Fenomenler bunu kullanıyor: Adobe Photoshop Camera

Son yıllarda toplumsal medyanın yükselişe geçmesiyle birlikte daha iyi, daha güzel ve daha keyifli fotoğraf çekmenin önemi de ortaya çıktı. Bugüne dek orta ve ileri düzey fotoğraf ve Photoshop bilgisi ile yapılabilen bu işlem bazı uygulamalar yardımı ile kolay bir hale geldi. 

Bu uygulamalardan önde gelen ve meşhur yazılım Photoshop‘un mucidi tarafınca geliştirilen Adobe Photoshop Camera adından da anlaşılacağı üstü bazı Photo shop uygulamalarını telefon kameralarına getiriyor. 

Fenomenler bunu kullanıyor: Adobe Photoshop Camera

Hem iOS hem Android sürümü bulunan uygulama belli teknik gereksinimlere gerekseme duyduğundan her Android cihazda çalışmayabiliyor. Birçok iPhone modelinde çalışabilen Adobe Photoshop Camera uygulamasını ücretsiz bir şekilde telefonunuza yükleyebiliyorsunuz.  Aslına bakarsan Google Play Store‘dan uygulamayı yüklemek istediğinizde eğer telefonunuzla uyumlu değilse size uyarı verip yüklenmiyor. 

Adobe Photoshop Camera uygulamasının Android sürümünü buradan, iOS sürümünü ise buradan telefonunuza indirebilirsiniz. 

Uygulama içinde Lens isminde olan hazır efektler bulunuyor. her bir Lens kendi içinde birden fazla efekte haiz. bazı Lensler 3 bazıları 4 bazıları ise 5 değişik efekti uygulama imkanı sunuyor. Temelde fotoğraf çekebilen uygulama eğer uyumlu bir Lens ile çektiyseniz bu fotoğrafları videoya da çevirebiliyor. Çekim sonrasında fotoğraf ve videolarınızı değişik uygulamalar ile (sözgelişi Instagram) paylaşım yapabiliyorsunuz.

Onlarca değişik Lens‘in kısaca filtrenin bulunmuş olduğu uygulamanın Lens Kütüphanesi (Lens Library) bölümünde bulunan Lensleri yükleyerek kendi filtre kitaplığınızı oluşturabiliyorsunuz. Ek olarak eğer Photoshop bilginize güveniyorsanız siz de Lens Üreticisi olarak Adobe‘a başvuruda bulunabiliyorsunuz (bunun için lüzumlu olan biçim Lens Kütüphanesi içinde yer ediniyor).  Elbet bu imkana kavuşmak için Adobe’un sizi onaylaması ve Lens Üreticisi listesine girmeniz gerekiyor. Anlatması bizlerden başvurması sizden. 

Yapabileceklerinizin hayal gücünüzle sınırı olan olduğu Adobe Photoshop Camera deneyimimizi aktardığımız videoyu aşağıda seyredebilirsiniz:

Adobe Photoshop Camera ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi ihmal etmeyin. Desteğiniz bizim için mühim ve bu biçim destek sunar  size daha çok içerik üretmek için bizlere motivasyon oluyor.  

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/teknoloji-tv/fenomenler-bunu-kullaniyor-adobe-photoshop-camera-5efab148b16c1a150952d222

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *