En şanssız amiral gemisi modeli! Huawei Mate 30 Pro inceleme

 En şanssız amiral gemisi modeli! Huawei Mate 30 Pro inceleme

Vatanımızda de fazlaca geniş bir kullanıcı kitlesine haiz olan Huawei, son olarak amiral gemisi modeli olan Mate 30 Pro’yu geçtiğimiz senenin sonlarına doğru tanıtmıştı. Mate 30 Pro, Google’ın ambargosuna takılan ilk model oldu. İçerisinde Android işletim sistemi olmasına karşın Google servisleri bulunmayan Mate 30 Pro bu sebepten dolayı direkt olarak global pazarda satışa çıkmadı.

İlk olarak Huawei’nin anavatanı Çin’de raflardaki yerini alan Mate 30 Pro kademeli olarak diğeri pazarlarda da satışa sunuldu. Nitekim netice olarak devletimizde de raflardaki yerini aldı.

En şanssız amiral gemisi modeli! Huawei Mate 30 Pro araştırma

Hali hazırda satışta olan pek oldukca amiral gemisi modeline kıyasla uygun bir etiketle karşımıza çıkan Mate 30 Pro’yu derinlemesine inceledik.

Tasarımı, 3D yüz tanıma özelliği, teknik detayları ve kamera performansıyla tam bir amiral gemisi modeli çizgisinde yer edinen Mate 30 Pro, fiyatıyla da rakiplerine fark yaratıyor.

Lakin azca ilkin de belirttiğimiz suretiyle telefonda Google servislerinin yer almıyor oluşu günün sonunda önemli bir eksi olarak karşımıza çıkıyor. Fakat bu problemi aşmak, zannedildiği kadar kolay olsa gerek. Nitekim bu detaylara da yazımızda yer verdik. Şimdi sözü daha oldukça uzatmadan sizleri incelememizle başbaşa bırakalım.

Destek olmak için Teknolojioku YouTube kanalımıza abone olabilir ve videolarımızı beğenebilirsiniz.

Huawe Mate 30 Pro teknik özellikleri

Yonga Set: Kirin 990
RAM: 8GB
Dahili Depolama: 128GB / 256GB
Ekran: 1176 x 2400 px 6.53 inç OLED
Batarya: 4500 mAh
Kamera: 40 MP + 8MP + 40MP + TOF 3D / 32MP + TOF3D
İşletim Sistemi: EMUI 10 destekli Android 10

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/mobil/en-sanssiz-amiral-gemisi-modeli-huawei-mate-30-pro-inceleme-5e5a42aa53e13e386250046d

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *