklama oluşturan Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann, TikTok’a küresel merkezini Frankfurt’ta kurmaları için çağrıda bulunmuş oldu. Feldmann, Frankfurt’un küresel web merkezlerinden biri bulunduğunu ve oldukca sayıda veri merkezine ve birçok Çin sunucusuna ev sahipliği yaptığını söylemiş oldu. Feldman, açıklamasında Frankfurt’un bilişim teknolojisi şirketleri için ideal bir yer bulunduğunu da altını çizdi.

Bu ayın başlangıcında TikTok’un bağlı olduğu Bytedance şirketi, ABD dışındaki büyük pazarlarda TikTok merkezini tekrardan oluşturmayı düşündüğünü belirten bir açıklama yapmış oldu. Kulislerde TikTok küresel merkez olarak Londra yada Dublin’i seçeceği konuşuluyor yalnız birçok gelişmiş Avrupa şehri de bu listeye dahil olmak istiyor. 6 Ağustos’ta TikTok, Avrupa’nın ilk veri merkezini İrlanda’da oluşturmak için 500 milyon dolar harcayacağını duyurdu. Ek olarak TikTok Avrupalı yaratıcıları içerik meydana getirmeye teşvik etmek için 70 milyon dolarlık bir fon başlattı.

Frankfurt’tan TikTok’a davet 1Trump’tan TikTok’un patronuna 90 gün süre


Kaynak: https://www.teknolojigundem.com/haber/frankfurttan-tiktoka-davet/1512333

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *