Dev ekranlı otomobil: Byton M-Byte (video)

 Dev ekranlı otomobil: Byton M-Byte (video)

Akıllı elektrik araç markası Byton, CES 2019 kapsamında oldukça acayip bir SUV ile karşımıza çıktı. Otonom sürüş ve konforu bir araya getiren marka, tam bir teknoloji canavarı. Kokpitte bulunan 49 inçlik ekranı ile dikkatleri üzerine çeken otomobil, otonom moddayken koltukları 12 dereceye kadar içe doğru yatırarak konforlu bir gezi deneyimi de sunuyor sürücülere.

Ek olarak arkadaki yolcular için 7 inçlik ekranı ile de araç içini oldukça rahat bir halde kişiselleştirme imkanı sunuyor Byton bizlere. Amazon ile antak kalma gerçekleştiren marka , araçta sesli asistan Alexa’yı kullanma imkanı sunuyor. Otomobilde Alexa desteğinin yanı sıra Byton‘a hususi bir Amazon Music yazılımı da yer ediniyor. 

Televizyonlu otomobil: Byton M-Byte (video)

Byton kullanıcıları uygulamaları, verileri ve akıllı cihazları birbirine bağlayan açık bir dijital ekosistem olan BYTON Life’a da erişebilecekler. BYTON Life, program hatırlatıcıları, çevrimiçi alışveriş desteği, uzaktan şarj yönetimi ve daha fazlası şeklinde kullanıcının zamanlamasını, konumunu, tercihlerini ve uygulama verilerini çözümleme eden gelişmiş bir yapay zeka sistemi.

Teknolojioku olarak yerinde takip ettiğimiz CES etkinliğinde deneyimleme imkanı bulduğumuz Byton M-Byte‘ın videosu ile sizleri baş başa bırakıyoruz:

Seri üretime geçmesi adına çalışmalarını devam ettiren Byton, 45 bin dolar fiyat etiketi ile bu teknoloji canavarını piyasaya sunmayı hedefliyor. Aracın tam dolu bir batarya ile 523 kilometrelik bir menzile ulaştığını da belirtmeden geçmemekte yarar var. Peki ya siz Byton M-Byte SUV hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Teknolojioku olarak yerinde takip edip en yeni teknoloji haberlerini sizlere aktaracağımız CES 2019 ile ilgili merak ettiğiniz her şey özel sayfalarımızda.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/otomobil/dev-ekranli-otomobil-byton-m-byte-video-5c35c4045fe829216265add3

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *