Dikkat! Sosyal medya sizi özgürlüğünüzden etmesin!

 Dikkat! Sosyal medya sizi özgürlüğünüzden etmesin!

Artık toplumsal medya çağlarında yaşadığımızı kabul etmemiz gerekiyor. Eskiden insanların haber alma mevzusunda tek kaynakları TV kanalları ve gazeteler iken şimdilerde toplumsal medya ve web ikisinin de pabucunu dama atmış durumda.

Üstelik insanoğlu toplumsal medya  yardımıyla seslerini duyuramayacakları kişileri yetişme imkanı da buluyorlar. Bu duruma bir çok vakit iyi şeklinde görünse de bazı zamanlarda kullanıcılar için ağır sonuçlar doğurabiliyor.

Dikkat! Toplumsal medya sizi özgürlüğünüzden etmesin!

Malum şu aralar devletimizde toplumsal medya tarafında yapılacak bir düzenleme söz mevzusu. Ikimiz de bu düzenlemenin ne kadar lüzumlu bulunduğunu videomuzda mercek altına aldık. Isterseniz bu videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Toplumsal medya yasakları  ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi ihmal etmeyin. Desteğiniz bizim için mühim ve bu biçim destek sunar  size daha çok içerik üretmek için bizlere motivasyon oluyor.  

Netice olarak bu saatten sonrasında toplumsal medya hesaplarınızdan yaptığınız paylaşımlara fazlaca dikkat etmeniz gerekiyor. 

Toplumsal medya hesabınızdan yaptığınız bir paylaşımı, ağzınızdan çıkmış bir söz şeklinde kabul etmeniz lazım. Aynı şekilde hesabınızın başka kişilerin eline geçmemesine de itina gösterin.

Bazı art niyetli kişiler hesabınızı çalarak, üst mevkilerdeki kişilere ağza alınmayacak sözler söyleyebilir. Bu durumda başı ağrıyan gene siz olacaksınızdır. Muhtemelen suçsuzluğunuz ispatlanana kadar da ömrünüzün birkaç yılından yoksun kalabilirsiniz.

Tam olarak bu sebeplerden dolayı toplumsal medyayı kullanırken birazcık daha dikkatli olmamız gerekiyor.

Bu durum bir tek Türkiye için değil, tüm dünya üstündeki ülkeler için geçerli. Zira toplumsal medya için kanun tasarısı hazırlayan tek ülke biz değiliz.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/sosyal-medya/dikkat-sosyal-medya-sizi-ozgurlugunuzden-etmesin-5f0c1c0506b58e54731592e2

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *